Křižovatka soumraku ekniha

Ve světě Světla a Stínu vede dobro a zlo věčný boj. Je to svět Kola času, největšího fantasy eposu, jaký kdy kdo napsal. Mat Cauthon, prchající z Ebú Daru s unesenou Dcerou Devíti měsíců, zjišťuje, že si ji nemůže nechat u sebe, ani ji nechat jít, poněvadž je pronásleduje Stín i Seančanská říše. Egwain z al‘Vereů obléhá Bílou věž v Tar Valonu. Musí vyhrát rychle a s co nejmenším krveprolitím, protože pokud se Aes Sedai nespojí, budou moci svět před Temným bránit pouze aša‘mani. Mezitím musí Rand al‘Thor znovu vsadit vše do hry, v níž je v sázce on sám – aniž by věděl, kdo jsou jeho skuteční spojenci a kdo nepřátelé....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326193/big_krizovatka-soumraku-im5-326193.png 3.962

Kolo času 10.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Fantom Print

Crossroads of Twilight

Kniha Křižovatka soumraku

Deia
03.12.2021

Mám pocit, že v tejto časti sa skutočne nič nestalo, tam kde boli postavy na začiatku, tam sú aj na konci. Postavy stále len rozprávali a rozprávali a rozprávali a potom sa objavili nejaké nové postavy a... zas rozprávali. Tešila som sa na koniec, keďže väčšinou aspoň tam je pár akčnejších scén, ale aj tam sa len rozprávalo. Kvôli neustálemu rozprávaniu a uhladzovaniu si sukní som sa dosť často pristihla, že vôbec nevnímam, čo sa v knihe deje. Tiež sa začínam strácať v niektorých postavách, zdá sa mi, že ich je tam strašne veľa – pár krát som rozmýšľala, že si začnem zapisovať mená všetkých Aes Sedai na papier, pretože som mala dojem, že Jordan ich tam spomenul všetkých tisíc. Trochu zaujímavejšie boli kapitoly Mata a Perrina, ale to len preto, že tie ostatné neboli zaujímavé vôbec, ináč sa ani v tých ich veľa nedialo – okrem jednej Perrinovej kapitoly, ktorá bola skutočne zvláštna, tá ma bavila, aj keď na druhej strane som mala pocit, že autor odbieha od hlavnej témy a opäť tam pridáva niečo navyše, ale to sa snáď v ďalších častiach nejak vysvetlí, prepojí. Keby táto časť bola niekde na začiatku, tak v sérii by som pravdepodobne nepokračovala, ale takto verím, že v tej ďalšej časti sa dej už konečne trochu rozbehne a pohne ďalej.

SkcSAM
31.07.2021

Najslabšia kniha série. Skoro som to vzdal. Kniha mala byť oveľa kratšia. Elainine kapitoly sú úplne zbytočné. Knihu pre mňa zachránila brutálna kapitola s Perrinom a Egwain so svojimi kapitolami. Teším sa na 11 knihu série, ktorá má nabraď znovu tempo, ktoré sa pre mňa v knihách 8,9,10 stratilo.

10.06.2021

Rozhodně nejslabší díl celé série. Nějak nedokážu přijít na to, co se v téhle knize vlastně stalo - až na dvě poslední stránky se tu vážně nestalo nic zásadního.

Luigi1
11.01.2021

I přes velké množství postav jsem se prokousal ke konci tohoto dílu,který se opět vydařil.

HugoMilhaus
21.01.2020

Jako i ostatní předchozí díly ságy.. kulily se oči, potahovaly suknice a Aes Sedai dělaly svůj kukuč.. ale naštěstí se dá osvojit způsob četby, že se přeskočí i dvě strany popisů, co měl kdo na sobě, jak byly vyzdobeny mistnosti a jak se kdo tváří..A děj se opravdu nikam moc neposunul, ale k velkému finále je rozehráno..A že se jsem se ztrácel v postavách je taky pravda, je jich už tam víc než v pověstném ferdovi mravencovi mravenečků..:-)

Denisa.knizky
09.09.2019

Pravdou je, ze tento dil neoplyva zasadnimi zvraty ani velkymi bitvami, ale z nejakeho duvodu me i tak hrozne bavil. V nekterych pasazich predchozich dilu jsem mela problem se chvili zacist, ale v tomto dilu jsem tento problem nemela. Nektere postavy se v pribehu tentokrat vubec neukazaly, verim, ze dostanou prostor priste. Jeste jeden postreh - uz se docela ztracim v tom, kdo se hlasi k cerne adzah, kdo komu odprisahl vernost a kdo potajnu pracuje pro koho. Nevadila by vzdy nejaka rekapitulace pro oziveni pameti. Tesim se na dalsi vyvoj:)

Weezing
04.01.2016

Po celkem výrazném dějovém posunu v minulém díle se děj v této knize úplně zadrhnul. Klasicky nudná dějová linka Perrina znovu nezklamala tím, že se nic nestalo. Bohužel je jí věnována velká část knihy. Druhá je věnována Egwain, která sedí před Tar Valonem a odmítá v té době jediné možné řešení situace. Pár kapitol je věnováno i Matovi a Randovi a ty jsou relativně zajímavé.