Kým budeme žiť a dýchať

Kým budeme žiť a dýchať https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410072/kym-budeme-zit-a-dychatiDFB2B-Xm5-.jpg 4 268 85

Tridsaťšesťročná Hope Andersonová sa ocitla na životnej križovatke. Má šesťročný vzťah s chirurgom s vyhliadkou na sobáš v nedohľadne. A otca, ktorý trpí nevyliečiteľnou Lou Gehrigovou chorobou. Hope sa rozhodne stráviť týždeň na rodinnej chate na Sunset Beach v Severnej Karolíne. Chce ju pripraviť na predaj a premyslieť si dôležité rozhodnutia o svojej budúcnosti. Tru Walls sa narodil a vyrastal v Zimbabwe, pracuje tu ako sprievodca turistov na safari. Nikdy Severnú Karolínu nenavštívil, až kým ho listom nepozve na stretnutie muž, ktorý vyhlasuje, že je jeho otec. Tru dúfa, že sa mu podarí objasniť niektoré biele miesta matkinej ranej mladosti a oživiť spomienky, ktoré zomreli spolu s ňou. Keď sa cesty dvoch hlavných hrdinov pretnú, je to elektrizujúce a neuveriteľne silné. Lenže oboch pohltia nasledujúce roky, v ktorých vzájomné city ustúpia iným životným voľbám. Práve tie ničivým spôsobom stavajú proti sebe rodinné povinnosti a osobné šťastie. Náhodné stretnutie tak zasiahne do života dvoch výrazne rozdielnych osobností, ktorých vzťah prekračuje desaťročia, svetadiely i trpké cesty osudu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Every Breath , 2018

Kikina182
01.01.2020 4 z 5

Nejnovější kniha Nicholase Sparkse je pro mě záhadou. Rozhodně se mi na této knize líbil autorův styl psaní. Sice psal vždycky skvěle, ale v téhle knize, jako kdyby svůj styl popostrčil na další úroveň. Pořád v něm jde neodmyslitelně poznat Sparks s hromadou detailů a popisů. Ale zároveň, jako by psal mnohem lehčeji, jednodušeji a tak je kniha ještě čtivější, než je u něj obvyklé.

Naopak u děje podle mě udělal krok zpátky. Nemůžu říct, že by nebyl krásný a dokonce je v něm vidět i stopa jeho originality. Ale příběh mi nepřijde tak jedinečný, jako to u něj obvykle bývá. Rozhodně je krásný a zahřeje u srdce, ale chybí mi tu typické Sparksovské převraty a místy mi přijde příběh malinko naivní a neuvěřitelný.

Celkově je to ale opravdu krásná kniha, kterou vám můžu určitě doporučit. Jen bych řekla, že některá jeho dřívější díla jsou mnohem originálnější a povedenější.

blonďatá.luc
30.12.2019 5 z 5

Další Sparksova kniha, která si mě získala! Hrdinové jsou sympatičtí (Tru mi byl o něco sympatičtější, Hope a její velké rozhodnutí bylo lehce mimo mé chápání), děj by si možná zasloužil více stránek, ale to neubírá nic na kouzlu celého příběhu. Není to kniha, která by byla plná akce, ale je to kniha, která si třeba získá i vaše srdce.

dawson321
26.12.2019 4 z 5

Klasická Sparksovka, kde hlavní roli hraje láska, která i hory přenáší. Po (pro mě) nepříliš vydařené knize "Život ve dvou", kde hlavním tématem byl rozvod a tahanice o potomka se Spark vrátil do vod, které mu jsou nejbližší. Vypráví příběh o zamilování a následném těžkém odloučení. Příběh se ze začátku jeví jako by se stal i v reálném životě, ovšem na konci zjišťujeme, že je to pouhý výplod Sparksovi fantazie, což beru jako podraz na čtenáře... Hvězdičku dolu ovšem dávám za to, že už mi trochu přijde, jako by se Sparks opakoval a tento příběh mi asi spylne s ostatními jeho novějšími románky.

Vendulik
18.12.2019 4 z 5

Klasický příběh pana spisovatele. Kniha skončila velice pěkně. Doporučuji k přečtení.

jaspis
25.07.2019 5 z 5

1. Lehký spoiler!!!
2. Hope, nemám tě ráda (ani po přečtení celého příběhu). Nerozumím tvému smýšlení a nesouhlasím s tebou!!!!!!!!!!!!!!

Teda přečteno, u Sparkse je pro mě sázka do loterie, zda se bude líbit nebo ne. Tahle ano. Druhou půlku jsem probrečela, pokaždé, když jsem se uklidnila, jsem si řekla, nebudu už brečet, prostě nebudu! No samozřejmě jsem se neposlechla. Příběh chytil za srdce a nepustil.