Krst ohňom

Krst ohňom https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390908/bmid_krst-ohnom-ODr-390908.jpg 3 14 3

Humorne o vážnych veciach. Zbierka poviedok jedného z najobľúbenejších súčasných slovenských spisovateľov vychádza v druhom vydaní.

Povídky Literatura slovenská
Vydáno: , KK Bagala (Koloman Kertész Bagala)

Krst ohňom , 2001

Majto
včera 2 z 5

Áno, aj mne sa táto zbierka zdá dosť nevyrovnaná. Kým na jednej strane ešte je možné sa ako tak pobaviť, na strane druhej sa nachádzajú len zoskupenia viet, ktoré mi nejako extra neponúkajú zážitky či nejaký zmysel. Nevadí. Stále ešte dúfam, že ostatné knihy mi ponúknu to, čo Psie dni a Patagónia.

Martin-M
09.04.2023 2 z 5

Podobne ako Slovenský poker veľmi nevyrovnaná zbierka, ktorej na rozhádzanosti ešte pridáva, že ponúka poviedky z rozličných období autorovej tvorby. Takže je to piate cez deviate... Nájdeme tu aj fajn, jemne vyšinuté až surrealistické poviedky z každodenného života, ale aj úplné úlety, nedotiahnuto pôsobiace experimenty, rozličné polovičaté formy, mystifikácie o svojich vlastných starších dielach (!)... Na všetkom z toho sa dá aspoň slušne pobaviť, ale vždy to začne byť vyslovene otravné, keď začne Mitana bláboliť o náboženstve. Pristupuje k tomu síce moderne, ironicky, chvíľami to pôsobí až kacírsky, že si sám robí srandu z vlastného príklonu k náboženskej viere, ale s ohľadom na jeho súbežnú "románovú" tvorbu je evidentné, ako ho to postupne stravovalo.

lady
20.11.2011 4 z 5