Říkají mi Lars

Říkají mi Lars
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385825/bmid_rikaji-mi-lars-bbo-385825.jpg 4 441 441

Lars série

Lars je soukromé očko. Opatřuje informace, sleduje lidi, řeší problémy, nebo naopak problémy vytváří, to vše podle přání a potřeb svých klientů. Lars má rád Metallicu, Jacka Danielse, vůni žen a hodinky Luminox. To, co rád nemá, jsou podivné náhody. A právě podivných náhod je kolem jeho poslední zakázky až podezřele moc. Jedna smrt, jedno záhadné zmizení a jeden únos, to všechno poté, co jako obvykle odvedl bezchybnou práci. Anebo že by tentokrát tak bezchybná nebyla? Kdo za podivnými událostmi stojí? A kdo bude další, komu začne hořet město pod nohama? Na všechny odpovědi nakonec dojde při neobvyklém setkání ve starém skladišti, kde někteří zúčastnění konečně odloží masky, zatímco jiným budou muset být nemilosrdně strženy…... celý text

Pampalini
17.12.2018 4 z 5

Veľmi sympatická prvotina. Príbeh je o to lepší, čím je jednoduchší. Stará detektívna škola - Lars je reinkarnovaný Phil Marlowe. Škoda drobností - chýbala mi presnejšia lokalizácia, Metallicy nie je nikdy dosť...

pobijecmuch
10.12.2018 5 z 5

U této detektivky je sympatické, že detektivky nemusí psát jen nějaký Bryndza. Někdy se totiž objeví i domácí autor, který napíše něco co je velmi výborné čtení. Kniha je hodně ukecaná, ale přesto vás hodně pobaví. Styl psaní mně připomíná tak trochu americkou detektivní školu. Také tak jsou používané různé slovní výrazy, za které asi budou fanatičtí učitelé českého jazyka házet knihu do odpadkového koše.

Hella
30.11.2018 4 z 5

No teda! Knihu jsem si půjčila v podstatě náhodou... a ona se z ní vyklubala neuvěřitelně čtivá a vtipná pecka! Kde se doteď autor schovával? :-) No paráda a šup sem s dalším pokračováním, takhle to přece nejde nechat, no ne?

Warden
18.11.2018 5 z 5

Veliké překvapení! Ke knize jsem se dostal náhodou a samotného by mě nenapadlo po ní sáhnout, protože tak odpudivou obálku jsem už dlouho neviděl. Zde ale negativa končí. Je to vtipné, má to spád, má to humor, Lars je sympaták a příběh opravdu baví.
Ok...ke jménům Goffa a Dán si znamenám další: Gris. Doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu. Těším se a s chutí si přečtu, at už na obálce bude cokoliv :)

Siwan
17.11.2018 5 z 5

Řízná krimi stopro, z Prahy - nebo odkudkoli jinud. Lars je sympoš, jenom by mohl v rámci té megadrsňáckosti nebýt tak často zaskočen situací. Ale to je v dobře odsejpávajícím příběhu drobnost. Autor umí psát, takže je to prostě parádní zábava.
Konec Jo!

saxana354
29.10.2018

No, hrdina by mohl být víc akční a nenechat ze sebe tak jednoduše udělat blba , jinak to vcelku ušlo, ale Kulhánek je prostě Kulhánek....

gossipavlina
24.10.2018 4 z 5

Souhlasím s komentářem níže, bylo to svižné, rychlé, příjemně akční. K 5* mi tam přebývalo několik věcí, které jsou nepravděpodobné, až nemožné. Jsem ráda, když se lidi, v případě této knížky ženy, chovají dle přírodních zákonů a ne jako Xena (pokud tomu teda povaha postavy neodpovídá po celou dobu příběhu). Ale jinak jsem mile překvapena českým autorem. Zase trochu svěžího větru v české literatuře......

Efesus
23.10.2018 5 z 5

Knížka se mi líbila. Byla čtivá a svižná ani chviličku jsem se nenudil. Choval jsme opravdu velké sympatie k hlavní postavě. Líbil se mi humor, který byl v knížce použit. Ano rozuzlení se dalo předvídat, ale to mi neubralo na celkovém dojmu. Knížka byla napsána moc hezky a doufám v pokračování. Lars je opravdu sympaťák.

Diggitty
22.10.2018

Knížka se čte dobře a rychle, někdy skvěle pobavila :) Zápletka dobrá, konec předvídatelný, ale jako vůbec bych se nezlobila za další díl. Pozn. pro autora: Chtělo by to něco vymyslet. :D

Peslik
03.10.2018 2 z 5

Mám docela smíšené pocity, ANO bylo to čtivé, bylo tam trochu napětí i drsný humor hlavní postavy, kam se děj bude ubírat jsem tušila od začátku, což se mi často nestává :D, ALE kde je aspoň částečná zmínka, že jde o krimi z Prahy, která banka vám do pár hodin dá tolik hotovosti a ještě v takové měně a co ten konec? Možná jsme četla nepozorně a něco mi uniklo, kdo ví.

rodak
17.09.2018 5 z 5

To se povedlo.Nejen že jsem si vzpomněl a notoval alba kapely Metallica,ale já se velmi bavil.Dějem, napětím a na konci skoro řehtal.Pardon je to krimi.Díky Dane a rychle další.

Aaliyan
04.09.2018 5 z 5

Parádní knížka. Bez zbytečných tahanic do míst, kde se nic neděje, se skvělým humorem a fakt podařenou hlavní postavou.

rajcatko
04.09.2018 5 z 5

Čtivá, svižná oddechovka ..jako bonus příjemný detektiv a pěkná dávka humoru. Doporučuji..přečteno během jednoho klidného pracovního dne, zdravím šéfe :-D

Mr.JaroCZ
29.08.2018 5 z 5

Pěkně napsaná detektivka-gangsterka, která má všechno, co si čtenář od takovéto literatury může přát.

emamat
27.08.2018 5 z 5

svižná detektivka, sympatický hlavní hrdina - trochu Phil Marlowe křísnutý Metallicou.
Za mě plný počet bodů. Ten konec ... to není špatný nápad! Nemusí všechno končit jen dobře nebo špatně.

Habana
27.08.2018 4 z 5

Kniha od "neznámého autora" je na prvním místě líbivá svým vzhledem a na druhým dokáže rovnou vtáhnout do děje. Celkově mi vyhovoval styl vyprávění i humor knihy. Co mi moc nesedělo bylo dost časté upozorňování Larse, že není takový super hero, jak se od něj očekává a tím hodně ztrácel na kráse. Přeci jenom takovéhle akční kousky si člověk hltá hlavně kvůli ultramegakillerským postavám, víme?
Ohledně dějové linie neříkám že to je všechno ok. Měla jsem pocit, že se autor odklonil od dějové linky Dana a vlítnul na dějovou linku zazobance a jeho prsatice. To mi trochu nesedělo. Ke všemu, když Dan se zapletl do stejné aféry, do které se zašmodrchal i Lars.
Celkově knihu hodnotím velice kladně. Velké body příběh nasbíral na konci!

VesmirnaOndatra
11.08.2018 3 z 5

Táto kniha má dva veľké plusy. Jednak sa dobre drží, keď si človek druhou rukou vytriasa piesok zo zadku a druhak ma zoznámila s Zdzisławom Beksińskim
Jej mínusmi sú jednak neustále prízvukovanie, že nie všetko je tak, ako sa na prvý pohľad zdá, čo je snáď fakt, ktorý musí tušiť aj sviatočný čitateľ nesbøoviek a druhak, že to nie je Rychlopalba ale len priemerná detektívka.

Tazz1
10.08.2018 5 z 5

Začnu negativy. Co ten konec ??? Takhle se nekončí ani kapitola, natož kniha. A zrovna v situaci, kdy bych moc rád věděl jak se to vyvrbí a jak se k tomu Lars postaví. A druhá věc, má to být "řízná krimi z Prahy", ale co tu Prahu mělo připomínat? Takhle to je prostě krimi z jakéhosi českého města, ale klidně to může být Brno nebo Ostrava. Tohle bylo super v Rychlopalbě, kde jsem mohl přesně sledovat, kde se hrdina pohybuje a ty scény si živě představovat v odpovídajících kulisách. Na začátku jsem si jen myslel, že to napsal Kopřiva, ale po přečtení jsem přesvědčen, že Gris a Kopřiva jsou stejné osoby. Styl vyprávění Rychlopalby je víc než znát. Hlášky super a opět odpovídají již zmíněné knize. Autor zřejmě zkouší trochu jiný styl a tak to nechtěl spojovat se svým jménem, kterému již vybudoval reputaci. Každopádně kniha je to luxusní a nebýt výše uvedených negativ, nemělo by to chybu. Každopádně to zřejmě byl autorům záměr a tak to nelze hodnotit jako mínus, ale spíše autorský záměr. Lars je borec, sarkasmus, hlášky, no bavil jsem se královsky. Děj také odsýpá a tak co si přát více ?

Roubas
09.08.2018 4 z 5

Černohumorná krimi jednohubka plynoucí neuvěřitelně pohodovým a uvěřitelným tempem. Druhá polovina je znatelně lepší než ta první, která rozhodně byla lehce natažena. Sálá z toho taková ta ironická nálada Tarantinovky, nebo filmů od Ritchieho, ještě než se poprvé otočil za Madonnou. Četba vám bude plynout tak lehce a pohodově, že si budete připadat, že sedíte s Larsem v baru nad sklenicí Jacka s ledem a on vám vypráví o své minulé fušce tak, jak mu huba narostla.

dzahradnik
03.08.2018 5 z 5

Vtipná městská detektivka, hlavní hrdina je drsnější, než šmirgl 50ka a tak to má být. Chvílemi mi to připomínalo Kopřivovu Rychlopalbu, ale její kvality ani vtipnosti nedosahuje. Přesto pobavilo a nenudilo, za mě *****.