Ladovy veselé učebnice (1) - Savci

Ladovy veselé učebnice (1) - Savci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403073/mid_ladovy-vesele-ucebnice-1-savci-qZB-403073.jpg 5 50 11

Po dlouhých desetiletích znovu vychází Ladovy veselé učebnice! V prvním díle, věnovaném savcům, se děti dozvědí mnoho zajímavostí například o bobrech, jezevci, velbloudovi či medvídku mývalovi. Víte, na čem si nejvíc pochutná ježek? Kolik dní vydrží dromedár bez vody? Proč zajíci ohryzávají kůru některých stromů? Vtipné ilustrace Josefa Lady doplňuje text Ladislava Stehlíka a pokaždé také krátká básnička. Reedice populární série!... celý text

Janizoun
21.11.2023 5 z 5

Jedna z dalších nádherných knížek od pana Josefa Lady. Společně s dětmi jsem si užívala naučné povídání o zvířátkách, nádherné kresby a úžasné básničky ke každému savci. Moc se nám knížka líbí.

Krtek
Málokdy se podaří uvidět v přírodě krtka, protože většinu života prožije ve tmě pod zemí. Tam si razí dlouhé chodby jako havíři, ale nepotřebuje při své práci světlo jako oni. Má k práci pod zemí přizpůsobeno celé tělo. Černý a jako samet hustý kožíšek nepropustí ke kůži ani zrníčko země.

To mám dřinu, to mám dřinu,
dělám samou havířinu.
Věřte, je to námaha.
Ještě že pes pomáhá.

Kontryhelka
28.01.2021 5 z 5

Legendární a úžasná nostalgická knížečka s obrázky pana Lady. Nezapomenutelné kouzlo pro malé děti. Dodnes vlastním tyto pohádky a velice ráda jsem z knihy předčítala i svému synovi. Za mně krásný průvodce dětskou fantazií.

kercah
26.06.2020

I za ty roky super čtení pro nejmenší :)

n.ezn.amy
25.06.2020 5 z 5

Pohádky pro nejmenší děti, kterými je seznamuje zábavnou formou se zvířaty, doplněný jeho krásnými kresbami. Josef Lada byl skvělý malíř a výborný spisovatel, který věděl jak zaujmout děti.

JancaMia
23.03.2020 5 z 5

krásná knížka která baví i po letech a dcerky jsou z ní hotové, nález knihobudky

Mr.Fox
19.01.2019 4 z 5

Kouzelná útlá knížečka, poučná nejen pro nejmenší. Ilustrace pana Lady jsou a zůstanou věčné. Velmi se mi líbily jednotlivé odkazy autora k dalším známým dílům - např. ke Kocourku Mikešovi, Lišce Bystroušce, pohádkám H. C. Andersona ad. Stejně tak uvedená zvířecí přísloví, která používáme, ačkoliv neznáme jejich původ. Za těch pár korunek by v knihovně rozhodně neměla chybět. :-)

surikata246
28.10.2018 5 z 5

Krásná knížečka mnou milovaná a poprvé přečtená v 5 letech,když jsem se naučila číst.No samozřejmě některá písmenka mě dělala potíže,ale dle rodičů jsem opravdu četla už těžší knížku V 5,5 letech .

sanulllka
05.09.2017 4 z 5

Krásná knížka :)

Hoshi
15.05.2017 5 z 5

Krásná, milá učebnice savců nejen pro děti.

kika 13
08.02.2013 4 z 5

Milá,vtipná a hezká radost pro děti.

petka-2007
22.01.2013 3 z 5