Kybersex

Kybersex https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523527/bmid_kybersex-651917319058a.jpg 4 55 10

Sbírka patnácti sci-fi povídek, které se odehrávají na pozadí různých alternativních světů. V patnácti krátkých povídkách se ocitáme v různých alternativních realitách, například v povídce Poslední partie se podíváme do světa, kde lidé našli lék na smrt. V povídce Šelma vidíme svět, kde se lidé místo smrti dobrovolně stávají zvířaty a příběh s názvem Čísla nám pak ukáže, jaká propaganda může člověka beznadějně zotročit. V ostatních povídkách se setkáme například s budoucností, kde každý vlastní dvě těla, nebo s realitou, v níž si můžeme koupit vzpomínky někoho jiného.... celý text

houston
24.08.2022 1 z 5

Mizerně napsaná pseudofilosofická povídková hašé. Dočetl jsem jen s extrémním sebezapřením a knihu poté svěřil knihobudce.

woita
05.06.2022 odpad!

Nebýt ohromné slevy v jednom knihupectví, tento titul by se ztěží dostal do mých rukou. Už to zde bylo zmíněno a musím daný fakt potvrdit: povídky různého rozsahu dosahují rovněž různé kvality. Bohužel mi nijak zásadně neutkvěly v paměti a dokonce mě kniha začala nudit. Byl jsem bohužel nucen titul odložit ad acta ...

roso.mak
14.09.2021 2 z 5

Povidky trpí klasickou nemocí daného formátu. Nesou se natolik ve filozofickém az metafyzickém duchu, že jsou skoro nečitelné. Mám raději, když se autor snaží předat nějaký obsah a ne své pocity a hluboké myšlenky. Od toho jsou tu jiné žánry.

dolouš
31.08.2021 3 z 5

Kniha povídek, která ničím neurazí, ale ani neohromí. Některé kousek lepší, jiné horší průměr.....

Widow Embalmer
26.02.2018 4 z 5

Sex je jako pizza; i pokud je špatná, je vlastně furt docela dobrá. A i tak je to s timhle Kybersexíkem. Jak to u sbírek povídek zpravidla bývá, jedná se o kolísavou kvalitu vesměs sci-fi minipříběhů, které mají nějakou formu rozmnožování jako společného jmenovatele. Název antologie a obálka trošku klamou tělem. Nejedná se o žádné Matrix čuňačinky, což může být pro někoho zklamání, ale přesto je to fajn knížečka při své tloušťce i klidně jen na jedno deštivé odpoledne.

xxxvodnikxxx
21.11.2016 5 z 5

Jo povídky, to by šlo ..
Na knize se mi líbí její netradiční koncept, ať už je to téma- někde mezi sci-fi a fantasy, společně s erotickým a sexuálním kontextem (vnímám zde menší vliv Lukáše Vavrečky s promítáním sebereflexe), tak stejně tak i forma- ve smyslu postrádajícího uzusu co se týká např. delky- jedná povídka je krátká na pár stránek, další delší, na pár desítek stran- to dává celé knize poměrně slušnou dynamiku a tempo pro čtenáře.

Typická knížka, která nějak moc nenadchne, na druhou stranu rozhodně neurazí, ale spíš chvílemi zaskočí- až lehce žasnete- např. vyřčenými otázkami bez odpovědí, anebo i otázkami nevyřčenými, vycházejících z podtextu dané povidky.

dpxcz
15.09.2016 4 z 5

Povedená kniha povídek.

pejty
09.06.2016 4 z 5

Některé povídky byli dobré, jiné byli spíše slabší. Ale jedno měli všechny společné a to je zajímavá myšlenka a neskutečná fantazie autora, kterou do nich vložil. Oddechová kniha, která rozhodně dokáže pobavit.

QEDS
20.05.2016 4 z 5

Velice povedena kniha. Nektere povidky jsou kratke, ale o to vice poucne. Doporucuji precist.

finka
05.05.2016 4 z 5

Na dvou stovkách stránek patnáct povídek, to znamená ne zrovna obsáhlé texty. U některých povídek to nevadí, jsou neslané nemastné, u jiných to zamrzí. Povídka Čísla je fenomenální. Příběhu Kybersex stačí na ten šok i málo stran :-)