V jabloňovém sadu

V jabloňovém sadu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475218/bmid_v-jablonovem-sadu-hSN-475218.png 4 150 47

Kroniky Bella Visty série

Tess Delaneyová se živí pátráním po starých pokladech a jejich navracením právoplatným majitelům. Miluje objasňování historie a vyplňování prázdných míst v srdcích lidí příběhy jejich rodinných dědictví. Kovářova kobyla ale chodí bosa a Tessina vlastní minulost je plná mezer. Otce nikdy nepoznala a její matka věnovala více času spíš cestování než své dceři. Tess stojí na prahu úspěchu, na kterém usilovně pracovala, takže pro ni není nejvhodnější chvíle začít zpochybňovat své životní volby. Nečekané události a odhalená tajemství ji však nutí vše přehodnotit. Najednou si uvědomuje, že má možná na dosah štěstí, o jakém se jí nikdy nesnilo. V den, kdy očekává povýšení ve vysoce prestižní aukční síni, ji v její sanfranciské kanceláři navštíví bankéř Dominic Rossi s informací, že na kalifornském venkově žijí její příbuzní, které nikdy nepoznala. Dědeček je bohužel v kómatu, ve své závěti ale právě Tess jmenoval polovičním vlastníkem svého jabloňového sadu. Druhá polovina majetku má připadnout její nevlastní sestře. Vzhledem k tomu, že Tess vychovávala svobodná matka a nikdy neprovdaná babička, majitelka obchodu se starožitnostmi, je pro ni život v kruhu velké rodiny lákavý, i když nezvyklý. Líbí se jí důstojný Dominic, její vřelá sestra Isabel i život ve městě Archangel v Kalifornii – a díky zkušenostem s historickým výzkumem odhaluje řadu tajemství pohřbených v hlubinách času. Ztracené rodinné dědictví by mohlo přinést finanční i emocionální spásu. A navíc během pátrání začíná chápat skutečnou sílu lásky, společnosti i rodiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Metafora

The Apple Orchard , 2013

cérka
04.04.2022 3 z 5

Ach jo, tady to čtení celkem drhlo a drhne i mé hodnocení. Prostě mi to nesedlo a stejně jako jsem se nutila ke čtení, nutime se i k hodnocení.
Mažu a neustále dokola přepisuji, ale stejně vždy napíšu to samé. Prostě to bylo strašné pomalé, zdlouhavé, neuskutečnitelné a i tu zamilovanost a vzájemně splynutí dvou duší si představuji jinak.
A zase tam byla válka, válku už prosím ne!

Opět romantický, pohádkový příběh, který doporučuji čtenářkám Julie Caplin.

Ps. to se nám těch Popelek v poslední době urodilo :)

Eva193
25.03.2022 5 z 5

Opravdu krásná knížka, zajímavý děj, krásný popis prostředí, napínavé odhalování minulosti postav. Pokud nejste obeznámení s žánrem a potřebujete pěknou knihu jako dárek, tak tahle je perfektní! Nejsou v ní erotické scény, takže se nemusíte obávat nevhodnosti.

jeny-v
13.03.2022 5 z 5

Román se moc dobře čte, je literárním pohlazením, má promyšlený děj, zápletku s romantickým koncem, historickou minulost spojenou s lidskostí a přátelstvím. V dnešní obtížné době se mi nečetlo nejlíp o nacistické hrozbě a migraci, která je v knize zmíněna. V kapitolách průběžně procházíme třemi dějovými linkami: záchranou usedlosti v Archangelu, který mezi sluncem zalitými poli a vinicemi vyrostl v místě snílků a bohémů, farmářů a rodin, o což se pokouší Tess a Isabel s přispěním Dominica Rossiho. V Dánsku prožíváme dramatickou záchranu životů Magnuse Johansena, Evy i Annelise. A v Dublinu nelehký úděl tří generací žen - babičky, matky Shannon a dívenky Theresy. " Muž, kterého nikdy nepoznala, ji teď zahrnul do závěti a ještě informací, že má sestru."

Buchtičkajani
05.03.2022 4 z 5

Moc hezká obálka. Knížka má celkem pomalý rozjezd, ale jinak hezká, příjemná romantika.

luculi
07.02.2022 3 z 5

Tato kniha je typickým zástupcem oddechové literatury. Řeší se tu běžná témata ze života, propojená nějakými událostmi, které příběh doplňují. V tomto případě je to hodně tajemství z minulosti.

Hlavní hrdinka, ostatně jako většina dalších, měla dost těžký život, který byl plný ztrát. Navíc neměla zrovna blízký vztah s matkou a tak v životě přilnula k práci jako k nejdůležitější věci. Jenže pak se dozví, že má i další příbuzné a vše se rázem mění.

Líbilo se mi téma starých pokladů, jejich hledání a celková minulost k nim vázaná. Díky tomu se občas zabrousilo i do minulosti, do druhé světové války a k odboji v Dánsku. Což bylo dost zajímavé.

Velice mě bavilo sledovat odkrývání pravdy v rodinných vztazích a pátrání po rodinné památce. Dávalo to vyprávění takový pocit tajemna. Jenže ke konci se to dost zvrtlo a už se řešily hlavně romantické vazby. Čímž mě autorka dost ztrácela.

Kdyby nebylo závěrečného vývoje jak v klasickém ženském románu, s enormně přeslazeným koncem, tak bych byla spokojenější. Po celou dobu se to neslo na takové dobré vlně lehkého napětí, poznávání postav, jejich soužití, objevování minulosti a historie, lehké romantiky, ale pak už šlo jen o ty lidi a především celkový obrat Tess během těch pár dní, mi prostě nesedl...

bookcase
06.02.2022 5 z 5

Nádherné pohlazení na duši, příjemně plynoucí příběh o rodinných tajemstvích. I když jsem postupně věděla, kam se bude ubírat, nevadilo. Moc hezké čtení.

TheMelorry
22.01.2022 4 z 5

Tato kniha je prostě skvělá. Prostředí, ve kterém se odehrává, tedy jabloňový sad, je zajímavé, kouzelné a originální místo. Hlavní postavu Tess si nejde jinak než zamilovat, i přes její počáteční zlozvyky. Stejně tak ostatní postavy. Romantická linka je zde naprosto skvělá a opravdu je cítit jak to mezi postavami jiskří.
Začátek knihy je pomalejší a spíše uvádí do děje, zhruba od druhé třetiny začíná být příběh zajímavější a už se od něj nelze odtrhnout. Vše je doplněno několika retrospektivními vsuvkami, které přispívají pátrání v tajemné minulosti.

Jediné, co mě zarazilo je, že ačkoliv kniha vyšla až po Knihkupectví ztrát a nálezů, časově se odehrává před ním. Příběh Tess jsem měla tedy svým způsobem trošku vyspoilerovaný... ale jen nepatrně. V tomhle druhu knih je stejně poměrně jasné, jak vše dopadne.
(4,5)

janyska13
14.01.2022 5 z 5

Začátek knihy měl sice malinko pomalejší rozjezd, ale potom to bylo tak hezky čtivé, že jsem se od knihy hodně těžko odtrhávala. Druhou polovinu knihy jsem přímo hltala. Příběh měl spád, samozřejmě několik překážek pro hlavní hrdiny a hodně překvapivých momentů. Další rodinná tajemství několika rodin vyšlo na povrch. Hodně se mi líbily i kapitoly z minulosti z pohledu daných osob (dědečka a matky Tess), jak oni tehdy dané období a situace prožívali...
Tess má kariéru v aukční síni v San Francisku, hledá poklady, vzácné věci, šperky apod. a vrací je zpět majitelům. Když ji jednoho dne navštíví bankéř, který jí řekne pár novinek ohledně části její rodiny, kterou nikdy nepoznala. Dozví se, že její dědeček je v kómatu a ona je zmíněna v jeho závěti. Odkázal jí polovinu majetku na venkově a druhá polovina náleží její nevlastní sestře.

ANDY28
31.12.2021 5 z 5

Sice to mělo pomalejší rozjezd, ale příběh je moc krásný, bude se vám líbit

JessieEx
28.12.2021 5 z 5

4,75*
Tohle byla tedy úplně jiná Susan Wiggs, než jakou jsem poznala v Knihkupectví ztrát a nálezů! A jsem hrozně moc ráda, že jsem to s ní nevzdala po první knize, která mě nenadchla!

V jabloňovém sadu byla totiž láska na první pohled. Kniha mi neskutečně sedla hned od druhé kapitoly a já chtěla číst dál a dál.
Zaujalo mě prostředí, neskutečně mě bavila práce Tess se starožitnostma, líbilo se mi městečko i sad v Archangelu, fascinoval mě dánský odboj za druhé světové války, zamilovala jsem si Dominica, kterého jsem si představovala jako mladší a více sexy verzi Marka Ruffala :)

Ano, tohle všechno kniha nabízí! Současnost prolíná s minulostí a je to přesně tak dojemné a dechberoucí, jak to zní! Romantická linka se neskutečně povedla, byla tu chemie a mělo to přesně tu správnou intenzitu.

Byl příběh plný klišé a předvídatelný? Ano, byl. Bavilo mě to i přesto? Ano! Doporučuji ho ostatním? Samozřejmě!

lena.o.knihach
25.12.2021 3 z 5

Tess Delaneyová miluje svou práci - pátrá po starých pokladech a snaží se je navrátit právoplatným majitelům. Jednoho dne ale zjistí, že je polovičním vlastníkem jabloňového sadu v Archangelu. Nastal čas odkrýt vlastní minulost.

Kromě kouzelného maloměsta v Kalifornii se čtenář ocitne i v minulosti, konkrétně v Dánsku během 2. světové války.

Postavy mi byly sympatické, ale příběh byl mnohdy zbytečně zdlouhavý a neutíkalo mi to tolik, jak bych si přála. Neměla jsem problém kdykoli přestat číst. Jedná se o milý příběh, ale pro mě jen průměrný a ničím výjimečný.

Od Susan Wiggsové u nás už vyšla kniha Knihkupectví ztrát a nálezů, kterou mohu doporučit. V Jabloňovém sadu se ale odehrává dřív a pokud si nechcete vyspoilerovat, jak to s hlavními hrdiny dopadlo, měli byste začít právě s touto podzimní novinkou a Knihkupectví přečíst až poté.

Kskaja
08.12.2021 5 z 5

Moc hezké čtení. Obalka je nadherna.

astra3
17.11.2021 5 z 5

Hezký romantický příběh.

BabiDášenka
06.11.2021 5 z 5

Krásná oddechová kniha. Doporučuji.

Michalka24
05.11.2021 5 z 5

Krasna oddychovka s vôňou jablk a jesene.

skalek
29.10.2021 5 z 5

Taková milá oddechovka při chmurném podzimu....

Katerina015
17.10.2021 4 z 5

Kniha se moc hezky cetla... S nadechem jablnovych sadu a vinohradu - idealni cteni na podzimni vecery. Misty se pribeh tahl a dej byl dost predvidatelny... Ale nevadilo mi to a cteni jsem si uzila

LenaWirus
12.10.2021 4 z 5

Milá oddechová kniha. Je pravda, že se příběh chvílemi táhnul, ačkoliv já nemívám problém s obsáhlými knihami, naopak je preferuji. Jinak se jedná o příjemně zpracovanou knihu, ve které najdete honbu za poklady, odkrývání rodinných tajemství a velmi milou romantickou linku.

Šánka
12.10.2021 5 z 5

Tato autorka píše krásné pohodovky. U jejích příběhů se nedočkáme napětí ani příliš velkých zvratů v ději a ty konce jsou tak nádherně, mile předvídatelné! Ale ono je moc fajn si užít radost z pěkného příběhu s tajemstvím, rodinnou pospolitost, lásku, podzimní atmosféru vinic a jabloňových sadů......a mnoho, skutečně mnoho dalšího.
Příběh se mi opravdu moc líbil a pokud vás zajímá, jak se vztah Tess a Dominica vyvíjel dál, třeba počet dětí a tak :-), Susan Wiggs napsala pokračování - Knihkupectví ztrát a nálezů, které volně navazuje, ale s novou hlavní hrdinkou. Já jsem četla v obráceném pořadí, ale vůbec nevadí.

bagel
07.10.2021 3 z 5

Podle předchozích komentářů jsem čekala úžasný příběh, ale můj dojem je spíše rozpačitý. Charaktery postav byla jasně dané, děj se vyvíjel očekávaným směrem a zvraty příliš nepřekvapily. Kladně hodnotím přiblížení odboje za druhé světové války v Dánsku a celkovou atmosféru knihy.