Smrt Tutanchamona

Smrt Tutanchamona https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29624/kruty-faraon-smrt-tutanchamona-29624.jpg 4 15 5

Krutý faraon série

Král Tutanchamon umírá a je zřejmé, že se ho někdo pokusil zavraždit. Chvílemi přichází k vědomí, ale na nic si nevzpomíná, a tak v paláci panuje napjatá atmosféra. Tutanchamonova milující manželka, mladičká královna Anchesenamon, si musí co nejdříve najít nového manžela, protože draví uchazči o trůn jí usilují o život. Ale koho zvolit, když ani neví, kdo je vrah?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Aÿ Pharaon: Les Meurtriers de Toutânkhamon, , 2004

niknikita
22.09.2022 5 z 5

Byl mladý, byl krásný a jeho smrt se nikdy neobjasnila hlavně proto, že v blízkosti faraona se pohybuje množství intrikánů a těch, kteří usilují stát se jeho nástupci.
Poutavě sepsaný román se opírá o historická fakta, takže koho zajímá velké téma starého Egypta, přijde si na své.

mataaskorice
22.07.2022 5 z 5

Pro mě knížka čtivá (byť náročnější díky množství termínů a pojmů týkajících se starého Egypta) a přínosná - detailní popis nakládání s tělem po smrti faraona a představa posmrtného života, jehož kvalita je předurčena při výbavě hrobky a při pohřebních rituálech.

dominika2585
22.04.2016 4 z 5

Pokud si chcete udělat představu jak probíhal pohřeb faraona, je tato kniha dokonalým průvodcem. Opravdu skvěle popisuje mumifikační proces, dále všechny poklady, které musí být spolu s faraonem uloženy do jeho hrobky, jak probíhají práce na hrobce, malby, smuteční hostiny apod. Jinak souhlasím s oběma komentáři pode mnou :)

Nikol18
07.10.2012 4 z 5

Na utorce se mi líbí, že skutečně pracuje s fakty, ze začátku mi dělalo problém se do knihy začít, hlavně předmluva, kde vysvětlovala vztahy a historické věci, ale pak jsem se do toho pustila a nemohla se od toho odtrhnout. Tutanchamon je podle mě nezajímavějším faraonem všech dob, bohužel ale jen kvůli své smrti, to však mu neubírá nic na faktu, že měl na svá mladá bedra uloženo těžké břímě a smrt mu byla vysvobozením, byť tak krutým.

Kermisee
16.07.2012 4 z 5

Tutanchamon možná nebyl jedním z nejdůležitějších faraonů zašlých dob egyptské slávy, ale bezpochyby je inspirací pro mnoho literární i filmové práce. Jeho dosud neobjasněná smrt nabízí přímo miliony možností, jak příběh o něm pojat. Violaine začíná psát ve chvíli, kdy mladý faraon umírá a Egypt stojí před dalším velkým krokem.
Kniha je vynikající. Egyptská tématika mě láká odmalička a Tutanchamona jsem měla vždy nejraději. Otevřený konec knihy slibuje pokračování, které bude/je určitě stejně kvalitní četbou.

faraoni Tutanchamon

Violaine Vanoyeke