Krutá kniha aforismů s lehkými úvahami o těžkém životě

Krutá kniha aforismů s lehkými úvahami o těžkém životě https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162530/mid_kruta-kniha-aforismu-s-lehkymi-uvah-6582d5ec20245.png 5 52 10

Vtipné, inteligentní a hlavně hluboce pravdivé jsou autorovy postřehy o životě a smrti, lásce a nenávisti i o lidském charakteru, a platí dnes stejně, jako před třemi sty lety. Výbor vede současného čtenáře k zamyšlení nad světem a společností z pohledu vzdělaného dvořana, který stál v samém centru soudobého politického a kulturního dění.... celý text

Literatura naučná Citáty a přísloví
Vydáno: , Československý spisovatel

Les Maximes

Venda32
20.08.2020 5 z 5

Nadčasové myšlenky převedené do citátů. A myslím, že sedět na společnost budou i za dalších 400 let.

ydnac
01.02.2020 4 z 5

Vzpomínka na Sněženky a machry:-)

hanka33
15.08.2019 5 z 5

Kniha plná citátů a úvah o životě. Kniha, ke které se budu s radostí vracet. Kniha, která se mi zapsala v paměti.

Thomas1222
22.01.2018 5 z 5

Zdá se mi, že aby člověk dokázal vykreslit lidské povahy s takovou pádnou ostrostí, s níž se setkáváme u této knihy, musel autor porozumět svým vlastním chybám a slabostem, konec konců v postavení moralisty nebýt tohoto rozjímání, bylo by jeho dílo pokrytectvím.

evonra
07.03.2017 4 z 5

Chytré, vtipné a pravdivé postřehy a úvahy o životě a lidské povaze.
Kdo má rád citáty, bude si lahodit.

martina.culik
23.02.2017 5 z 5

Knihy citátů se obecně nečtou na jeden zátah jako beletrie, ale tahle kniha je výjimkou. Alespoň pro mě. Moc mě bavila a spoustu citátů jsem si z ní vypisovala, než jsem zjistila, že bude jednodušší si knihu pořídit komplet.

alcaaja
28.05.2016 5 z 5

kniha me zaujala svym nazvem tak jsem si ji vypujcila v knihovne po prvnich strankach me zaujala natolik ze jsem si ji hned musela objednat- za me teda hodnotim jako dokonalou knihu ktera nesmi chybet v zadne knihovnicce

Sněžková
12.02.2015 4 z 5

Knížka, kterou jsem si vyžádala před pár lety k vánocům a slušný oříšek pro ty, po nichž jsem ji chtěla. Ale nezklamali a jako správní hledači pokladů přinesli i tento poklad. A na základě čeho jsem si ho vybásnila? Ano, film Sněženky a machři. Po prvních pár citátech jsem si říkala, že Radek přece nemohl být zase takové pako, jestliže četl toto (a chápal to...)

čohynka
08.03.2013 5 z 5

"Čeho se na nás dopustili druzí, s tím už se nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami". Super knížka sqělých citátů..

Emily Rosse
01.02.2012

citaty ktere v sobe maji velkou davku pravdy :)