Láska nadivoko

Láska nadivoko https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508158/bmid_laska-nadivoko-wUM-508158.jpg 3 139 50

Lily vyrůstala jako dcera známého lovce pokladů a věčně nepřítomného otce Duka Wildera, a tak neměla pro tuto profesi příliš mnoho trpělivosti ani mnoho peněz v bance. Zlomit se ale nenechala. S pomocí otcových vzácných, ručně kreslených map vodí turisty na výpravy za smyšlenými poklady do červených kaňonů Utahu a doufá, že se jí podaří vydělat dost peněz, aby mohla vykoupit milovaný rodinný ranč, který otec před lety prodal. Sotva ale platí účty a vše se ještě zkomplikuje, když se objeví nová skupina, ve které pozná muže, jenž jí před lety zlomil srdce, a jehož by nejraději zavedla daleko do pustiny a s klidným srdcem ho tam nechala.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Something Wilder , 2022

Bramborak81
17.06.2023 2 z 5

Chtěla jsem nějakou oddechovku, díky výzvě jsem sáhla po něčem, co bych si běžně nevybrala a bohužel mi kniha nesedla. Ale věřím, že si kniha své spokojené čtenáře najde. Některé situace byly za mě hodně k neuvěření. Stejně tak i některé dialogy. Pasáž s romantickou linkou se za mě neúměrně dlouho táhla a naopak dobrodružství spíše chybělo. Podobenství s Indiana Jonesem, které mě nalákalo, jsem tam hledala marně.

Books_by_Dee
08.06.2023 2 z 5

IG: books_by_dee

Jedná se o únorovou novinku od autorek Christiny Lauren, od které můžete znát například sérii Božský nebo romantiky jako Nelibanky, Rovnice lásky, Láska a jiná slova nebo Na Vánoce o den více.

Tohle pro mě byla spíše dobrodružné knížka alá hon za pokladem se špetkou romantiky. Protože romantiky tam podle mě bylo opravdu trošilinku. A to je hrozná škoda.

Leo a Lily, to je láska jako trám. Lilyn otec, velký dobrodruh, předává Lily svuj ranč a odjíždí za dalším dobrodružství. Lily je připravená se se svojí velkou láskou o ranč starat. To by byla krásná pohádka, ale ne všechno v životě vyjde tak, jak si přejeme. O 10 let později se skupina 4 muzu, včetně Lea, vydává za dobrodružstvím do pouští v Utahu a jejich průvodkyni není nikdo jiný, než právě Lily, Leova láska z minulosti. Tahle skupinka se vydává na honbu za pokladem, ale možná na konci cesty najdou víc než zlaté mince.

Já jsem tam postrádala víc chemie mezi hlavním párem. Přišla mi že zničehonic tam za sebe strhávají kusy oblečení. Ale pa zase ta sexy scéna byla jen asi na půl stránky. Čekala jsem to asi víc vtipný, sexy a romantický.

Je tam ale krásně popisovaná příroda. Mělo to ten správný zvrat, který bych zrovna u tohodle typu knížky čekala. Neztrácela jsem se v postavách. A nutilo mě to číst dál a dál..

Jita160
03.06.2023 4 z 5

Paní autorky se hodně odklonili od erotický románu ,které běžně píší.
Tento příběh bylo o velkém dobrodružství a hledání pohádkového pokladů.
Nechyběla tam láska která musela kvůli odloučení skončit ale svůj čas si našla.
Touha po penízích dokážou lidi změnit a někdy jim hodně zatimní mozek.Človek musí vyzrát aby pochopil že štěstí si za peníze nekoupíš.

vivula
14.05.2023 4 z 5

Nechybělo nic na co jsme u autorek zvyklí a za sebe musím říct, že tohle téma honby za pokladem pro mě bylo zajímavý překvapení. Velmi oceňuji i to, že se tentokrát nekonalo žádné velké drama mezi hlavními postavami, příběh plynul tak nějak sám a přirozeně. A jako bonus jsem si připomněla vlastní putování po parcích USA.

MilackovaN
10.05.2023 5 z 5

Od autorek mám přečtené téměř vše, co u nás vyšlo, a tohle bylo úplně něco nového a nečekaného. Nechyběla nejen romantika, ale i řádná dávka dobrodružství a drama. Některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé, ale celkově se kniha četla velmi dobře.

Andrejka91
16.04.2023 4 z 5

Nechápu komentáře že se někdo nudil. Kniha byla plná akce, zápletek, dobrodružství a bylo to tak něco jiného a neotřelého, že si říkám jak toto mohly vymyslet.
Moc mě kniha bavila a nechápu tak slabé hodnocení. Asi že to všichni budou neustále srovnávat se sérii Božský a Vášnivý ale toto je úplně z jiného soudku a nelze srovnávat.
Je to napsané skvěle a rozhodně stojí za přečtení.

MAU256
08.04.2023 4 z 5

"Vůbec nic - mám to," vydechla, a když ruku vytáhla, v prstech svírala starou zkrabacenou obálku, na jejíž přední straně Leo rozeznal Dukeův rukopis a několik slov: Pro Lily, Cesta do pekel.

Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale pak se to rozjelo a už jsem se nemohla dočkat jestli najdou to, co hledají. Kniha plná dobrodružství, luštění hádanek a šifer, přátelství, ale i zrady a lásky.

Verii_chan
07.04.2023 4 z 5

Láska nadivoko je novinka od autorského dua Christina Lauren Autorky můžete znát díky sérii Božský nebo například knize Nelíbánky.

Jedná se o krásný dobrodružno-romantický příběh plný luštění šifer, hledání pokladu a znovuobjevení staré lásky
Pokud milujete koně, dobrodružství a prostředí bez technologií, tak vám tuto knihu mohu jen a jen doporučit.
Dopředu upozorňuji, že romantická linka byla poněkud upozadněna a více se rozvíjela až zhruba od poloviny knihy, ale za mě to bylo popravdě i plus Dostala jsem místo ní krásné popisy prostředí a chuť někam vycestovat

Toledo
02.04.2023 3 z 5

Čekala jsem krásnou přírodu a lásku, ale dostala jsem honbu za pokladem s akci a zbraněmi, která mě tedy moc neoslovilaza mě průměr, který neurazi ani nenadchne.

petusska01
01.04.2023 2 z 5

Popravde som spravila chybu, lebo po prečítaní anotácie som si predstavila iný príbeh, taký vtipný, kde prežívajú hlavné postavy dobrodružstvo na koňoch plné dohadovania, hádok, prekáračiek, vtipov, kde Lily v takom smiešnom zmysle vyškolí mestských chlapov, kde sa budú s Leom zmierovať a opäť pomaly zamilovávať a skrývat pred ostatnými čo privodí ďalšie smiešne situácie. A co som dostala? Honbu za pokladom a lá divoký západ. Tej romantickej a vtipnej atmosféry tam veru veľa nebolo, aj keď dráma nechýbala a ani ďalšie zvraty. Dokonca ma to postavilo pred akúsi morálnu dilemu, že či je úplne okej klamať v ceste za bohatstvom a podobné veci. Popravde som to tak trochu chcela mať za sebou, rýchlo dočítané. Viac menej mám dojem, že ani Lily ani Leo sa mi nejako nedostali pod kožu a že som si ich neobľúbila. Nemyslím si, že príbeh je zlý ani štýl písania, autorku mám veľmi rada, skôr však atmosféra ma nezaujala a taktiež viním z neúspechu moje "očakávania".

Knihomolka97
28.03.2023 4 z 5

Nová Laurenka opět nezklamala. Názory jsou dosti rozporuplné a já se přidávám k pozitivním ohlasům.
Příběh se odehrává v nezvyklém originálním prostředí, které hned zaujalo. Nechybí dobrodružství, luštění hádanek a šifer, hledání pokladu a špetka lásky. Mělo to takový podobný vibe jako Indiana Jones či Lovci pokladů, i když ne tak akční.
Mírného napětí se ale dočkáme a autorky připravily i pár zvratů. Zvláště ten první mě dost překvapil, protože narušil dosud poklidné čtení a od té doby jsem byla ve střehu.
Romantická linka byla příjemná, jiskřivá. Stará láska nerezaví. Ovšem chvilkama jsem měla pocit, že se hrdinové točí v kruhu a nikam to moc nevede. Lily v jednu chvíli říká "něco" a za okamžik úplný obrat o 180 stupňů.
Závěr poměrně předvídatelný, ale dojemný. Líbil se mi. :)

andreamrs
24.03.2023 4 z 5

Popravdě jsem to s knihou měla od začátku jako na houpačce, protože jsem se na ni moc těšila, pak jsem si přečetla recenze, které mě od čtení začaly odrazovat. Nakonec jsem ale dala na svůj první dojem a nenechala si zážitek ze čtení zkazit. Hned na začátku mě zcela uchvátila nádherná obálka, je nesmírně povedená, a přitom docela minimalistická.

Celé téma mi přišlo neokoukané a zajímavé. Ano, máme tady trochu klišoidní příběh mladé lásky, která měla trvat napořád, ale nakonec se rozdělila. Co ale příběh nádherně doplňuje a povyšuje na další úroveň, jsou jednak nádherné popisy přírody, neokoukané prostředí, jednak zápletka, kterou považuji za hodně unikátní. Hledání pokladu a vlastně i sebe sama, to, jak se život může změnit ve vteřině, stačí jeden pohled či jeden špatný krok. Zaujalo mě, jaká jízda se z celého příběhu stala, celá naoko nevinná výprava se zvrtla v obrovské dobrodružství. Zhruba do půlky jsem vůbec nevěděla, co od postav a příběhu čekat. Autorky mě znovu dokázaly překvapit a proto mám jejich knihy tak ráda, ale samozřejmě se dostalo i na sladkou romantiku, bez toho by to opravdu nebylo ono!

Takže já jsem moc spokojena a tímto moc děkuji @nakladatelstvijota za možnost přečíst si tuhle skvělou knihu!

janina66
22.03.2023 4 z 5

Kniha mě moc bavila. Dobrodružné, nechybělo napětí ani romantika. Všeho tak akorát. Líbilo se mi prostředí ( skalisté kaňony v Utahu) a hledání pokladu s luštěním hádanek. Nechyběli ani zločinci. Samozřejmě předvídatelný konec, ale kniha byla takové pohlazení po duši.

JanaDor
22.03.2023 4 z 5

Knihu jsem brala jako oddechovku, takže jsem některé věci neřešila. Ale v realitě prožít vášeň na čundru v přírodě, tak po praktické stránce nevím, nevím. Leda by se koupali spolu v řece, což jsem nepostřehla, ale zase se brodili a zmokli. Tak možná by to šlo.
Opomineme praktičnost. Příběh byl opět milý, romantický, místy vtipný a kupodivu i překvapivý.

knizni.taurus
16.03.2023 3 z 5

Za knihu bych ráda poděkovala Nakladatelství Jota :)

Knihy tohohle autorského dua mám ráda (i když to mám s nimi jak na horské dráze - některé miluju, jiné přečtu a za pár dní po nich takzvaně ani pes neštěkne) a tak není žádné překvapení, že jsem se pustila i do nejnovější knihy. Zklamaná z knihy úplně nejsem, ale žádná hyper sláva to nebyla. Ale jdeme teda na nějaké to konkrétnější shrnutí.

Je tady někdo milovník koní, ranče, historek o kovbojích a pouští? Pokud ano, tahle kniha by vás mohla bavit. Jen bych k ní přistupovala jako k odpoledním pobavení.

Romantické linky (což je to, co od autorek čekám, že bude eňo ňůňo), tady bylo míň (najdete ji tady pořádně až tak v druhé polovině knihy), ale zase ve stylu stará láska nerezaví, což mi přijde vždy strašně rozkošné.

No a ta dobrodružná část knihy? Začátek této krásky byl trochu zdlouhavý a horko těžko jsem se do knihy začítala. Nicméně, jakmile se dostaneme do pouště a k výpravě za pokladem, tak se to už četlo dobře. Jen teda ta kovbojská stránka a hledání pokladu bylo za mě trochu zmatené. Viděla jsem v tom inspiraci v Indiana Jones, ale ne úplně mě přesvědčila. Musím říct, že jeden moment jsem tam nečekala, ale na druhou stranu, asi k honbě za pokladem nějaká ta přestřelka a chamtiví zlodějíčci patří (a ten šok, co jsem měla, beru jako plusový bod :)).

Prostředí je tady ale vykresleno pěkně, je tady popsáno všechno, co vás v poušti může čekat, jaké vybavení si vzít atd., což příběh hodně obohatilo. Je dobré vědět, že to není procházka růžovou zahradou.

Postavy mi ne všechny úplně sedly. Ústřední dvojce byla skvělá, ale pak tam některé byly moc držkaté :D, jiné hodně hulvátské a nesympatické a u někoho jste si hned řekli: tak ty jsi jasný záporák. Ale že by mi nějak přirostly k srdci se říct nedá.

Každopádně příběh jako takový je fajn, občas zábavný, s pokladem poutavý (s ukázkou pár hádanek, což bylo za mě super) a na knižní vyletování ideální. Láska nadivoko se nezařadí mezi moje nejoblíbenější knihy od autorského dua, ale pár dní mě bavila a do dalších knih se určitě ještě pustím.

Arsi007
14.03.2023 2 z 5

(SPOILER) To co bylo? Mám ráda autorské duo, ale tohle bylo tak nelogické, nevtipné, chvílemi až nechutné. Například sex po týdnu cestování v divočině, kde se nemyli? A nejen sex? Jako pardon, fakt se mi při čtení navalilo. Postavy byly hloupé, arogantní, příběh nedával chvílemi smysl, protože jejich jednání bylo tak nesmyslné, že jste vůbec netušili jestli to má být sranda nebo to má být bráno vážně. Romantika žádná, dojem na mě neudělala ani krásná příroda ani závěrečné rozuzlení, které bylo nejlepší na celé knize a vážně se povedlo. To, co se ale odehrálo předtím byl opravdu brak.

Tohle vážně ne a doufám, že se autorky zase vrátí ke své klasice hate to love nebo friends to lovers. Tohle bylo.. divný

pavlikova9332
14.03.2023 5 z 5

Tak to byla jízda vřele doporučuji

okeey
13.03.2023 4 z 5

Příběh, který kombinuje romantiku, napětí i dobrodružství. Celý ten nápad v honbě za pokladem je jak ze starých filmů a krásně to rezonuje celým příběhem. Napětí v poslední čtvrtině knihy by se dalo krájet a musela jsem ji dočíst na jeden zátah.
Co mě ale dost rušilo, a pak už jsem musela obracet oči v sloup, bylo, že každá část Leova těla byla božská, dokonalá, vytesaná a že po několika dnech bez sprchy si úžasně vzájemně voněli apod. To mi přišlo dost přitažené za vlasy, proto hodnotím 4*, ale jinak to bylo pěkné, čtivé a originální. Rozhodně stojí za přečtení.

Ivuska.09
12.03.2023 4 z 5

Tento román pro mě byl příjemným překvapením. Nečekala jsem, že romantika bude obohacena zápletkou s detektivním nádechem. Nehostinná příhoda, šifry, tajemství, pátrání a nebezpečí vše v příběhu najdete.

dencazrnu
12.03.2023 2 z 5

Tak tahle knížka se autorkám opravdu nepovedla. Vůbec nevím proč, ale přišlo mi to tak strašně hloupé. Postavám jsem nevěřila ani nos mezi očima. Ze začátku to vypadalo na přeslazenou romantiku, kdy jsem si říkala, že to asi nedám. Když jsem došla do poloviny knihy, tak jsem se modlila, aby to sakra byla přeslazená romantika. Přišlo mi, že autorky se za každou cenu snažily šokovat a pokusily se smíchat romantiku, erotiku, detektivku a dobrodružný román do jednoho příběhu. A to se jim sakra nepovedlo. Všechny postavy se chovají absolutně nelogicky, nikdo vám nepřiroste k srdci a většinu příběhu jen nevěřícně kroutíte hlavou nad tím, co všechno dokázaly autorky splácat dohromady. To, že v některých částech příběhu různé věci na sebe ani nenavazují snad zmiňovat ani nebudu. Takže za mě to byl hodně nepovedený Indiana Jones smíchaný s kovbojskou letní láskou. Mrzí mě, že knihy od autorek mají sestupnou tendenci kvality. Kéž by zůstaly u psaní knih, jako byla série Božský a Vášnivý..