Kurandera

Kurandera https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124542/bmid_kurandera-K8R-124542.png 4 282 75

Kantu je mladá, krásná a cílevědomá dívka se spoustou zájmů. Žije v Cuzcu, peruánském městě, které bylo kdysi metropolí inckého království. O dávné andské tradice, učení Pachamamy a schopnosti kuranderů - přírodních léčitelů a šamanů v jedné osobě - se nikdy nezajímala. Nečekaná událost však převrátí její život vzhůru nohama a Kantu je vystavena střetu s realitou, která je pro ni nepochopitelná. Když překoná svůj odmítavý postoj a strach z nových obzorů, začne se s pomocí kuranderů seznamovat s hlubokým dávným učením a vydá se na cestu, jež ji zavede až k objevení obrovské vnitřní energie. Její životní příběh, který je příběhem lásky, zklamání, každodenních starostí i velkých snů, si získá vaše srdce. Ukazuje, že je možné nalézt ve svém nitru dostatek síly, odvahy a vůle k tomu, aby člověk ovlivnil svůj osud a proměnil každou bolest, osamělost a smutek v radost, přátelství a pocit naplnění. Učí nás, že je třeba rozbít klece, které nás vězní, naučit se létat a znovu nalézt ztracenou harmonii.... celý text

Romány Pro ženy Duchovní literatura
Vydáno: , Motto

La profezia della curandera , 2011

Meg1
22.08.2023 odpad!

" Žena je privilegovanou bytostí která má nesmírnou moc....kdybych využila své znalosti, které jsem získala padl by přede mnou na kolena každý muž...." Možná jsem divná, ale rozhodně si nepřeju aby přede mnou padali muži na kolena a chovali se jako poslušní psi. Vy ano? V tomto duchu je podle mě napsána celá kniha. "Muž byl vždy nezbedným a problematickým žákem, ale žena ho svou něžností a trpělivostí dokázala vychovávat a osvítit." Závěr knihy je úplně tragický a přesně tohle se stane. Ukáže mu své " znalosti" a z proutníka se stane věrný manžel. Možná správně nechápu podstatu ženské energie... Jo to bude asi tím :-D

08.04.2023 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, která na mě roky čekala v knihovně. Chvílemi si mě volala a chvílemi ještě nebyl čas. Měla jsem problém jí dočíst, protože mě Kantu většinu knihy štvala. Je tam mnoho zajímavých míst, mnoho pochopení a souvislostí, ale pořád jsem nechápala, proč celou svou cestu podstupuje kvůli někomu takovému, jako je Juan. Posledních pár desítek stran mě chytlo, trénink s Condorim by tedy mohl být podrobnější, jistě by to bylo zajímavé. Ale to, co nakonec vytvořila s Juanem, mě překvapilo. Chápu tu transformaci, změnilo ho to. Našla jsem si v tom mnoho a Kantu jako Kurandera se svým vnímáním už byla úžasná.
Každý si z toho vyzobeme to svoje, záleží, přes jaké filtry se na to díváme. Rozhodně na konci hodnotím jinak, než kdybych nedočetla. To pochopení s přesahem, proč kvůli takovému muži vše podstupuje, přišlo skutečně až na konci.

Inugoya
03.04.2023 3 z 5

(SPOILER) Kurandera... moudrá a mystická žena s léčitelskými schopnostmi, pro které postoupila dlouhý a náročný výcvik... a to jen proto, aby k sobě konečně uvázala toxickýho chlapa, který se k ní celou dobu chová jako k onuci.

Ano, ženství je v současné době v krizi. Žádná z nás neví, co to vlastně znamená, být ženou (a mnohdy to ani nevědí ty, které tvrdí, že to vědí). Co víme, je to, že jsme dlouhodobě vyčerpané a obecně nespokojené ve vztazích i v životě.
A tak hledáme, jestli by to nešlo i jinak. Chodíme na ženské kruhy, oblékáme sukně a blbneme s bohyňováním, a to všechno v iluzorní touze, že díky tomu konečně skončíme v dokonalém partnerství s vědomým mužem.

Kantu, hlavní hrdinka knihy, má na rozdíl od průměrné Evropanky velké štěstí: žije tam, kde se vyskytuje mnoho moudrých lidí, propojených s tajným věděním a samotnou přírodou.
A tak, když se zamiluje do grázla, který ji jenom využívá, rozhodne se s jejich pomocí podstoupit tvrdý trénink, aby ho konečně dostala.

Takže vstoupí do učení k moudrému muži Condorimu (asi jediná sympatická postava v celé knize) a moudré ženě Maru (další členka sesterství "učím-se-tajnou-nauku-abych-získala-vztah-s-hajzlíkem").
A protože je krásná a dobře rostlá (potřebujeme to připomínat asi tak v každé druhé větě) a plná energie, tak nakonec překoná všechny zkoušky, a poté, co se znova (!) vyspí se svým celoživotním proutníkem, tak konečně (!) zjišťuje, co už víme celou dobu: že on ji má jen jako hračku.
Takže se s ním pro jistotu vyspí ještě jednou, napumpuje do něj Kundalini a on díky tomu pochopí, co je láska a od té chvíle ji uhání až do skonání světa.
Happy end.

Přemýšlím, co o knize vlastně vůbec napsat. Otevřela jsem ji, protože se otázkou svého ženství zabývám, a byla hojně doporučována. Bohužel styl psaní je podivný, hlavní hrdinka na zabití a prvních dvě stě stran naprosto zbytečných, a to včetně řídkých rad na cestě k opravdovému ženství (ano, díky, jedu hned příštím vlakem do And a budu sahat na hady, abych se osvítila).

Potom následuje i konkrétní popis několika technik (těžko říct, jestli jsou k něčemu, nemohu posoudit) a ultra trapný konec, který jsem uvedla výše.

Jedna hvězda je za téma, druhá za občasnou moudrost či zajímavou myšlenku a třetí za Condoriho.

Čtivo lze doporučit asi jenom ženám, které si na této tematice ulítávají.
Nudit to bude ty, které mají rády dobrý milostný román.
A pro ty, které se zabývají otázkou svého ženství, to není příliš užitečná kniha a měly by se poohlédnout jinde.

28.03.2023 4 z 5

(SPOILER) "Jak se mám naučit být opravdovou ženou?"

"Nejdřív je potřeba, abys poznala dobře samu sebe a přijala se takovou, jaká jsi. Musíš být jen ty, ty sama a nikdo jiný. Často utváříme vlastní život skrze identitu jiných lidí a snažíme se fungovat podle modelů, které nám někdo podsouvá zvenčí. Pravděpodobně tě hodně ovlivnila tvoje matka a jejím prostřednictvím tvá babička, teta, přítelkyně nebo jiné ženy z tvého okolí. Jsou to kousky, ze kterých sis utkala jakousi pokrývku. Ta tě měla uchránit před ostatními, ale kvůli ní nejsi šťastná. Opravdová žena zjistí, kdo skutečně je, a pak kráčí zcela vědomě svou vlastní cestou."

21.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Kdo jsem?
Jaký je můj úkol tady na zemi?
Mám jasnou představu o tom, co chci od svého života?
Jsem šťastná taková, jaká jsem nebo jen věřím, že tomu tak je?
Jsem taková, jaká chci být nebo taková, jakou mě chtějí mít ostatní?
Znám veškerý potenciál svého já?
Jaké jsou mé ideály?

Vrbická1999
19.01.2023 4 z 5

Tato kniha obsahuje myšlenky, které jsem si zaznačila a určitě se k nim budu v budoucnu vracet. Hvězdičku snižuji za styl psaní, který mě místy až rozčiloval. Bohužel jsem měla pocit, jako když autor vůbec neumí psát. Každopádně jsem opravdu ráda, že jsem knihu četla, opravdu hodně mi dala.

tinka1974
16.09.2022 5 z 5

Zajímavý příběh na cestě hledání svého pravého já, síly, odvahy a lásky. Je to spíš červená knihovna s přesahem. Ale rozhodně za přečtení stojí

Kackac77
03.04.2022 4 z 5

Příběh dívky Kantu o jejím duchovní cestě. V knížce jsem našla spoustu inspirativních myšlenek, uvědomila jsem si, nebo spíš vzpomněla, že my ženy svou sílu nevnímáme nebo o ní nevíme nebo v ni nevěříme. Co mi tam ale chybělo je asi nějaký návod na to uvědomění. Protože ten co v příběhu je, je pro normální ženu dost neuchopitelný. Každopádně, docela hezký střípek do skládačky...

Lou_lapp
03.11.2021 5 z 5

Kniha mi vzala dech a otevřela oči. Mohu ji číst několikrát a asi se ji nikdy nenabažím. Při čtení jsem se smála a i brečela. Rozhodně přečtěte.

Kvítek84
17.09.2021 3 z 5

Pro mě stále aktuální téma - vstup do ženské síly - zabalené v jihoamerické telenovele. Trošku zklamání, ale to důležité pro sebe jsem si mezi romanticko-naivním kýčem dokázala vyzobat.

Mrňous1
17.08.2021 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jak zhodnotit tuto knihu. Na styl psaní si člověk musí zvyknout, ale jde to vcelku rychle. Začátek je slibný, říkala jsem si super, potom ale přichází část, která opravdu působí jako trapná argentinská telenovela, říkáte si, co to je, to má být skvělá duchovní literatura...Ale vyplatí se vydržet. Druhá třetina knihy už duchovní literaturu začíná připomínat a závěr je opravdu zajímavý. Myslím, že vcelku má kniha obrovský potenciál a rozměr, jen ji člověk musí vnímat jako celek a s mírným odstupem. Ale opravdu obsahuje hluboké a někdy i dost zásadní poselství pro toho, kdo je otevřený a slyšet chce. Kniha určitě stojí za přečtení.

EliskaPreklizka
01.08.2021 4 z 5

Hlavní postava mě místy pěkně vytáčí, Kantu je totiž tak trochu blbka. Je strachy pos*aná z hadů, a snaží se zachránit si toxický vztah s chlapem, který je docela hajzl, a očividně se nechce nijak měnit, a ona se kvůli tomu jen trápí... No ale tak hlavně, že má naše hrdinka dokonalou postavu, hebkou pleť, a velký kozy...NICMÉNĚ, kniha se mi četla dobře, a našly se v ní i nějaké příjemné “ezokecy“, co prostě pohladí po duši. Takže celkem doporučuji, hodnotila bych necelými čtyřmi hvězdičkami z pěti.

JulčaHluk
21.07.2021

Mnoho žen si zřejmě toto koupí s tím, že si myslí, že je to román pro ženy. Nechápu jinak ty komentáře typu "telenovela." O tom to vůbec není, je to kniha o duchovním rozvoji ženy, o tom, aby v sobě probudila svou dosud spící sílu. Hernán dělal dokonce i semináře po světě, kde určil ženy pomocí cvičení jak rozkvést a jak to v sobě najít a používat. Byl i v ČR. Dnes už bohužel nežije.

Gabi13
07.03.2021 5 z 5

Celý příběh je pro zprostředkování silného zážitku, který se uskuteční, když se staneme samy sebou a budeme lépe naslouchat přírodě a druhým bytostem. Jsem ráda, že mi skrz jógu není cizí nic co se zde píše a postrčilo mě tato knížka k dalšímu sebevzdělávání.

ANDY28
27.01.2021 5 z 5

Opět zážitek, a radost být ženou

Lenka0805
25.11.2020 5 z 5

Velmi silný duchovní příběh. Doporučila mi jí kamarádka v době, kdy jsem neměla jako žena své dobré období po komplikovaném rozchodu a musím říct, že opravdu příběh pohladí po duši, ale nejenom to, ale opravdu vás donutí přemýšlet a pochopit svoje tělo a myšlenky. Určitě všem ženám doporučuji.

Siegrid
30.09.2020 3 z 5

Duchovní román, Kantu, která chce lásku Juana. Naučí se v sobě najít "ženskou neobyčejnou energii" a stane se Kuranderou. Je schopna do světa vnést rovnováhu a mír. Přes obtížné zkoušky obstojí (had, jeskyně, cvičení, meditace). Knihu napsal muž, který si troufá psát o ženě :-)! Rád by nám předal poselství. Některé popisování a emoce ženy jsou takové bez příkras. Možná je to ale také místem a životem v jižní Americe a v chudších částech. Nicméně myšlenku, kterou nám chtěl autor předat, předal.

Terezk-a
30.07.2020 5 z 5

Nádherný příběh o síle, kterou mají ženy.
Doporučuji knížku poslouchat jako audio (je nádherně namluvená).

LuciePa522
21.07.2020 3 z 5

Zajímavá knížka..

dendishek
21.04.2020 2 z 5

Kniha má samozřejmě jen úzký okruh čtenářů, kteří s ní souzní a chápou všechny pojaté aspekty života, vztah žena-muž, žena jako "bohyně", ztracené a nalezené schopnosti, a další moudra a učení zmíněné v příběhu. Někdo se s tím ztotožní, jiný zavrhne. Já si vybírám tu střední evropskou cestičku. Líbí se mi tento náhled na život, souznění s přírodou, magické tajemno, umění prožívat život bez moderních technologií, apod. Je to jiné, a co je jiné, někdy dost vábí :-)

léčitelství čarodějnictví šamanismus Peru šamani peruánská literatura

Hernán Huarache Mamani
peruánská, 1943 - 2016