Kým dopadnem

Kým dopadnem
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135498/kym-dopadnem-135498.jpg 4 768 768

Život môžeme žiť len raz. Roky, mesiace, týždne, dni... Presnejšie – sedem dní v týždni. Niekedy máme dojem, že sú navlas rovnaké. Študentka Samantha Kingstonová však naozaj prežije rovnaký deň sedemkrát. Je nútená prehodnotiť každý krok, ktorý v ten deň spravila, každé slovo, ktoré vyslovila, každú myšlienku, ktorá jej prišla na um.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Enigma

Before I Fall , 2010

KatnissLavender
26.11.2014

Od Lauren jsem četla zatím jen Paniku a ta byla úžasná! Ale co je pro Boha tohle?!!!!! Hrůza! Opravdu jsem se snažila, ale skončila jsem na straně 54 a dál to vážně nedám! Pubertální blbina o ničem. Věřím, že se možná rozjede, ale já si chci přečíst tolik jiných a lepších knih, že s touhle odmítám ztrácet čas. Možná ji někdy z nouze dočtu, ale teď ji dávám k ledu...

snilek.holka
24.11.2014 2 z 5

Tohle pro mě bylo jako něco co už jsem dávno četla a nebo viděla. V podstatě předem jsem odhadla každou situaci a věděla jsem dávno předtím , kde je ten problém, než hlavní hrdinka...

maca5449
07.11.2014 4 z 5

Knihu bych zkrátila na polovinu. Ze začátku nic moc, ale poslední strany jsem musela přečíst 3x, abych se přesvědčila, že si to autorka s koncem nerozmyslela. Konec byl vážně skvělý.

petruska1969
18.09.2014

Můžu poprosit jestli by jste mi sem někdo dal odkaz na uloz.to kde bych si tu knížku v podstatě mohla stáhnout? Chtěla bych si ji přečíst, a podle tolika pozitivních komentářů me to láká ještě víc ;) Takže prosím někdo ochotnej dal by jste mi někdo odkaz? :) Předem děkuju ;))

evafort
31.08.2014 3 z 5

Čekala jsem víc podle komentářů zde. Dalo se to přečíst, ale na pět hvězdiček určitě ne. Téma už je staré (Na Hromnice o den více, Zítra ráno vstanu a opařím se čajem) a dočítala jsem hlavně proto, že jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne.

Sissila
27.08.2014 5 z 5

Skvělá kniha. Ze začátku jsem sice pravda hlavní hrdinku nesnášela, přišla mi jako povrchní fuchtle, ale to se postupem času změnilo. V knize je hodně zamyšlení i poučení. Moc dobrá, moc.

Karoli282
24.08.2014 5 z 5

Ze začátku mě kniha ani nezaujala, hlavní hrdinka mi byla silně nepříjemná, ale později se to zlepšilo....o hodně.
Změnila jsem svůj názor, kniha je skvělá, konec taky, bohužel až na to, že je takový smutný.
Přála jsem Sam aby mohla být víc s Kentem :D:

gumkacik
21.08.2014 5 z 5

Tahle kniha je jeko tekutý písek - zezačátku vypadá obyčejně, nezajímavě (navíc prostředí americké střední školy není zrovna téma, ze kterého bych byla nadšená), ale postupně se propadáte do děje a pak vás má. Nemůžete přestat číst. Není lehké zpracovat téma několikrát se opakujícího dne, aniž by z toho čtenář nebyl unaven. Tady se to povedlo víc než dobře. Na každý den jsem se vyloženě těšila. Opravdu dobrá kniha.

--nora--
20.08.2014 4 z 5

Moc hezká kniha z krásným nápadem.
akorát jsem Sam nazacatku nechápalo proc je taková mrcha.ji semotne se posmivali a sikanovali a potom ona sama to della ostatnim jakoby o nic neslo. To bylo jedone co mi vadilo

Rinoa18
05.08.2014 4 z 5

Nějak mě to vzalo. I přesto, že jsem předtím udělala hroznou chybu a podívala se na zdejší komentáře. Tím chci zároveň říct, že vyzrazovat konec je opravdu jedna z nejstupidnějších věcí, kterou může kdo udělat. Určitě to ten výsledný pocit řádně oslabilo.
Ale i teď, když mám dočteno a předem jsem věděla, jak to skončí, myslím, že kniha stojí za přečtení. Už jen proto, že vás bude lákat, abyste se k ní vrátili. Proto, že se nebudete moci odtrhnout... a proto, že - pokud jste alespoň trošku citliví - vyvolá to ve vás bouři emocí, ať se děje co se děje.

Jinak doporučuji tomu, kdo nečetl a nestojí o to vědět, jak to vlastně dopadne, ať nečte komentáře pod tímto. Vážně ne.

Teri books
30.07.2014 5 z 5

Tato kniha mě opravdu dostala. Skvělá kniha a jedna z nejlepších. Příběh byl opravdu čtivý a dobrý :)

Yana-66
27.07.2014 3 z 5

No teda... nic podobného jsem myslím zatím nečetla. Jeden den na sedm různých způsobů a k čemu to vedlo? No vůbec k ničemu... To jsem prostě nečekala :-D

dark.ma93
12.07.2014 4 z 5

Jedna z nejzajímavějších knih, jaké jsem kdy četla. Jsou psané stylem, jaký láká a vyzývá ke čtení. Líbí se mi ich forma psaní a vývoj hlavní hrdinky, konec knihy je velká změna oproti začátku. Taky se dá zamyslet nad posmrtným životem, skoro mě mrzelo, že kniha už končí. Dobrá práce!!!!

spencer
11.07.2014 5 z 5

Úžasná kniha! Hned jsem se do ní zamilovala. Dobrý a čtivý příběh autorky mě nadchnul :)

andelka.turkova
11.07.2014

Mě osobě kniha velice oslovila, četla jsem jí jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout, abych nedočetla alespoň kapitolu.Do knihy jsem za chvíli ´´zapadla´´ a vše prožívala, jako bych já byla Sam. Někdy jsem se zasmála, někdy mi tekly slzy a někdy jsem soucítila se Sam. Musím říct, dobrá práce Lauren Oliver!!

fany.fancy
08.07.2014 5 z 5

Tato kniha měla opravdu něco do sebe. Každý den jsem nalezla jeho nové prožití a nový pohled... Jedna z lepších young adult a nejlepší kniha od Lauren Oliver.

Nemesis Moriko
23.06.2014 5 z 5

Kniha byla originální, uměla pobavit ale byla i smutná. Hlavní postava.. na tu jsem měla rozporuplné názory, zezačátku jsem Sam neměla v lásce, ale pak jsem si ji oblibovala (existje takovýhle tvar?:D) stále více a více. Kniha mě donutila přemýšlet o smrti a o tom, co je po ní zase z dalšího pohledu, což je rozhodně zajímavé (o posmrtném životě atd, přemýšlím dost ráda :D). Další plus je pro mě krásná obálka, a jelikož mi na knize nevadilo skoro nic, snad až na nějaké drobnosti, podrobněji si je teď jasně nevybavuju jelikož už je to alespoň měsíc, co jsem ji dočetla, dávám plných 5* :)

hanjana
21.06.2014 5 z 5

Ne ve všech knihách můžete pomalu sledovat vývoj postav, ale v téhle mě to naprosto ohromilo. Hlavní hrdniku bych v první polovině knihy na místě propleskla, mít možnost, ale když jsem pozorně cítila, jak se její chování mění, jak začíná chápat samu sebe a vidí všechno to, co dřív nedokázala, připadalo mi, jako bych se spolu s ní měnila i já.
Příběh si mě opravdu získal, i když jsem od toho moc nečekala, podcenila jsem ho. Zdálo se to být zezačátku jen vyprávění jedné nafoukané maturanktky, která si myslí, že si sobeckým přístupem může vydupat všechno na světě, ale to jsem se zmýlila. Sice ona nafoukanou maturantkou opravdu byla, ale to byla jen skořápka, pod kterou se skrývalo dobro a tíha větší, než člověk dokáže na ramenou únést, a dívka s velikým srdcem, stačilo jen otevřít oči.
A jak jsem předpokládala, slza padla, možná pět, dobře. Ale byl to krásný čtenářský zážitek.

Njzy
12.06.2014 5 z 5

Já jsem bohužel knihu dočíst nemohla protože jsem si ji stáhla a bylo tam jen 176 stran místo 384 takže smůla :- , přesto chci ale podotknout že i ten kousek co jsem četla byl super a bylo vidět že i hlavní hrdinové dělají chyby. :-D

Scharks
10.06.2014 4 z 5

Kniha mi moc nesedla... Chvílemi jsem se musela doslova nutit k tomu abych pokračovala a to věčné opakování mě místy dost ubíjelo. I přes tyto peripetie jsem byla zvědavá jak kniha dopadne a jsem ráda že jsem jí přečetla. Rozhodně to bylo zajímavé a jsem ráda že jsem jí přečetla.