Květinová zkouška

od:


KoupitKoupit eknihu

Kritikou vřele přijatá městská fantasy navazující na snahy o proměnu žánru, jež lze vypozorovat v dílech Chiny Miévilla, Jeffa VanderMeera či K. J. Bishopové. Trojice hlavních hrdinů musí zabránit zničení všeho, co v životě znají. Kypícímu městu hrozí zkáza, rozkládá se zevnitř, zatímco za branami číhají armády nepřítele. Politické intriky, zmizelí bohové, pozůstatky kdysi mocné říše, protichůdné požadavky bezpočtu zájmových skupin. To vše dává vyniknout živoucí fresce metropole, která v pozadí bohatého, proměnlivého a překvapivého příběhu žije a dýchá. Každá z trojice rozmanitých postav, spíš antihrdinů než hrdinů příběhu, byla městem vytvarována do podoby více než zajímavých charakterů. Jedno mají však přes všechny rozdíly společné – tváří v tvář hrůznému nebezpečí jsou přinuceni podstoupit děsivou oběť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29849/kvetinova-zkouska-29849.jpg 3.529
Orig. název:

Trial of Flowers (2006)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
HAL
03.12.2016

Zajímavý nástřel světa a zápletky se brzy rozpadá do šedi průměru a příběhového chaosu, a invenci nahrazuje nudná brutalita. Fanouškům urban fantasy doporučeníhodné jen v případě, že už mají všechno od Miévilla přečtené třikrát.

Taklamakan
15.01.2015

Pokud by existoval nějaký Výbor na obranu týraných knižních postav, měl by před ním jednoznačně stanout Jay Lake. V Květinové zkoušce podává mnohovrstevnatý obraz města, které se díky jeho talentu stává jednou z postav příběhu. Američan však netrpí přehnaným sentimentem a čtveřici pragmatických antihrdinů vystavuje peripetiím, které jsou mnohdy daleko za hranicí tortury.
Kniha se rozbíhá pomalu. Zhruba prvních sto stran jsem se často marně chytal stébel, abych se neutopil v přívalu informací, dějů a lidí. Pak se něco zlomilo a byl jsem uvnitř. Lake umí příběh slušně tempovat, na škodu jsou pro mě jen někdy až příliš košaté popisy.
Velkým plusem však je, že se všechny nitky včetně drobných náznaků rozmístěných po celé knize, na samém konci spojí. A to takovým způsobem, že jsem v prvotním nadšení uvažoval o absolutním hodnocení. Nakonec ale střízlivost převážila. Proto čtyři hvězdy.

Slooki
05.08.2014

I když datum vydání této knihy uvádí že vyšla dříve než Srdce světa, četl jsem ji až jako druhou, nebyla špatná, zvláště pak když se chýlila ke konci, škoda jen, že se celá zápletka tohoto příběhu vyřešila během pár posledních stránek, škoda, po dalši knižce od tohoto autora se ale ještě poohlédnu.

Štítky

New Weird

Autor a jeho další knihy

Jay Lake

Jay Lake
anglická, 1964 - 2014

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených34x
v Doporučených3x
v Knihotéce24x
v Chystám se číst12x
v Chci si koupit1x
v dalších seznamech1x