Krycí jméno Verity

Krycí jméno Verity https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258472/bmid_kryci-jmeno-verity-258472.jpg 4 364 115

Krycí jméno Verity série

11. října 1943 se nedaleko Paříže, v okupované Francii, zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek má naději, že přežije. Druhá hru o život prohrála dříve, než začala. Když Verity chytne Gestapo, myslí si, že nemá žádnou šanci na přežití. Jako tajný agent chycený na nepřátelském území zažívá nejhorší noční můru jakéhokoliv špióna. Nacisté ji ale ihned nezabijí, dají jí na výběr: Buď jim odhalí svou misi, anebo ji strašlivým způsobem popraví. A ona se rozhodne říct jim pravdu. Avšak ne takovou, jakou očekávají. Na každém kousku papíru bojuje Verity o svůj život. Odhaluje svou minulost, vypráví, jak se skamarádila s pilotkou Maddie. Lituje svého selhání a ukazuje svou kuráž a zoufalou touhu dostat se domů. Ale budou její odhalení stačit SS? Pomohou jí její tajemství přežít? Krycí jméno Verity vypráví trýznivý a zároveň nádherný příběh o silném přátelství, které je zkoušeno děsivým nepřítelem.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CooBoo

Code name Verity , 2012

Adris
15.11.2015 3 z 5

Kniha se mi četla těžko, první třičtvrtě knihy jsem se dost nudila, protože jsem vůbec nechápala, o čem tam jde řeč. Druhá polovina mě už bavila, ale to byl takový lehčí nadprůměr a navíc jen asi 150-ti stránkový. Příběh byl promyšlený, v jisté míře geniální a emotivní. Ale jsem ráda, že se už můžu vrhnout na něco jiného. Recenze na blogu.

Rose18
14.11.2015 3 z 5

Kniha se mi četla poměrně těžko, ale ten konec a rozuzlení stojí za to!

bookcase
11.11.2015 5 z 5

Četlo se mi to dobře a jsem ráda, že i mladí čtenáři mají možnost seznámit se s II. sv. válkou prostřednictvím příběhu hrdinky, jim věkově blízké.

Adele02
10.11.2015 5 z 5

Je zvláštní, že mě autorčin doslov nadchne víc než závěr?
Ale je to úžasný příběh. Nemám ráda válečné romány, ale tenhle stojí za to. Nutno označit štítkem "hell", protože to je asi nejvhodnější ekvivalent, i když ani zdaleka nevystihuje celkové dojmy z téhle knihy.
Polib mě, Hardy!

Flower081
08.11.2015 5 z 5

Nádherná kniha se spoustou zajímavých myšlenek. Příběh je neuvěřitelně silný, a můžu klidně říct, ze se autorce podařilo "rozsekat mě na kousky". I když se v ní objevují z historického hlediska nepřesnosti, vůbec mi to nevadí, když si zkusím představit jak těžké muselo být napsat příběh tak, aby odpovídal době (např. kuličkové pero - bylo tehdy už, nebo ne?)
Rozhodně stojí za přečtení.

Racík
06.11.2015 3 z 5

Výsledný dojem je dobrý, kniha určitě stojí za přečtení. Jen tam jsou nějaká ale –
Určitě si ji naplánujte na dobu, kdy máte dostatek času na čtení. Pokud totiž budete muset od čtení často odcházet, nebudete se moc dobře orientovat. To se stalo mně a pořádně jsem se začala orientovat až ve druhé polovině knihy.
A druhý problém jsem měla se stylem psaní první části knihy – dost mi vadilo, jak se neustále měnila osoba, ve které je příběh vyprávěn.
Nakonec se mi ale kniha líbila. Jen mám pocit, že bych si ji teď potřebovala přečíst ještě jednou, abych si vše pěkně utřídila a příběh si mohla užít.

Eruvie
02.11.2015 4 z 5

Tato kniha není dokonalá. První polovina je hodně popisná ohledně RAF a letadel a kvůli tomu se docela táhne. Párkrát jsem se taky musela zamyslet nad popisem fungování gestapa. Nejsem si jistá, do jaké míry by to odpovídalo realitě, nicméně sama autorka v poznámce uvádí, že se v příběhu vyskytují historické nepřesnosti a ono na tom vlastně ani tolik nezáleží. Koneckonců to není žádná odborná literatura, že.

Ve výsledku je to moc dobrá kniha, v rámci YA rozhodně výjimečná. Jakýsi důkaz toho, jak silně na mě tento příběh zapůsobil, je to, že jsem se při čtení neubránila slzám a rozbrečet mě se jen tak nějaké knize nepodaří.

lapetitedeny
31.10.2015

Uhuhuh. Tak nevim, co říct. Celou dobu mi vrtalo hlavou, kdo je krucifix ta holka na obálce, protože Verity to není, ta je blonďatá.
A vážně trpim tim, že spolu Maddie a Verity nikdy neskončej, ony by byly skvělej pár.
Je to pěkně napsaný a baví to, ale taky je to nuda. To nedává smysl, co? Jde o to, že... chvíli to baví, ale po nějaký - ne moc dlouhý - době se dostaví nuda a to je na nic.

Sapy
26.10.2015 4 z 5

Druhá světová válka a žánr YA nejdou moc dohromady a na knize to bylo znát. Obzvlášť ze začátku mi příběh přišel až násilně upravený a "vpasovaný", aby odpovídal rámci tohoto řánru. Občas jsem měla pocit, že si autorka fungování gestapa představuje trochu jako Hurvínek válku a těžko říct, zda by něco takového bylo reálného. NICMÉNĚ Krycí jméno Verity je opravdu dobrá kniha, i přes nějaké ty logické mezery. Je neskutečně čtivá, bohužel konec trochu ztrácí švih. Z vyvrcholení příběhu vás zamrazí. Skvělý způsob jak přiblížit válku mladším generacím.

Brzy přidám detailnější recenzi na blog.

honzinac01
17.10.2015 5 z 5

Tohle bylo tak překrásný a zároveň tak strašně smutný. První část je sice trochu více popisná okolo letectví, ale hlavní hrdinku si prostě nemůžete nezamilovat, což se týká i jejího celkem nemístného humoru. Ale ten konec, ten mě skoro zničil. Uff, prostě skvělé.

JanaDor
13.10.2015 5 z 5

Je to nádherný příběh o přátelství a o síle laskavosti v nelidských podmínkách. Moc se mi líbila poznámka, kdy Maddie vypráví o tom, kolik lidí jí pomáhá a přitom nic za to neočekává. Maddie ví, že tato laskavost se má předávat dál. Těmto lidem ji už nevrátí, ale může ji poskytnout dalším cizím lidem jako poselství, které je ve válce sbližuje.
Kniha se dobře čte, i když z první půlky je někdy popisná ohledně letadel a létání. Což není můj šálek kávy, ale v tomto případě mi to nevadilo. Jako celek to působilo reálně. V druhé půlce převládla akce a strhující děj. Vřele ji doporučuji.

Scribbler
06.10.2015 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Přečetla jsem během dvou dnů a přestože to bylo opravdu smutné, musím říct, že jsem si čtení moc užila. A ten konec . . . Autorka to má opravdu báječně vymyšlené, určitě od ní zkusím i druhý díl, až vyjde.

Handula
25.09.2015 4 z 5

Velmi zajímavě pojatá kniha o opravdovém přátelství a obdivuhodné statečnosti, hlavně druhá polovina má neuvěřitelný spád.

Hanisek
23.09.2015 5 z 5

Jo, brečela jsem. A nestydím se za to. ÚŽASNÁ KNIHA.

julie-magnolie
14.09.2015 5 z 5

Už se na ni moooc těším :)