Prozřetelnost ohně

Prozřetelnost ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331500/bmid_prozretelnost-ohne-sEb-331500.jpg 4 181 43

Kronika Netesaného trůnu série

Spiknutí, které mělo zničit vládnoucí rod annurské říše, není ani zdaleka u konce. Adare poté, co odhalila identitu vraha svého otce, prchá z Paláce úsvitu. Hledá spojence, s nimiž by se mohla postavit převratu, který měl svrhnout její rodinu. Jen málokdo jí důvěřuje, avšak poté, co se jí – jak sama věří – dotkla bohyně Intarra, božská patronka říše, se k ní lidé začnou přidávat, aby jí pomohli získat zpět hlavní město. Armády se připravují na velký střet a hrozba barbarských hord přinutí rivaly sjednotit se proti společnému nepříteli. Valyn, odpadlík od nejelitnější bojové síly říše a Adarein bratr, se bez jejího vědomí spojil s útočícími kočovníky. Strašlivé volby, k nimž jsou oba přinuceni, by mohly vést k nevyhnutelné válce mezi nimi. Mezi Valynem a Adare se však ocitá jejich bratr Kaden, právoplatný dědic Netesaného trůnu, který s pomocí dvou podivných společníků pronikl do hlavního města Annuru. Jejich znalost tajné historie, která stojí za těmito událostmi, by mohla Annur zachránit, nebo také zničit.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

The Providence of Fire , 2015

HYPNOS88
18.06.2019 5 z 5

Jsem stejně nadšený jako z prvního dílu !!! Mám radost, že se příběh neustále posouvá dále, stále se vynořuje něco nového a ještě více zajímavého. Těším se jak to celé dopadne, jelikož se začínají objevovat nové postavy s nesmírnou mocí. Jde se na třetí díl.

Tesset
25.05.2019 4 z 5

Super. Intriky a pletichaření. Každý má svůj cíl, no prostě paráda, honem na třetí díl.

trudoš
21.05.2019 3 z 5

Na druhý díl obstojné, ale v rámci očekávaní fádní. Ne že by Brian Staveley nedokázal překvapit vývojem událostí, jen se to celé ubralo směrem, který mě zas až tak neoslovil. Navíc je docela tristní, že po dvou knihách z trilogie zlo už dávno neprzní slaboučké vesničany, ale stále ještě vyčkává za obzorem. A přestože autor staví charismatické hrdiny proti sobě, v rámci rozsahu a zdánlivého nahuštění děje mi to přišlo spíš jako účelové přešlapování na místě, než originální způsob jak zkomplikovat zápletku.
Sám za sebe pak musím říct, že dokud se linie vyprávění střídaly jen mezi trojicí sourozenců, neměl jsem s osnovou problém. Jakmile však román doputoval k finální bitvě a úhel pohledu se rozrostl na více postav, začal jsem se v tom ztrácet, nevěda, který z aktérů je skutečně podstatný. Například taková Nira - báječná figurka s kouzelně jadrným slovníkem, ovšem že by se bez ní příběh neobešel, to nemohu říci. Buď mi tedy něco uniklo, nebo má náš pan eskamotér ještě nějaká esa v rukávu.

PetraBery
29.04.2019 5 z 5

Skvělé výpravné pokračování sourozenců Kadena, Valyna a Adare, jejich životní osudy a zkoušky. Stejně jako předchozí díl nesmírně čtivé, překvapivé, akční a často nečekané. Nové zvraty a dobrodružství budou bavit každého, kdo má tento žánr rád. Moc se těším na poslední díl.

Ramiel
23.02.2019 3 z 5

Bavilo mě to o něco víc než první díl. Přibylo akčních pasáží. Kroky jednotlivých postav nejsou vždy úplně čitelné a někdy i překvapí. Na druhou stranu jsem si k žádné z postav nevytvořil nějaké větší pouto a je mi celkem jedno, zda přežijí, nebo ne.

BernardBlack
07.09.2018 4 z 5

První díl byl nečekané pirátské přepadení, čerstvý vítr do povislých plachet fantasy žánru. Zde se místy šlape voda a zásobami jen plní podpalubí na poslední zteč.Přesto to má stále tah a průraz na bránu jako titanik na ledovec:)

Vevericka.eva
24.08.2018 5 z 5

Fantastické dílo. Vždy, když jsem si začínala myslet, že vím, kdo je kdo, co by mohl udělat, jak by to mohlo dopadnout - bum, prásk kotrmelec v ději, nikdo není čím se zdá být, takže ani jejich cíle jsou jiné, nic se nedá předvídat. Jediné, na co se dá spolehnout, je, že všichni lžou.

jakub6611
20.08.2018 5 z 5

Poslední dobou, jsem byl dosti skeptický k moderní fantasy.
Staveley mě ale mile překvapil - první díl mě zaujal na 90% procent, druhý díl trilogie na 100%, s třetím dílem se nyní trošku peru - zatím jsem v půlce.

Už nyní ale vím že po Písních Ohně a ledu asi nejlepší fantasy za poslední dobu.

Jak dočtu poslední díl, vrhám se na Anthony Ryan.
Ne, nezlomil jsem ještě nad fantasy literaturou hůl :)

Archie
12.06.2018 4 z 5

Prvni tretina me mirne zklamala a doufal jsem, že takto nebude odvypravet cely zbytek knihy. Same putovani a nic moc zazivna akce. Malo emoci, intrik a zajimavych zakouti pribehu. Nastesti, druha tretina (vezneni u Ishienu) a zejmena intrikareni, pribehove zvraty a skvely vyvoj postav ve tretine posledni (il Torja, Mashkent, temnejsi Valyn, rostouci Kaden) napravil puvodni dojem a trilogii posunul nekam blize stylu Prvniho zakonu od Abercrombieho. Uz tak zajimavy a nepredvidatelny dej ziskal az prekvapive epicke ostny. Je to jine nez prvni knizka, ale je to porad zatracene dobre fantasy. Trojka musi ihned nasledovat.

LadyHip
29.05.2018 5 z 5

Propadla jsem, absolutně jsem příběhu propadla. Ani nevím, čím začít. Je to chytré, spousta zvratů - když už čtenář něčemu uvěří, autor mu to za pár kapitol s klidným svědomím vyvrátí a všechno otočí o 180°. Je to svižné, nic se zbytečně nenatahuje, ale ta spousta akce vůbec nenarušuje prostor na hlubší poznání jednotlivých postav. Je to promyšlené - i když nemám taktické myšlení a v popisech bitev bývám často ztracená (moje chyba, ne autorova), tady jsem byla v obraze většinu času. Za mě rozhodně 5 hvězd a dychtivě pokračuju na poslední (ach jo) díl.

jitka7047
08.05.2018 4 z 5

Lepší a lepší....díl parádně navazuje a ani trochu nepokulhava, spíš se nádherně rozvíjí. Uz ani nevim, na ci strane jsem, komu mám věřit a sympatie k postavam menim kazdou chvili. Obcas mi prekvapi, jak nekdo muze byt tak zabedneny a naopak. V podstatě jsem byla v jednom kuse napjatá a přemýšlela jsem, jak z téhle a tamte situace kdo vybrusli, a ten závěr....ufff...hned otvírám 3. díl....ještě dneska☺

špulo
05.04.2018 5 z 5

Z nejakého dôvodu som pri prvom čítaní nebol na túto knihu asi úplne naladený. Tak som si ju prečítal ešte raz. A paráda. Pri druhom čítaní som si ju vychutnal do detailu. Úplne mi prestalo vadiť spomalené tempo strednej časti. Naopak, bol som zaň rád. O to lepšie potom vyznela celá kniha...

tonysojka
04.04.2018 5 z 5

Někde jsem četl,že autor této knihy by si zasloužil za tento díl potlesk a ovace ve stoje.Přidávám se ,tleskám a volám :bravo!.Temné ,akční,přiměřeně drsné,hlášky a propracovaný-trošku komplikovaný svět-co víc od fantasy chtít? Jsem zvědavý na třetí díl-prý je slabší-no ,uvídíme.

Knihomlok2015
26.12.2017 4 z 5

Dobře, na pár chyb jsem taky narazila (počítám jen ty, které mě vyhodí z rytmu - jinak je vlastně nevnímám), dobře trochu mě začínají děsit ti objevující se bohové, dobře nenávidím Adare a Kadenova linka je někdy opravdu hodně taková utlumená, ale i tak mě to prostě neodradí, protože je to pořád kur....sky dobré a já se nemůžu dočkat, jak to vlastně dopadne.

HynekBee
09.10.2017 5 z 5

Opět jsem se velmi bavil. Co mě občas rušilo - chyby v překlepech (chybějící písmena) u elektronické knihy. Jinak mohu doporučit. Důstojné pokračování prvního dílu.

Anyv
04.10.2017 4 z 5

Tak trochu mi připadá, že autor přikládá všem hlavním postavám jistou naivitu. Adare má konečně více prostoru, ale její motivy jsou nejasné a její závěrečný čin snížil moje sympatie k její osobě. Valyn se všechno snaží vzít do vlastních rukou, ale zapomíná na své přátelé z letky. Což mi k němu vůbec nesedlo a navíc jsem čekala, že schopnosti, které získal budou nabírat na síle. Asi nejvíc se mi líbil příběh Keidna, který celý děj oživil. Na scénu přichází nové postavy a tajemné bytosti uvnitř lidské schránky. Celkově byla kniha čtivá, ale popis souboje byl slabý a během četby jsem nepociťovala nějaké napětí nebo strach o hrdiny. I když je celou dobu jasné, kdo za vším stojí, na závěr nás autor opět navnadí na pokračování Netesaného trůnu.

Tombraider
31.08.2017 4 z 5

Druhý díl stejně působivý ale jak v první tak i ve druhém dílu stále moc informací,do kterých se člověk snadno zamotá.

Alex.Barunka
11.08.2017 3 z 5

Docela mě mrzí, že se druhý díl nedostal na úroveň toho prvního, protože ten první byl odzbrojující.

Autor rozehrává hned tři plnohodnotné příběhy a několik vedlejších, nicméně čtenář má možnost vše vidět z mnoha stran a v tom případě padá jakýkoliv wow efekt, zlom, překvapení, něco co čtenář opravdu nečeká. Navíc byl příběh strašně předvídatelný, místy to skřípalo i v oblasti akčnějších momentů, kterých tam bylo spíše méně. Navíc tam toho autor nacpal zbytečně moc a chyběla tomu celkově síla prvního dílu.

Ani postavy to moc nezachránily, chyběly mi tam emoce, místo neustálých nadávek autor mohl přidat na cítění postav, především třeba Adare a její motivy. Valyn, který byl v prvním díle skvělý také sklouzl.

Autor je neuvěřitelný vypravěč, má na to, ALE .. Doufám, že tohle byl pouze přechodný díl a ten poslední bude stejně dobrý.

Ještě taková malá výtka k nakladatelství. Chyby v textu a opravdu bylo tak složité přeložit i tu mapu? Protože operovat v textu s přeloženými výrazy a nechat mapu v angličtině postrádá logiku.

Gabba99
25.07.2017 5 z 5

Výborné , děj je ještě lepší než prví díl, osudy všech tří hrdinů jsou skvěle popsané , napínavé a obsahují úžasné zvraty, moc se těším na třetí díl..

Kakiko
02.07.2017 4 z 5

První díl hodnotím lépe, ale ta kniha byla i tak skvělá a já si čtení užila.
Adare mě ze začátku bavila, ale její linka mě později místy i trochu nudila, její chování a činy jsem snášela těžko, ale na druhou stranu všechny důvody, které k tomu měla nebyly v tomto díle sděleny, tak se uvidí, s čím autor přijde v závěrečném díle.
Valyn a Kaden jsou podstatně atraktivnější podstavy, je okolo nich více akce, proto mají jejich kapitoly větší tempo, což já vítám.
Kniha byla také podstatně brutálnější než první díl, scény jsou vylíčeny opravdu barvitě, Staveley jednoduše svou práci odvádí skvěle.
Skvělé je i to, že už konečně máme v knize mapu, v mých očích tak kniha hned stoupne o několik příček.
Čekání bude utrpení, ale poslední díl bude určitě strhující.

hrdinská fantasy

2016  88%Císařovy čepele