Láska a krev. Druhý díl

Láska a krev. Druhý díl https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17225/laska-a-krev-dil-17225.jpg 4 12 4

Druhý díl románu odehrávajícího se částečně na venkově a zároveň ve Vídni a Praze na sklonku devatenáctého století vypráví opět životní peripetie půvabné Miriam.

Len2očka
18.09.2020 3 z 5

Tento díl byl ve srovnání s prvním dílem dle mého názoru mírně nudným,leč čtivé to určitě bylo.

Isew
06.06.2018 4 z 5

Nevím, jestli je síla krve zrovna v náboženství silnější než výchova. Osobně si myslím, že to až tak nebude. Ale je to jen má domněnka. Úplně mi zatrnulo, když se šla Miriam s profesorem koupat k rybníku, v dálce zahřmělo a blížila se bouřka. V hlavě mi už naskakovaly nejčernější scénáře a ani se mi nechtělo pokračovat. Hned se mi vybavily poučky, jak se chovat za bouřky. Živě se mi vybavil ten blesk, který udeřil na hladinu rybníka a v ní oba dva mladí lidé ... Představivost je někdy na nic. Já už tam viděla mnohostránkovou zápletku a autorka jen suše konstatovala: "A bouřka trvala tři dny." Musím přiznat, že tam trochu zklamání bylo, no.

85098211
13.04.2018 4 z 5

Tato kniha mi tolik nesedla jako předchozí díl. Sice bylo zajímavé si přečíst o osudech Miriam, ale tematika židovství mne naprosto neoslovila. Navíc autorka tentokrát opravdu dost šlápla vedle, pokud jde o vzhled Miriam, která "prý" měla být rozenou židovkou?! Kniha je ale i přesto čtivá, proto si zaslouží pouze o jednu hvězdičku méně než první díl...

kika 13
13.04.2013 4 z 5

Pohodové čtení i druhého dílu.

Vlasta Javořická
česká, 1890 - 1979