Krycí jméno Verity

Krycí jméno Verity https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258472/bmid_kryci-jmeno-verity-258472.jpg 4 364 115

Krycí jméno Verity série

11. října 1943 se nedaleko Paříže, v okupované Francii, zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek má naději, že přežije. Druhá hru o život prohrála dříve, než začala. Když Verity chytne Gestapo, myslí si, že nemá žádnou šanci na přežití. Jako tajný agent chycený na nepřátelském území zažívá nejhorší noční můru jakéhokoliv špióna. Nacisté ji ale ihned nezabijí, dají jí na výběr: Buď jim odhalí svou misi, anebo ji strašlivým způsobem popraví. A ona se rozhodne říct jim pravdu. Avšak ne takovou, jakou očekávají. Na každém kousku papíru bojuje Verity o svůj život. Odhaluje svou minulost, vypráví, jak se skamarádila s pilotkou Maddie. Lituje svého selhání a ukazuje svou kuráž a zoufalou touhu dostat se domů. Ale budou její odhalení stačit SS? Pomohou jí její tajemství přežít? Krycí jméno Verity vypráví trýznivý a zároveň nádherný příběh o silném přátelství, které je zkoušeno děsivým nepřítelem.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CooBoo

Code name Verity , 2012

AllyKumari
18.01.2018 2 z 5

Odloženo na straně 120.

Nemohu říci, že by s touto knihou bylo něco vyloženě špatně. Vůbec ne. Ale už dlouho jsem se u čtení tak zoufale nenudila. Tohle mi prostě nesedlo. A docela mě to mrzí.

AgnessN.R.
27.12.2017 5 z 5

Stejně jako Rose pod palbou mě tato kniha uchvátila. A vůbec:,,Polib mě Hardy!"

Vezmeme to jednoduše příběh Madie a Julie mě dojal, rozesmál, rozplakal( když se do knížek umíte až moc vžít:), rozčílil.... A to je na knihu opravdu dost pocitů.

KnihomolkD
08.12.2017 4 z 5

Zajímavý příběh,ze začátku mi nesedl styl psaní a ten děj šel trošku pomalu,ale v půlce se to rozjelo a určitě si přečtu Rose pod palbou.

marimari
11.11.2017 5 z 5

Dávám 5! Moc se mi líbí autorčin styl, příběh. Určitě zkusím i její další knihu.

Analady
01.11.2017 3 z 5

První polovina knihy byla dost zvláštní a musím přiznat, že kdybych si nepřečetla komentáře níže, tak bych ji asi ani nedočetla. Opravdu druhá polovina knihy je daleko čtivější a nakonec můžu říct, že tato knížka nebyla zas tak špatná. Ačkoliv se jedná o smyšlený příběh, postavy knihy představují ty, kteří během války ukázali svou velkou statečnost a pro vyšší cíle neváhali nasadit svůj život. Tito lidé mají můj velký obdiv. Přátelství mezi Maddie a Julií bylo moc krásné a prošlo opravdu velmi těžkou zkouškou. Akce na mostě pro mě byla asi nejsilnější zážitek z celé knihy.

šneki
01.08.2017 3 z 5

Rozhodně zajímavý pohled na druhou světovou válku, ale jinak si mě nijak nezískala.

Jane100
22.07.2017 3 z 5

Tato kniha mi nesedla, nevím, asi ten styl, jakým byla pojatá. Nemohla jsem se začíst, pořád jsem se do toho musela nutit. Nějak jsem se tím vším nakonec proskákala, čili celkový dojem nic moc.

Princezna22
16.07.2017 4 z 5

Velice čtiva,zajímavá a smutná kniha. Tohle bylo maximálne úžasné. Četlo se mi to samo. U pár řádků jsem skoro brečela,ale dalo se to. Kniha je to opravdu čtiva a já si ji oblíbila.. Hlavní hrdinka knihy má můj respekt, já bych na jejím místě asi byla zastřelena na místě.. doporučuji.

Kikim
13.06.2017 5 z 5

Ženy nejsou jen křehké květinky. To je jeden z důvodů, proč tuto knihu miluju. Je krása číst o ženách, které v těžkých dobách dokázaly bojovat. Druhým důvodem je čtivost. Až do konce jsem byla napnutá a čekala, co bude dál. Jelikož jsem trochu nedočkavec, první část knihy mi sem tam drásala nervy, ale vydržela jsem a odměnou mi byl závěr, kde všechno dostalo svůj řád a nedořešené se ucelilo. Doporučuji! :)

cori
23.04.2017 3 z 5

Kniha vypráví příběh o přátelství na život a na smrt dvou anglických (přesněji Židovky a Skotky) dívek, které se daly do služeb vlasti a bojují proti nacistům.První část vypráví Julie, vězněná gestapem, a druhou pilotka Maddie. Druhá část mi přišla přehlednější a působivější.Doporučuji všem, kteří se zajímají o roli žen v armádě a v odboji.
Jen jsem nepochopila, proč autorka v doslovu děkuje příslušníkům Hitlerjugend?

petulka.sasanka
01.04.2017 5 z 5

Ach... To bylo smutné, pořád jsem u toho bulela!!! Po knize jsem sahla kvuli čtenářké výzvě 2017. Vůbec nelituji.

pobijecmuch
29.03.2017 1 z 5

Myšlenka byla dobrá, ale způsob vypravování mně absolutně nesedl. Celé to bylo takové utahané a nudné. Tato kniha mně prostě zklamala a do pokračování se určitě nepustím.

manekyna.myska
06.03.2017 4 z 5

Do první poloviny knihy jsme se nemohla vůbec začíst, těch 150 stran jsem četla snad 3 mesíce. Ale druhá polovina byla strhující, ale i ujasňující mé zmatky z první poloviny. Zbytek už jsem přečetla za pár dní, a v závěru musím říci, že kniha stála za to.

La Fiera
04.03.2017 5 z 5

Velmi povedená kniha. Možná zpočátku se může zdát trošku matoucí pro čtenáře, ale druhá část roznodě pak stojí za to. A celkově je to pro mě zkrátka 5* kniha.

Toffee
12.02.2017 3 z 5

První část byla poněkud rozvleklá a nemohla jsem se začíst. Později bylo sice zajímavé sledovat, jak ne každý je tím, za koho se vydává, ale bylo to příliš zjednodušující. Průměrná knížka na jedno přečtení.

martinka_d
01.02.2017 4 z 5

Příběh se mi líbil, bylo to čtivé, poutavé, smutné....jak zde již bylo zmíněno, také jsem čekala trochu jinou zápletku i závěr. Nevím, jak bych to správně napsala, ale tato kniha spíš u mě bude patřit k jednoučteným knihám, podruhé bych už po ní asi nešáhla...

Peprnicka
29.01.2017 4 z 5

Tak první polovina knihy mě úplně nevtáhla...ale druhá už ano! Rozhodně doporučuji!

wesulle
19.01.2017 4 z 5

Hodně dobrá kniha, ale asi jsem čekala jinou zápletku. Nicméně vynikající.

Danielka_1999
16.01.2017 3 z 5

První polovina knihy mě vůbec nebavila, ale u druhé se to četla samo. Konec jsem četla jedním dechem. Kvůli začátku dávám tři hvězdy

PetraTerc
05.01.2017 5 z 5

Tak jo, dva tři kapesníčky na slzy při čtení padly. Po dlouhé době knížka, kterou jsem četla téměř v kuse. Více se mi líbila první část - ta nejistota, kdo je vlastně kdo, jestli zrovna lže nebo říká pravdu, jestli to opravdu vzdala nebo jestli stále pracuje na dokončení mise. Druhá část knihy vše kompletně vysvětlila, a ten závěr...