Lady Mechanika: Ztracenci z West Abbey

Lady Mechanika, nejslavnější komiksová steampunková hrdinka světa, je zpět hned se dvěma novými příběhy. V prvním se vrátíme zpět do Mechanika City, kde z ulic mizí sirotci. Někdo na nich páchá nekalé pokusy s rituálním podtextem. Kdo a proč chlapce unesl a zavraždil, musí vypátrat Mechanika a její přátelé. Druhá epizoda se vrací do minulosti, kdy se mechanická lady musí srovnat s velkou životní ztrátou a odjíždí proto na prázdniny do Mexika. O tom, že se to celé zvrtne, nemůže být pochyb. Přízrační jezdci! Další zmrzačené děti! La dama de la muerte osobně! Svátek zemřelých! To si nemůžete nechat ujít!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415786/lady-mechanika-3-9Uq-415786.jpg 4.823

Lady Mechanika 3.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno, Argo

Lady Mechanika: The Lost Boys of West Abbey, 2016

Kniha Lady Mechanika: Ztracenci z West Abbey

QEDS

Za mě zatím nejlepší díl této série. Připadá mi, že kresby jsou zde detailnější než v předchozích dílech. Zase se dozvíme něco více o pochodových myšlenkách Lady Mechaniky a to mě hodně zajímá. Mexiko je skvěle vykreslené a svátek Muerta, který je v duchu zemřelých, barevnému podání kreseb skvěle sedne.

Terva
28.10.2019

Střezte se mizerové.
Zanechte zlého, hanebníci,
aby se paní nedoslechla o vašich zločinech.
Střezte se, aby se nezjevila...
la Dama de la Muerte.

Hned po otevření knihy vás do očí praští ta nádherná gotická temná kresba. Nejedná se jen o celostránkové skvosty, ale i samotná malá políčka mají svou temnotu a kouzlo. Je to vypiplaná kresba. Přidejte velmi povedený scénář plný dobrodružství, záhad, mechanických udělátek, krásných žen, to vše líznuté krvý a smrtí. Ano, to jsou příběhy Lady Mechaniky, ženy napůl člověk napůl stroj, která však má city a hlavně smysl pro povinnost bránit slabé.

Citát: Nebojím se skřetů ani duchů. Nejvražednější nepřítel je člověk. (Ztracenci z West Abbey)

Musím vyzdvihnout třetí sešit druhé povídky z Mexika. Tohle je fakt smrtící a nádherně nakreslený. Všechny ty lebky kolem a krev, zelený oheň a spousta nepřehledných detailů – to je prostě dílo génia. Je vidět, že se s tím tvůrci pořádně vyhráli. Když se pak pokocháte závěrečnou dvojstranou a následující galerií, nemůžete dát míň jak sto procent.

Citát: Spatřené nelze odvidět. (Ztracenci z West Abbey)

Komentáře k samostatným povídkám jsou zde:

Obě povídky jsem osamostatnil a komentáře, malé ochutnávky a hodnocení najdete v sekci povídky u této knihy a nebo na mém profilu. Při čtení jsem poslouchal skupinu Ereb Altor a jejich studiové album Järtecken z roku 2019.

Citát: Za každé udělené požehnání se vždycky musí zaplatit. A bohyně Smrti nepožaduje nic méně než....vaši nesmrtelnou duši. (La Dama de la Muerte)

Aleen
28.10.2019

Na předchozí knihy o Mechanice jsem využila všechny superlativy, které znám....Já už nevím, kam až se dá vyšplhat s chválou na toto dílo! Nové dva příběhy překonaly opět o stupeň předchozí a já jsem u vytržení ze zpracování i děje. Díky za další osvětlení Ladynčiny historie. Naprostý skvost!

MagdaFish
24.10.2019

Na steampunk moc nejsem, knihy tohoto žánru, které jsem se pokoušela číst, jsem pro nespočet kudrlinek zpomalujicích děj zase odkládala. Nicméně tohle není případ Lady Mechaniky. První knihu jsem přečetla víceméně že zvědavosti a protože mě zaujala kresba. A mohu s klidným svědomím přiznat, že jsem mechanické lady zcela propadla! Knihu po knize, příběh po příběhu sledujeme dobrodružství Lady Mechaniky a společně s ní pomalu odkrýváme tajemství jejího původu. Za sebe žádám autory: nespěchejte a dopřejte nám co nejvíce jejich příběhů.

FireOfFilth
28.09.2019

Další kniha ze série Lady Mechanika je tu. Obsahuje hned dva příběhy.
První příběh se točí kolem mizení malých dětí, odehrává se v již klasickém prostředí Mechanika city. Mechanika začne spolupracovat s inspektorem od policie. Mysteriozní detektivka by se dalo říct. Tato část mě hodně bavila.
Druhý příběh drasticky mění prostředí, ocitáme se v Mexiku při svátku Día de Muertos. Tento příběh je dost emotivní a Lady Mechanika tu způsobí opravdovou katastrofu, nakonec to sice "dobře dopadne", ale tohle ji bude určitě pronásledovat do konce života.
Po grafické stránce máme stále kvalitní podívanou jako v minulých knihách.

konva
15.09.2019

Oba dva příběhy byly nádherně zpracovány.

Metal Messiah
15.08.2019

Steampunk je specifická odnož fantastiky. Mnoho autorů s ní nakládá možná až příliš citlivě a nechává se svázat nepsanými pravidly žánru. Je to ale škoda a především, není to třeba, jak nám ukazuje Joe Benitez.
První díl jeho steampunkové ságy byl velmi slušný, ale především zábavný rozjezd. Nebyl jsem si jist, jestli budu s Lady Mechanikou pokračovat, ale dal jsem jí šanci a ona mě druhým dílem nezklamala. Nic mě však nepřipravilo na to, co jsem dostal ve třetím díle a to především jeho druhé části - LA DAMA DE LA MUERTE. Tento příběh je zatím to nejlepší, co nám Lady Mechanika přinesla a pokud se v dalších pokračováních něco alespoň přiblíží - atmosférou, dramatičností, emocemi a nebo vizuálním ztvárněním, démonické paní smrti, budu chrochtat blahem.

Autoři knihy

Joe Benitez (p)