Kulka

Kulka https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298379/bmid_kulka-bVL-298379.jpg 4 958 278

Když profesorku francouzské literatury Caroline začne pobolívat zápěstí, ani v tom nejdivočejším snu by ji nenapadlo, že preventivní magnetické rezonance odhalí kulku v oblasti krčních obratlů… Šokovaná Caroline se následně dozvídá, že je adoptovaná, protože její biologické rodiče zastřelili v Atlantě, když jí byly tři roky. Ona sama byla postřelena také, ale přežila. Pachatel nebyl nikdy dopaden. Caroline tedy vyhledá novináře, který o vraždě kdysi psal. Ten jí navrhne, že s ní udělá interview, což by mohlo přitáhnout pozornost veřejnosti, aby se o své minulosti mohla dozvědět více. A opravdu, Caroline se začínají ozývat pamětníci – bývalí sousedé, policista, jež případ vyšetřoval či otcův kamarád. Jenomže i vrazi čtou noviny…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Bullet , 2015

sporran
04.02.2017 4 z 5

Velmi zajímavé téma. Dávné časy, dávná odhalení... Tak trochu americké. Trochu zklamal závěr, kdy se ze šedé univerzitní profesorky stal bezskrupulozní Zoro mstitel a ... Ovšem čtivě psané a dělení do krátkých kapitol mi taky vyhovovalo.

Vladísek
29.01.2017 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Vrah se dal odhalit celkem rychle, takže nějaký překvapivý konec se dle mého názoru nekonal.

vevu.
27.01.2017 3 z 5

Od knihy jsem čekala něco trochu jiného, ale nejhorší nebyla. Potěšil mě ten konec, to zjištění, jinak by to byla poměrně nuda. Řekla bych takový thriller pro ženy nebo pro někoho, kdo nechce žádný šílený krvák. :)

vsvobo
19.01.2017 3 z 5

Myslím, že zápletka knihy bude zajímavá, bohužel jsem však knihu nedočetla. Skončila jsem u sté stránky s tím, že víc nesympatickou hrdinku jsem snad ještě nepoznala. Úplně mě rozčilovala její chování, jednání a to, jak se pořád chválila a obdivovala svůj vzhled. Asi to nebude tak špatná kniha pro mnoho lidí, já jsem však u ní zálibu nenašla.

lucimodels
19.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha, po dlouhé době jsem přečetla knihu během dvou dnů. Skvělý příběh, zajímavé zápletky, super konec :) Kniha mně velmi bavila a objevila jsem novou oblíbenou spisovatelku

hanča34
18.01.2017 5 z 5

O této autorce jsem nic nevěděla, náhodou jsem si knihu půjčila v místní lidové knihovně (na vsi toto označení stále existuje) a velmi mně nadchla. A teď vidím, že napsala Zmizelou (film se mi líbil), takže zkusím Temné kouty.

amanek
15.01.2017 3 z 5

Četla jsem v posteli s pořádnou chřipkou a myslím, že pro tento případ úplně vyhovující. Když stoupne teplota, můžete jí v klidu odložit. Ale nečetla se špatně.

Anasa
08.01.2017 4 z 5

Román jsem dostala jako dárek. Dceři ji doporučila v obchodě jiná zákaznice s tím, že když čtu ráda Agathu Christie, tak tohle se mi bude líbit. Měla pravdu. Sice jsem vrtěla hlavou, že tohle tedy není Agatha, ale zaujatě jsem četla. Když došlo ke zvratu v hrdinčině jednání, byla jsem dějem zklamaná, i vraha jsem poznala několik kapitol před hrdinkou, ale přesto příběh považuji za výborný. Takže ženským čtenářkám a milovnicím Agathy Christie doporučuji.

Hadroska
07.01.2017 3 z 5

Zajímavě napsaná detektiva, jen ten konec byl takový rychlý...

kozisek1
05.01.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Chemiczka
02.01.2017 5 z 5

Neotřelý námět i konec knihy - jedna z knih kde není černobílý děj i konec. Konečně trochu realistický pohled na oběť zločinu - jsme lidi a pomsta je v nás silně zakořeněná...Biblické "Oko za oko" je zde zmiňováno několikrát, žádáme spravedlnost za zlo, které nás postihlo. Ale je možné zlo trestat zlem ?! A je pocit zadostiučinění dlouhodobý, nebo se po čase budete znovu zabývat kulkou? Tou Vaší nebo tou jejich?
Příjemné deníkové zpracování krátkých záznamů ženy s brnícím zápěstím.

ibrahimgilbert
21.12.2016

Odkládám po třiceti stránkách. Styl vyprávění naprosto otřesný, každou chvíli jsem se divila tomu, co jsem právě přečetla. Chtěla jsem tomu dát šanci, ale každá další věta mě odrazovala.

Věrka69
21.12.2016 3 z 5

Těšila jsem se, bavila jsem se, a na konci i zklamala. Bylo to takové rychlé, odpočinkové čtení.

Liduka
20.12.2016 5 z 5

Mě se kniha moc líbila a konec mi nepřišel špatný.

Alchemilla75
18.12.2016 3 z 5

Kniha ve mně nezanechala zvláštní dojem, děj i závěr byly předvídatelné, žádné překvapení se nekonalo. Pohodové čtení, spíš pro ženy. Neurazí, nenadchne. Kdo holduje detektivkám čeká větší napětí a zvraty, což se u této knihy moc nekonalo. Průměrné hodnocení, podle anotace jsem čekala větší drama :)

Denisa153
14.12.2016 4 z 5

Tak do 3/4 byla kniha naprosto dokonalá neustále mě udržovala v napětí a já musela číst a číst. Ale ten konec (WTF?)... dle mého názoru katastrofální. Jednání vůbec neodpovídá charakteru hlavní hrdinky, jako by se udělala tlustá čára a místo ní nastoupil někdo jiný, proto 4 hvězdy.

Dousabel
11.12.2016 4 z 5

Oceňuju opravdu originální nápad! Nechala jsem se nalákat anotací a to, jak se Caroline do krku dostala ta kulka, jsem potřebovala zjistit, i kdyby se ta kniha nedala vůbec číst, což se naštěstí opravdu nestalo :) Četlo se to velmi dobře, možná můj zájem lehce opadl, když už byl vrah vlastně jasný a já chtěla dát tři hvězdy. Ale nakonec musím uznat, že vrah vlastně jasný nebyl :) a konec je přece jen trochu překvapivý a především docela diskutabilní a k zamyšlení. Těžko říct, zda se Caroline dostalo to vítězství a pocit zadostiučinění... Byl to šach, mat nebo pat?

mira.l
09.12.2016 4 z 5

Velmi zajímavá, čtivá kniha. Jedna z těch, co čtenářovu zvědavost provokují natolik, že má potřebu si dát ještě jednu kapitolu. No a teda ještě tuhle, ta je krátká, to je za chvíli. No jo, a jak to bude dál? Tak ještě jednu a ... a sakra, ono je jedenáct večer:).
Snad i proto, že hlavní hrdinka je zhruba stejně stará jako já, jsem si párkrát řekl "Co bych asi dělal já, kdybych zjistil aspoň z části něco podobného jako ona, jak bych se zachoval, co by to se mnou udělalo? Ve většině myšlenkových pochodů jsem s ní, dá se říct souhlasil, takže...
... nejeden komentář se tady pozastavuje nad překrouceným, nereálným, podivným a já nevím jakým ještě závěrem knihy. Je pravda, že od jistého momentu (asi 50 stan od konce) se to začíná ubírat směrem, který je (v souvislosti s tím, jak čtenář Caroline poznal) poněkud nečekaný a kdy běh věcí a myšlenkové pochody hlavní hrdinky začínají být v docela příkrém rozporu s její povahou a jednáním v celém předchozím průběhu knihy, udělá několik věcí, které nevypadají moc logicky ani pravděpodobně, ale... ALE... ale koneckonců proč ne? Kdyby to skončilo tak, jak by se dalo očekávat, že to skončit mělo (nemám na mysli nic konkrétního, ale pár takových "typických" případných scénářů by se jistě našlo), pak by zase spousta nespokojených nadávala na to, jaké to bylo klišé, že to bylo předvídatelné, že se to dalo čekat, že "já to věděl přece od začátku, že to tak dopadne", atakdále...
Ne, já to nevěděl, že to tak dopadne, resp. že se stane to, co se stalo na posledních cca 50 stranách. Čím víc se to blížilo k závěru, tím bylo neskutečnější, neuvěřitelnější, méně pravděpodobné, že Caroline udělá, co dělala a proč to dělala, že policista, který daný případ nevyšetřuje, tak nějak "důrazně upozorní" kolegy, aby tak nějak "zapomněli" na důkaz ve formě DNA, a nepátrali po tom, kde se vzal na rukávu oběti, to by asi v reálu moc nefungovalo, no ale budiž, přivřu oči, já určitě k těm nespokojeným nepatřím. Zajímavý je i ne zcela jednoznačný závěr, ze kterého se možná dá, možná nedá usuzovat na to, jakým směrem se život hlavní postavy bude ubírat dál. Na celých 5 * to asi nebude, ale poctivé čtyři dám rád.

Pjater
02.12.2016 3 z 5

Zajímavá kniha, kterou bych doporučila spíše ženám.Konec knihy mi přišel trochu moc "americký". Nějak jsem nepochopila jak se z obyčejné profesorky stane ze dne na den profesionální uprchlík, ale jinak dobrý.

jasmína
29.11.2016 5 z 5

Lepší knihu jsem od Zmizelé nečetla, je skvělá, napínavá, hrdinku naprosto chápu, a věřím, že to, co se dozvěděla, musel být víc než šok......jo a já se začetla hned a neskončila jsem, dokud jsem to nepřečetla.