Láska je Orientácia: Pozdvihnime dialóg s LGBT komunitou

nehodnoceno
Láska je Orientácia: Pozdvihnime dialóg s LGBT komunitou https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504050/bmid_laska-je-orientacia-pozdvihnime-dia-hTG-504050.jpg 0 0 0

Ide o jednu z najdôležitejších diskusií v súčasnej cirkvi. A najkontroverznejších. Andrew Marin do nej vnáša svieži, vľúdny a novátorský hlas. Nevníma túto tému len ako nejakú pálčivú „otázku“ – vidí za ňou tvár, priateľa, Božie dieťa. Vidí za ňou Ježiša, ktorého láska je pre mnohých ťažko uchopiteľná, pretože u jeho nasledovníkov sa stretli s niečím iným. Andrew nám pripomína, že či už sme ladení konzervatívne alebo liberálne, môžeme mať skvelé myšlienky, a predsa byť krutí a samospravodliví. To, že sme kresťania, však ľudia nespoznajú podľa toho, čo citujeme, ale podľa našej lásky. Na konci knihy vás Andrew nebude žiadať, aby ste súhlasili s jeho názormi na gejskú a lesbickú orientáciu alebo životný štýl. Vlastne vás nezahrnie ani množstvom polemických názorov. Pokúsi sa pomôcť vám pochopiť, čo sa naučil počúvaním s otvoreným a chápavým srdcom voči lesbám a gejom. A tiež sa pokúsi pomôcť vám reagovať na gejov a lesby vo vašom svete zrelšie a chápavejšie. Na záver vás požiada, aby ste sa zhodli na jednej hlavnej veci: že pre skutočných Ježišových nasledovníkov je jedinou správnou cestou orientácia a životný štýl lásky.... celý text

Náboženství Literatura naučná Sociologie, společnost
Vydáno: , Porta libri

Love Is an Orientation: Elevating the Conversation with the Gay Community , 2009

homosexualita křesťanství liberalismus konzervatismus dialog LGBT, queer, LGBT+ křesťané, křesťanky

Autorovy knížky

Andrew Marin