Láska

Láska https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33257/bmid_laska-h5P-33257.jpg 3 46 5

Román mladé norské spisovatelky nastiňuje v průběhu jediného dne a noci nenaplněný, až tragický vztah matky a syna (kteří spolu nepromluví více než pár nahodilých slov). Dokonale propracovanou kompozicí, jazykovou obratností a neustále se střídající vypravěčskou perspektivou stupňuje autorka napětí, s nímž čtenář očekává vývoj děje a rozuzlení.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Doplněk

Kjaerlighet , 1997

toulava
10.11.2017 1 z 5

Pro mě byla četba naprosté utrpení. Ačkoliv se autorka snažila o proniknutí do psychiky hlavních postav. Někdy ji to nevyšlo a místo toho k sobě vrstvila další a další střípky příběhu až dospěla k tragickému konci.

MOu598
22.06.2017 3 z 5

Četla jsem v srpnu 2008. Podle mých poznámek
Příběh jednoho odpoledne a noci. Střídají se odstavce toho, co si myslí a prožívá matka a malý syn.
Hezké. Napínavé, nedořečené, myslete si, co chcete
Připomíná to ale hodně filmové záběry, ne čtivou knihu.

Lily28
02.03.2017 5 z 5

Štýl, ktorým je román písaný kopíruje správanie hlavnej hrdiny. Povrchná žena hľadúca lásku v každom pohľadnom cudzincovi, ktorého stretne, ale neschopná naviazať plnohodnotný vzťah s malým synom.

eromu
28.10.2016 3 z 5

Psychologický thriller bez psychologizace. Povrchní jako hlavní hrdinka. Trochu mrazivý jako norská krajina v zimě.
V průběhu četby jsem čekala zásadnější zvraty, které nepřicházely. A závěr přišel, aniž bych ho očekávala.

Kaihomielisyys
07.04.2013 1 z 5

Tak nějak nevím..nijak se mě to nedotklo, nic mi to nedalo...a ke všemu mi tahle kniha připadá tak nějak divná....a pokud jde o překlad..ten je taky nějak podivný.

norská literatura severská literatura

Hanne Ørstavik