Láska

Psychologický román o hledání identity a pocitu sounáležitosti, vztahu matky a syna. Děj psychologické novely se odehrává jednoho zimního večera v norském městečku daleko na severu země. Matka a syn se sem nedávno přistěhovali, nejsou sžití s okolím a sousedy a oba hledají své zázemí. Devítiletý Ion se těší na oslavu svých narozenin a odchází večer z domova za kamarády. Matka odběhne do knihovny a neodolá pozvání muže k návštěvě diskotéky. Ion si však zapoměl klíče a nemůže se dostat domů. Usíná v mrazu na sněhu před domem. Kniha je psána neobvyklým způsobem, jakoby prolínáním hlasů obou protagonistů, dvou lidí, jejichž komunikace selhala a každý vidí svět se svého úhlu pohledu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33257/laska-33257.jpg 2.831

Kjaerlighet

Vydáno:, Doplněk

toulava
10.11.2017

Pro mě byla četba naprosté utrpení. Ačkoliv se autorka snažila o proniknutí do psychiky hlavních postav. Někdy ji to nevyšlo a místo toho k sobě vrstvila další a další střípky příběhu až dospěla k tragickému konci.

MOu598
22.06.2017

Četla jsem v srpnu 2008. Podle mých poznámek
Příběh jednoho odpoledne a noci. Střídají se odstavce toho, co si myslí a prožívá matka a malý syn.
Hezké. Napínavé, nedořečené, myslete si, co chcete
Připomíná to ale hodně filmové záběry, ne čtivou knihu.

Lily28
02.03.2017

Štýl, ktorým je román písaný kopíruje správanie hlavnej hrdiny. Povrchná žena hľadúca lásku v každom pohľadnom cudzincovi, ktorého stretne, ale neschopná naviazať plnohodnotný vzťah s malým synom.

eromu
28.10.2016

Psychologický thriller bez psychologizace. Povrchní jako hlavní hrdinka. Trochu mrazivý jako norská krajina v zimě.
V průběhu četby jsem čekala zásadnější zvraty, které nepřicházely. A závěr přišel, aniž bych ho očekávala.

Kaihomielisyys
07.04.2013

Tak nějak nevím..nijak se mě to nedotklo, nic mi to nedalo...a ke všemu mi tahle kniha připadá tak nějak divná....a pokud jde o překlad..ten je taky nějak podivný.

severská literatura

Hanne Ørstavik