Kurandera

Kurandera https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124542/bmid_kurandera-K8R-124542.png 4 282 75

Kantu je mladá, krásná a cílevědomá dívka se spoustou zájmů. Žije v Cuzcu, peruánském městě, které bylo kdysi metropolí inckého království. O dávné andské tradice, učení Pachamamy a schopnosti kuranderů - přírodních léčitelů a šamanů v jedné osobě - se nikdy nezajímala. Nečekaná událost však převrátí její život vzhůru nohama a Kantu je vystavena střetu s realitou, která je pro ni nepochopitelná. Když překoná svůj odmítavý postoj a strach z nových obzorů, začne se s pomocí kuranderů seznamovat s hlubokým dávným učením a vydá se na cestu, jež ji zavede až k objevení obrovské vnitřní energie. Její životní příběh, který je příběhem lásky, zklamání, každodenních starostí i velkých snů, si získá vaše srdce. Ukazuje, že je možné nalézt ve svém nitru dostatek síly, odvahy a vůle k tomu, aby člověk ovlivnil svůj osud a proměnil každou bolest, osamělost a smutek v radost, přátelství a pocit naplnění. Učí nás, že je třeba rozbít klece, které nás vězní, naučit se létat a znovu nalézt ztracenou harmonii.... celý text

Romány Pro ženy Duchovní literatura
Vydáno: , Motto

La profezia della curandera , 2011

jarrmilla
08.11.2015 5 z 5

Naprosto souzním, rezonuji....nyní přišel její čas a Ona mě úplně pohltila...velká síla, velké pravdy, Velké učení....Zásadní kniha pro ženy, které už jsou..."na Cestě" ..možná ještě lepší je Hadí žena

Leif
03.11.2015 4 z 5

Dobrá kniha pro zájemce o témata jako síla ženy, jihoamerický šamanismus, duchovní rozvoj.
I jako motivační literatura - až uvidíte, co obětovala hrdinka pro svou životní cestu, možná už s Vašimi 15 nebo 30 minutami pro denní cvičení nebo meditaci nebudete tolik zápasit :).

Simlenka níže okomentovala: " Hlavní hrdinka je najivka bez jakékoliv sebeúcty - nechci říct, že byla úplně blbá - ale byla." Také mi to nesedlo. Jeden z důvodů asi bude silný machismus v jihoamerické kultuře. Česká hrdinka českého autora by použila fotbalový kop nártem velmi záhy.

80% hlavně proto, že takových knih nikdy není dost.

hejnak
10.10.2015 5 z 5

Knížka je výborná, četla jsem jí jedním dechem už před nějakou dobou a je to kniha, ke které se určitě ještě několikrát vrátím, jsem názoru, že se týká 99% žen.

Janka7
22.07.2015 4 z 5

Kniha o hledání ženské síly, spokojenosti a vyrovnanosti. První část je hůř pochopitelná, proč se hlavní hrdinka tak snaží o lásku muže, ale kdo ji zvládne přečíst, jakoby prošel zkouškou a může se dostat k podstatě knihy - k části, kde krásná Kantu dojde cestou sebepoznání s pomocí šamanů ke své moudrosti. Krásná kniha.

kamibe
23.06.2015 4 z 5

Takovými cvičeními projít, tak se fakt už ničeho nebojím. Ale vůbec si neumím představit, jak bych vydržela potmě sedět v chladné jeskyni. Zmrzla bych. Na hada bych si taky netroufla. Vcelku však beru, že když člověk projde podobnými zkušenostmi, je potom běžný život tak trochu úsměvný.
Mám výhradu - opravdu si nemyslím, že by ji při přeskoku široké spáry nestáhl ten těžký bágl dolů do propasti. Toto místo mi připadá silně nepravděpodobné.
Je dobře že vychází více podobných knih na podporu ženství.

LenZa28
09.03.2015 5 z 5

Co pamatuju, tak se mi líbí být ženou, ale po přečtení si připadám jak Bohyně :-)
Kniha se mi moc líbila (byť poslední pasáže už se mi četly hůře, zatím nevím proč..), nádherné prostředí, mé oblíbené téma.. Ráda si z knih vypisuju myšlenky, které mne zaujmou - tady bych pomalu přepisovala knihu. Zařadila bych ji jako povinnou četbu pro ženy, které nepřijímají své ženství..

janasim
30.11.2014 5 z 5

Knihy, které se nás snaží něčemu naučit formou přiběhu a ne pouhým vypisem pouček, ráda zařazují do mé knihovny a Kurandera taková je. Je o poznání sebe sama, překonávání strachu,... Zpočátku ve mě Kantu vyvolávala bouřlivé emoce, protože jednala jinak, než bych čekala. V závěru už jsem si ale říkala, proč ne, když to tak skutečně chtěla? Proč by měla být hrdá za cenu toho, že by pak mohla být nešťastná? Nesnažila se v první řadě změnit druhé, ale sebe. I přes strach na sobě dokázala pracovat a ne jen o tom mluvit.
Tato kniha (ostatně jako každá kniha) není pro každého. Možná, že ten, kdo má potřebu ponořit se do svého nitra a něco v sobě změnit, si k ní snadněji nalezne cestu.

simlenka
21.08.2014 2 z 5

Knihu jsem koupila na základě zdejších komentářů, ale já s nimi nesouhlasím. Nedocetla jsem ji. Ta víc než polovina knihy, kterou jsem přečetla, nebyla ničím jiným než jihoamerickou knižní telenovelou, kam se hrabe Esmeralda a já nevím co všechno se vysílalo/vysílá na prima love atd.. pořád jsem čekala, kdy to přijde a stále to nepřicházelo. Hlavní hrdinka je najivka bez jakékoliv sebeúcty - nechci říct, že byla úplně blbá - ale byla. Nenajdete v tom nic hlubokého, aspoň v prvních dvou třetinách určitě ne a na víc jsem neměla trpělivost...

Lucka.79
11.04.2014 5 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou a zaujala mě kladnými reakcemi ... jinak bych po ní asi sama nesáhla. A jsem ráda, že jsem si jí přečetla.
Jako první mě vtáhlo prostředí, kde se příběh odehrává. Na začátku je to sice jihoamerické městské prostředí, ale záhy se přesunete do krásné přírody andského podhůří, kde lidé žijí v souladu s přírodou a ctí její zákony. Také se mi líbily všechny ty historky a legendy vyprávěné (nejen) starými šamany - kurandery. Přišlo mi to zajímavé, bavilo mě to ... Tím spíš, že je kniha sespaná na základě skutečnosti a jen upravena a podána tak, aby bylo vše co nejsrozumitelnější.
Příběh mladé Kantu jsem četla se zaujetím, byla jsem zvědavá, jak se z plaché ženy, která se nechá snadno využít, stane tou silnou a sebevědomou ženou, která si plně uvědomuje svoji sílu a vnitřní energii a dovede ji využít .... ale také jak se potom všem ke vztahu k Juanovi postaví.

tori69
31.03.2014 5 z 5

Opravdu nádherná kniha,která stojí za přečtení.Určitě se k ní ještě vrátím.Vřele doporučuji

JanaDor
18.03.2014 5 z 5

Tuto knihu mi doporučila přírodní léčitelka, kterou jsem náhodou potkala ve vlaku. Paní byla úžasná a řekla, že by si ji měla přečíst každá žena. A já ji můžu dát jen za pravdu. Dala mi přesně to co jsem potřebovala, někdy mě ovládá strach a další negativní emoce, vím, že se k této knize budu moc ráda vracet a že mi pomohla, pomůže a bude pomáhat být lepší.

danka67
29.03.2013 5 z 5

Nádherná kniha, poutavý román o hledání vnitřní podstaty ... vše je v našem srdci :-)

Lucifirekzraje
27.03.2013 5 z 5

Velice zajimavá kniha, která mě donutila se zamyslet. Je fakt, že je tam krásně popsané jak mi ženy jsme skvělé a dokážeme se obětovat

Paskudka
19.10.2012 5 z 5

Krásná kniha o objevování skutečné ženskosti a vnitřní síly. Příběh se odehrává na pozadí nádherné přírody , která přináší moudrost ženě ,která naslouchá a cítí úctu ,lásku, svobodu.

lara25
11.10.2012 5 z 5

Takových knih by mělo vycházet více. Pro ženy je velice inspirativní. :-) Připomněla mi, že žena pokud něco opravdu srdcem chce, dokáže to! Příběhem ukazuje odkaz, sílu a smysl ženství.

léčitelství čarodějnictví šamanismus Peru šamani peruánská literatura

Hernán Huarache Mamani
peruánská, 1943 - 2016