Krkonošští rodáci vzpomínají 2

Krkonošští rodáci vzpomínají 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379662/mid_krkonossti-rodaci-vzpominaji-2-0mf-379662.jpg 5 14 6

Dramatické příběhy z válečných i poválečných let. Výběr pamětníků narozených ve 20. a 30. letech 20. století, s jejichž osudy se seznámíme na následujících stránkách, není náhodný. Pamětníci a pamětnice jsou vybráni tak, aby prostřednictvím jejich příběhů byli čtenáři seznámeni s historickým odkazem regionu a jeho přesahem do současnosti. Proto v knize zazní hlasy mužů a žen z českého i německého prostředí a různorodého sociálně-ekonomického zázemí. Většinou je zachován hovorový a často jadrný jazyk.... celý text

Crozz
12.09.2021 5 z 5

Velmi dobře napsáno, čtivé o nehezkých dobách.

Tyquick2
14.02.2021 5 z 5

Životní příběhy "obyčejných lidí" v nelehké době kolem války čtu s obrovským nadšením. Ta lidskost v nich mě fascinuje. Jsem opravdu moc rád, že se najdou tací, co se snaží tyto příběhy posbírat a předat dalším generacím. Děkuji za další krásný zážitek autorovi knihy i lidem v ní.

marym
11.12.2020 5 z 5

Bezva, jako jednička.

harena
11.08.2019 5 z 5

Druhý díl je stejně zajímavý, jako první. S odsunem lidí, kteří v Krkonoších léta bydleli, se nemazlili Němci ani Češi a začátky českých dosídlenců nebyly jednoduché, obdobně jako poslední týdny, respektive měsíce původních německých obyvatel. Těšilo mě, že tu nezaznívala nenávist k Čechům ani k Němcům a díky vzpomínkám rodáků se zachovávají informace o historii a životě v Krkonoších. Zajímavá, čtivá a poučná kniha.

pavka88
26.07.2019 5 z 5

Neotřelý pohled na stav Krkonoš v předválečných, válečných a poválečných dobách. Vyvrací mnohé mýty ohledně té doby. Mnohé problémy této doby vznikly již při založení Československa. Založit jednonárodní stát Československý na území, kde žije tři a více národností je fatální omyl.

alcahanca
20.06.2018 5 z 5

Druhý díl velmi zajímavého vyprávění a vzpomínek krkonošských rodáků. Citlivé téma odsunu Němců pohledem těch, kteří to opravdu zažili. Pro mě jako rodačku z Krkonoš a milovnici historie téměř povinná četba. Oba díly se mi moc líbily.

Libor Dušek
česká, 1983