Zahrada stínů

Zahrada stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269957/bmid_zahrada-stinu-Az7-269957.jpg 4 376 59

Květy z půdy série

< 5. díl

Co bylo příčinou zla a prokletí, kterým všechno začalo...? - Děj se vrací na samý začátek, do doby mládí babičky Olivie a jejího muže - ctižádostivého, chamtivého a krutého finančníka Malcolma Foxwortha. Pod jeho nadvládou se Foxworth Hall, kde se vše měřilo jen penězi a majetkem, změnil v sídlo ovládané obludnými vášněmi, v zrcadlo neodpustitelných provinění proti lidskému citu, porozumění a opravdové, nezištné lásce...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Garden of Shadows , 1987

Babo
29.03.2017 4 z 5

Poslední díl by mohl být i tím prvním. Autorčiným úmyslem,ale zřejmě bylo vidět v babičce vězněných dětí bezcitnou a krutou ženu až do úplného konce.
Jestli tomu tak opravdu bylo , je na každém čtenáři nebo spíš čtenářce .
V každém případě je zajímavé uvědomit si a zamyslet se nad tím , že každý starý člověk byl kdysi mladý , se svými sny a plány .
A jak se říká kdo je bez viny ať hodí kamenem.
Pro mě tato pentalogie byla potvrzením, že fanatická víra v Boha přináší spíš neštěstí a bolest.

Jane417
19.02.2017 5 z 5

Po přečtení čtyř dílů to vypadá, že všechno víte, vyznáte se ve vztazích, myslíte, že zlí jsou ti a ti, hodní zase jiní. NE!
Tento pátý díl ukazuje příběh hodné a inteligentní ženy, která bohužel v životě narazila na psychopata. Žila život plný smutku, zloby, zlosti, nenávisti, ponižování, nevěry, lží a tragédií. Byla milující matkou a tak si přála být milovanou manželkou! Zkusila hodně špatného a jediné, co ji zbylo, byla víra v Boha, na kterou se ale upjala tak, až se z ní pomátla a stal se z ní milující, ale nelítostný stroj!
P. S. Největší hajzl byl John Amos!

olcab
12.02.2017 5 z 5

Posledním dílem této úžasné pentalogie jsem završila velmi poutavé čtení o rodu Foxworthů, jejich povah, intrik, bolesti, smutku, a taky štěstí a radosti. Paní spisovatelka si mě získala na plné čáře. Budu pokračovat v další její tvorbě, která doufám bude neméně čtivá a zajímavá, jako doposud...

pavlinkaa
05.02.2017 5 z 5

To byl nářez. Potřebovala jsem půl dne, abych si to vše v hlavě tak nějak srovnala. První, druhý a pátý díl budu mít určitě hodně dlouho v paměti. Nemohu jinak než doporučit.

Miška.Miška
08.01.2017 3 z 5

Poslední díl mě nenadchnul ani nezklamal. Bylo zajímavé vrátit se na úplný začátek a dozvědět se jak to vlastně začalo.

Dija
21.11.2016 5 z 5

Poslední díl pentalogie jsem četla se značným odstupem, nevěděla jsem, jestli to chci vůbec ještě číst. Nakonec mě příběh strhl. Spoustu věcí se vysvětlilo, dokonce vedl příběh k pochopení chování zlé babičky. Celá série byla naprosto originální, rozhodně doporučuji všem k přečtení. Nejlépe hodnotím tento (pátý díl), který byl naprosto strhující.

Danago
03.11.2016 5 z 5

Dlouho se mi do posledního dílu nechtělo. Ale nakonec musím říct, že to bylo skvělé zakončení této úžasné série! V posledním díle sem už žádné překvapení nečekala, ale to sem se spletla. Opravdu tento díl musel být jako poslední, rozhodně nedoporučuji jej přehodit na začátek , jak jsem od někoho četla jako doporučení, všechno by se tím pokazilo.
Celá série je originální, šokující, překvapivá, čtivá a nečekaná.

Linda007
21.10.2016 4 z 5

Skvělá série. Tady se vysvětlí dost věcí, ale spousta věcí je pořád nedořešena.

Princezna22
14.10.2016 5 z 5

Pěkné zakončení, jen bych doporučovala tento díl přejít před prvním dílem a nenechat si ho jako poslední.. ale když už to přečtěte takto nebudete litovat..ráda jsem se vrátila na začátek a dozvěděla jsem se něco o babičce.. :-)

Zdenulkaa
09.10.2016 5 z 5

Už jsem si od posledního dílu moc neslibovala, ale překvapil mě. Napínavá kniha od začátku do konce. Všech pět dílů se mi moc dobře četlo a těším se, jak budu číst další pentalogii.

mekkejla
14.06.2016 5 z 5

Už jsem nečekala, že mě po rozvleklém čtvrtém dílu ještě "sága rodu Foxworhů" chytne za srdce, ale to jsem se teda pěkně sekla! Bylo to úžasně čtivě napsané a je mi Olivie opravdu neskutečně líto. Sice se z ní nakonec stejně stala ta zlá a zapšklá žena, která trýznila čtyři nebohé děti na půdě, ale z mého pohledu je její část viny oproti Malcolmovi a Corine nepatrná. Malcolm byl psychopat od samého začátku, který rozmazlil Corine natolik, že nebyla schopná stát na vlastních nohou a postarat se o sebe, natož o své děti...

edith79
20.04.2016 5 z 5

Mám ráda styl V.Cleo Andrews s těmi jejími nultými díly. Tady je návrat opravdu bolestivý a člověk mnoho pochopí.... Ale neodpustí.

josska
06.03.2016 5 z 5

pořád super,napínavé

evca7271
05.02.2016 5 z 5

moc pekny sice je to neco jineho nez ty dily predtim,ale clovek se dozvi jak to vse zacalo.

Burnettka
31.01.2016 3 z 5

Po slabších třech dílech konečně zase nějaké poutavé čtení, ovšem kvalit "Květů z půdy" bohužel nedosahuje :(

TessaJean
07.11.2015 4 z 5

Další úžasná kniha od této autorky! V knize jsem se ani na chvíli nenudila. Neustále se tam něco dělo a musela jsem číst dál a dál. Rozhodně doporučuji jako završení této dokonalé rodinné ságy:)))

Natyna
31.10.2015 5 z 5

Nejvíce se mě chytl 1. a 2. díl, potom to bylo horší, a proto jsem od toho dílu už moc neočekávala. Ale musím přiznat, že se mě bavil. Bylo zajímavé pozorovat jak se Olívie změnila. Tento díl byl čtivý a rozhodně bych ho doporučila.

Edona
28.09.2015 5 z 5

Květy z půdy bezpochyby patří mezi ty nejlepší rodinné ságy, co jsem kdy četla. Všechny díly byly nadprůměrné, a stejně jako první díl, tak i poslední díl dostane pět hvězdiček. Zahrada stínů - návrat do minulosti - po dočtení mám chuť, znovu se ponořit, do čtení prvního dílu. V Olívii nevidím tolik zkaženosti jako ostatní, ale za své činy si svůj trest také zaslouží. Daleko větším zplozencem zla je podle mého Malcolm a jeho dcera Corinne.

mišaša16
26.09.2015 5 z 5

"Skvělé" zakončení této úžasné série! Autorka má můj velký obdiv. Sem hrozně moc ráda, že sem narazila na tak výbornou sérii. Nelituji času, který sem těmto knihám věnovala, protože všechny pocity a emoce, které jsou v zde uložené budu mít v sobě ještě dlouhou dobu...
Je zvláštní kolik generací může doplatit na chyby svých předků. Vlastně mi bylo líto svým způsobem všech postav, i když je to těžké říct kdo má na tom všem největší podíl viny.
Takže určitě doporučuji všem tento originální a vážně skvělý příběh, který si Vás získá hned prvním dílem ❤️

Hanisek
11.09.2015 3 z 5

Tak nevím. Nebylo to zlé, ale přišlo mi, že se autorka nemohla rozhodnout, kdo za to může a kdo je ten záporák. A některé věci mi neseděli s tím, co už jsem věděli. Bylo to hezké, zajímavé, ale stačilo mi :D Nejlepší byl první a druhý díl. Třetí mi přišel neuvěřitelný a čtvrtý už zase byl docela v pohodě hlavně díky Jorymu :( ale vadilo mi, že se vlastně nic nevyřešilo a ten poslední byl super, ale pak se to 60 stránek před koncem zlomilo a nebylo to nic moc.

psychologické romány

Virginia Cleo Andrews