Kuky se vrací

Kuky se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36927/kuky-se-vraci-36927.jpg 4 206 48

Nejoblíbenější hračkou šestiletého Ondry je plyšový Kuky. A právě toho mu maminka vyhodí do popelnice. Z Kukyho se totiž sype dřevitá vlna, a to není dobré pro Ondrovo astma. Večer před spaním si Ondra představuje, jak se Kuky chce vrátit domů, jak uteče ze skládky a setká se v lese s malými bůžky, kteří si stavějí domky pod kořeny stromů a prohánějí se mezi pařezy ve vozítkách vlastní výroby. V téhle divočině nejsou na mazlení zvyklí a nikdo tu Kukymu nepomůže. Musí se postavit na své plyšové nohy, naučit se překonávat strach, získat si přátele a porozumět lesní moudrosti. Teprve pak se mu snad podaří najít cestu domů a možná se stane i hrdinou. Jan Svěrák tuto pohádku napsal podle stejnojmenného filmu Kuky se vrací, který natočil v roce 2010. Ilustracemi text doplnil autor výtvarné podoby filmu Jakub Dvorský.... celý text

Kájísek17
25.01.2018 3 z 5

Knihu jsme měli jako povinnou četbu ve škole. Docela se mi líbila, protože nebyla moc dlouhá a odehrál se zde zajímavý dej. Knihy moc nemám rada, ale tato byla docela hezká

Kikitajnýs
25.01.2018

Knihu jsem četla za povinnou četbu.Mooc se mi nelíbila. Kniha byla na mě moc dětská a fantastická.

BaNbUsAk
25.01.2018 4 z 5

Kniha dobře předvádí co si dítě myslí o světě a má perfekní délku a komplikovanost pro všechny věky

Whiskasound
25.01.2018 4 z 5

Byla moc hezká měl jsem z ní prezentaci

Měňavka
27.10.2017 5 z 5

Toto je moje srdeční záležitost. Kniha se moc povedla. Milý příběh a pěkné obrázky.

Aivinka
28.08.2017 4 z 5

Krásná pohádka o přátelství, dětské fantazii a o tom, že všechno má své místo.

iveta.vaisova
25.07.2017 5 z 5

Moc ráda jsem tuhle knížku předčítala dětem. Laskavý příběh, který baví i vychovává, prostě typická "svěrákovina".

Hoshi
24.07.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou. Je to krásný oddechový příběh, který nadchne nejen malé posluchače (pokud vynecháme vulgarismy), ale i velké čtenáře, kteří stále věří, že hračky mají duše.

surynas
18.06.2017 5 z 5

Dětská srdcovka kterou jsem jako malá přečetla jedním dechem a dodnes se k ní často vracím. Je mi 15- náct a čtu jí pořád.A pořád mám doma i Kukyho.

Dakarianna
07.10.2016 5 z 5

Film se mi moc líbil, knížka také. Asi není úplně pro nejmenší, ale má své kouzlo...

majík1
05.07.2016 5 z 5

Knihu četla dcerka jedním dechem

lama_on_line
24.04.2016 4 z 5

Knížka byla skvělá, film zas tak úžasný nebyl.

Liliana2006
08.02.2016 4 z 5

dobrá knížka, dobrá pohádka, dobrý autor.

Taťka Hraboš
07.01.2016 4 z 5

Film jsem neviděl, z knížky mám smíšené pocity. Pro naše děti byla příliš strašidelná, už jen ty postavičky z lesa jsou jak z hororu. Takže jsme se dostali asi do tří čtvrtin a zbytek už jsem si dočetl sám.

thg-queen
21.10.2015 3 z 5

Kuky se vrací
Hodnocení od thg-queen
21.10.2015

Kuky se vrací se mi docela líbilo. Líbilo se mi že ti osobi byli nereální a že byla neskutečná. Ale nějaké se mi tak moc nelíbyli. Nějaké s osobů v knížce byli strašidelné. No jenom trochu ale jinak ta celá knížka byla jedinečná. Moje oblíbené lidi jsou Kuky a Hergot. Líbilo se mi že v knížce ukázali jak nějaké bytosti se reagovali k věcem které jsou v normálním svetě jako když našli mobil. Toto je moje hodnocení na Kuky se vrací. Já bych dala tuhle knihu asi 3.5 hvězd z 5. Líbilo se mi ale bylo trochu víc pro menší lidi. - thg.queen

Dormar
20.07.2015 5 z 5

Kniha milionkrát lepší než film. Doporučuji

Ika6
11.02.2015

Myslím,že film byl asi lepší,když slyšíte mluvit pana Svěráka musíte se prostě smát. :-)
Knížka byla taky moc hezká,ale vůbec mě tam nebavily ty zdlouhavé kapitoly o útěku.

Annie G.
11.12.2014

Souhlasim s Cher. a kdyz uz to maji takhle napsane, mohli tomu dat alespon pohadkovy konec.

Cher
19.01.2014 odpad!

Knihu jsem četla se synem. Vůbec se mi to nelíbilo. Na to, že to bylo pro děti od 6 let, tak jsou tam i vulgární výrazy, což si nemyslím, že by v knize pro děti mělo být. Příběh je chvílemi až hororový. Určitě není vhodný pro citlivější děti.

Faustka
13.01.2014 2 z 5

Vzdát se svého "mazla", neodpustitelné.

přátelství zfilmováno pro děti od 5 let

Jan Svěrák