Kvantová kniha odpovědí

Kvantová kniha odpovědí https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410628/kvantova-kniha-odpovediyL4g90-Fsd-.jpg 3 7 1

Jak kvantová věda vysvětluje lásku, smrt a smysl života Základním předpokladem autora je, že kvantová fyzika není jen budoucností vědy, je také klíčem k porozumění vědomí, životu, smrti, Bohu, psychologii a smyslu života. Odpovědi na veškeré otázky podává kvantová teorie. Kvantová fyzika je protijedem k morální sterilitě a mechanistickému přístupu vědeckého materialismu a je nejlepší a nejčistčí cestou k pochopení našeho vesmíru. Stručně řečeno, kvantová teorie skutečně je teorií všeho. Doktor Goswami, jeho přátelé a kolegové zde v sedmnácti kapitolách diskutují mimo jiné o tom, jak kvantová fyzika ovlivňuje porozumění: zenu, myšlenkám, pocitům a intuicím, snům, karmě, smrti a reinkarnaci, boží vůli, evoluci a záměru, významu snů, zduchovnění ekonomiky a obchodu, zduchovnění politiky a vzdělání a společnosti samotné.... celý text

Věda
Vydáno: , Anag

The Everything Answer Book: How Quantum Science Explains Love, Death, and the Meaning of Life

Niu
12.11.2020 1 z 5

Takhle kniha mě pěkně potrápila :-( Původně mi byla doporučena v rámci osobního rozvoje a nyní vidím, že spadá do vědeckého žánru. To bude možná ten problém, kdy jsem si říkala, že jako se seberozvojovou knihou mi to neklape. Když jsem k ní přistupovala taky z pozice vědce a četla ji jako odborný článek, už jsem zvýšila šance na její dočtení. V mé knížce je hromada rukou psaných poznámek a otázek, což si myslím, bylo záměrem autora - donutit nás čtenáře klást otázky, být schopni vidět v jiné perspektivě. Bohužel knížce hodně ublížily sáhodlouhé věty, které jako vědec a pisatel odborných publikací a knih by měl být autor zvládnuté. Možná za tím byl i ne zrovna šťastně zvolený překlad a neuchopitelná cizí slova, která snad ani neexistují plus další abstraktní slovní spojení bez smyslu a významu (alespoň pro mne). Ilustrace použité k dokreslení textu nicneříkající. První půlka utrpení, potom už čistě setrvačnost, protože nemám ráda nedočtené knihy. Za mne celkem zklamání. Myslím, že na poli literatury seberozvoje, která se dotýká zde zmíněných témat, existují hodnotnější díla s trošku laickým přístupem podání.

kvantová mechanika kvantová fyzika

Amit Goswami
americká, 1936
2014  70%Kvantový doktor
2021  90%Vesmír vědomý si sám sebe
2019  69%Kvantová kniha odpovědí
2016  73%Kvantová kreativita

Kniha Kvantová kniha odpovědí je v