Krysáci

Daleko na Moravě, uprostřed Valašského království, na malém smetišti nedaleko Vizovic žili dva krysáci – Hubert a Hodan – a sádrový trpaslík Ludvík. Bydleli v útulných zásuvkách starého šicího stroje s výhledem na vysavač. Žili klidně a spokojeně až do chvíle, kdy se na smetišti objevil potkan Eda – dobrodruh z Prahy, který všude byl, všechno viděl a všemu rozumí a hlavně nesnáší klid a nudu. Jste zvědaví, jaká dobrodružství zažila čtveřice sympatických kamarádů? Otevřete knížku a čtěte! A vy, kdo ty napínavé i legrační příhody znáte z televizního večerníčku, si je třeba rádi zopakujete. Ať vás čtení pobaví stejně, jako vás pobavil večerníček!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199271/krysaci-E1d-199271.jpg 4.6100

Krysáci (1.)

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Česká televize

Ishir

super pohádky

bamba

Mne učarovala aj korešpondencia medzi ilustrátorom a autorom knihy. Odskákal si to samozrejme Ludvík. Kto iný. A že je laboratórny potkan z Prahy ?

DancerJaneBooks

Moc zábavné příběhy Krysáků ze smetiště, které mě vždycky moc bavily.

oskli
18.09.2017

Četli jsme před spaním asi už potřetí a mě i syna Krysáci (hlavně ti první) prostě baví, navíc milujeme ty úžasné ilustrace :-)

Lucissia
29.08.2017

Nejprve jsme četli knihu a pak až jsme viděli večerníček. Knížka to není špatná, je pěkně kreslená, syna zaujala, ale z mého pohledu jsem četla lepší. Valaština tu působí jak pěst na oko. Ale jsem ráda, že jsem ji přečetla. :-)

whiolet
31.05.2017

Milý návrat do dětství díky čtenářské výzvě.
Krásně ilustrovaná knížka plná vtipných příběhů tří krysích kamarádů a jednoho sádrového trpaslíka

Adamino
20.02.2017

Stará, známá krysáčí parta...no prostě dobrá :D

makushenka
27.01.2017

Dobrodružné příběhy dvou hodných krysáků, jednoho sádrového trpaslíka a potkana Edy. Občas se člověk i zasměje, a to díky zkomoleninám, které kamarádi vypustí z pusy (Koza Líza od da Pinčiho mě opravdu pobavila :)). Trochu méně zábavné jsou rozpory mezi tím, co si kdo myslí a co kdo ve skutečnosti řekne. To je takový nelichotící odkaz na to, jak to vypadá u lidí. Závěr knížky je hřejivý, protože i já věřím, že přátelství může fungovat na dálku.
Jediné, co mě asi štvalo, byla věta typu "Tož, ogaři, co s tím uděláme..." Kromě téhle věty snad v knížce není po nářečí ani památky, takže mi pak ogaři a "tožové" připadali jako pěst na oko. :)

martinkaLLL
11.12.2016

Nevěřila jsem, že by to bylo tak dobré. Mile mně to překvapilo. Jsem ráda, že jsme si je koupili.

Zlobidlotedy
21.10.2016

Knížka je lepší než večerníček v televizi.Užasné příběhy plné humoru ...

zichisek
18.08.2016

Knihu jsem četla jak dětem doma, tak dětem ve školce při spinkání. Čte se to dobře i dospělému, je vtipná a příběhy jsou veselé.

Pařížanka
20.04.2016

Když jsem jednou viděla večerníček Krysáci, moc mě nezaujal....knížku jsme dostali a je opravdu krásná, příběhy zábavné, a i když je čtu večer synovi, sama se vždy těším na každou další kapitolu!

Kíťovec
10.04.2016

Je to nádherná knížka plná humoru a vtipných pasáží. S dětmi jsme při ní strávili nejeden báječný večer ... a už se chystáme na druhý díl.

Liliana2006
03.04.2016

četla jsem ji mím mladším sestrám před spaním.
ano říkala jsem si že to bude nezáživné čtení ale nakonec se mi knížka dost líbila...
tuto knížku bych doporučovala holkám i klukům do 10 let..
krásné

Zuzu23
07.01.2016

Dobrá knížka :)

Milla
03.10.2015

Na vecernicek jsem nekoukala, ale knizka je bezvadna s krasnymi ilustracemi.

šištička
19.09.2015

Knížka pro menší ale moc krásná.

Legáček
08.07.2015

Ty obrásky jsou skvělí chválím ilustrátora.A Jiří žáčka taky,za úžasnou knihu s kterou jsem strávil hodně času.

Dormar
10.01.2015

Krysáky miluju jako večerníček a teď už ani jako knihu.

Laguna2006
14.08.2013

Čteme to s dcerou před sponím a moc se nám to líbí. Snažím se měnit hlasy, ale nemám na večerníček, který je, jak píše kolega, třešničkou na dortu :)

tyzik.cejka
20.04.2013

opravdu originální kopie originálního večerníčka navíc se mi velmi líbí obrázky ty jsem viděl ve Šiflík a Šuflík a bylo to dkonalé

terkas2001
11.03.2013

Ano, příběhy jsou opravdu bombastické a vtipné :-)))

iti
29.10.2012

Souhlasím s bookcase, úžasné příběhy.

bookcase
26.08.2011

Bájo!!! Četli jsme před spaním se synem a řehtali se u toho jako koně. Večerníčkovi Krysáci jsou třešinkou na dortu, už pro to hlasové ztvárnění.