Laco Deczi – totálně vytroubený mozek

Laco Déczi je sprosťák, hulvát, křikloun, a tak trochu hovado, říká novinář Tomáš Poláček, autor neobvyklého knižního rozhovoru Totálně vytroubený mozek. Slavný jazzový trumpetista pozval Poláčka v létě roku 2017 do amerického Connecticutu, kde posledních třicet let žije. Ráno spolu lovili mušle v oceánu, po nocích seděli u ohně, poslouchali jazz, a celou dobu vedli rozhovor, ve kterém se Laco Déczi naprosto otevřel. „Po čase odhodil svou známou masku burana,“ říká Poláček, „a já tak poznal jeho velmi svobodnou, něžnou a hravou duši.“ A taková je i kniha Laco Déczi - Totálně vytroubený mozek - sprostá, urážlivá, politicky nekorektní a místy buranská, ale zároveň hravá a něžná.

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356606/laco-deczi-totalne-vytroubeny-mozek-hZH-356606.jpg 4.7152
Literatura česká, Biografie a memoáry, Umění
Vydáno, BizBooks

Kniha Laco Deczi – totálně vytroubený mozek

knihomoli
včera

výborně jsem se pobavila, doporučuji

asfalt

Paráda! Pobavil jsem se. Deczi je sice sebestředný hovado, ale žije si krásnej a nikým nekontrolovanej život. A poznal jsem díky té knize C. Browna a ten fakt válel.

OliP

Přesně jak jsem čekala - byla to pecka. Kniha mě strašně moc bavila, Tomáš Poláček má neskutečný dar dělat rozhovory a Laco je prostě démon... Přečteno jedním dechem.

puml

Tak takhle jsem se u knihy dlouho nezasmál. Laco to pálí jak sólo na trubku. Jedna historka následuje druhou, na Poláčkovy dotazy někdy ani nereaguje, nebo po svém. Jinak ale paruku dolů, protože ukočírovat Laca a udělat s ním smysluplný rozhovor a ještě z toho udělat knihu, byla asi pěkná fuška. Kniha je i celkem přehledná, i když Laco hned v úvodu nadhodí, že bude vyprávět jak se mu to hodí, takže tak různě, ale Poláček z toho nakonec udělal dobrou knihu, která zachovává takový ten spontánní jazzový styl Lacových odpovědí, ale zároveň je i do velké míry chronologicky strukturovaná. Možná jen škoda, že na konci není jmenný rejstřík, pro zpětné vyhledání těch nejlepších špeků s Dědkem Krýzlem a Bohdalkou. Na to by ale Laco jen lakonicky utrousil: Do hajzlu s rejstříkem, vždyť je to celý v "ass dur". Doporučuji.

Basasa77
30.10.2019

Naprosto fantastický rozhovor s nezdolným trumpetistou.

Kviky
11.10.2019

Velká paráda! Určitě jsem nečetla naposledy!

čtenářkaBára
24.07.2019

Na jeden zátah čtivá kniha.

simona g.
23.07.2019

Tak TVL to je kniha, dávám 11 hvězdiček z 10ti. Vzala jsem si ji dnes do vlaku Ostrava-Praha-Ostrava a přečetla jedním dechem. Super, super, super, mohu jen doporučit. Jeden se mnohdy i zasměje. No, v podstatě se řeže dost často. Za mne moc dobrá kniha, zvláštní, ale peckoidní. Asi jako Laco sám.

rozhovory jazz

Tomáš Poláček