Křiváci

Křiváci https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414373/bmid_krivaci-ZyR-414373.jpg 4 304 61

Křiváci série

Ellinghamova akademie je slavná soukromá škola ve Vermontu, ne kterou chodí ty nejbystřejší hlavy, vynálezci a umělci. Založil ji Albert Ellingham, magnát z počátku 20. století, který toužil vytvořit báječné místo plné hádanek, spletitých stezek a zahrad. „Místo, kde je škola hrou,“ jak říkával. Krátce po jejím otevření mu ale unesli ženu a dceru. A jediné skutečné vodítko je posměšná hádanka, seznam všech možných způsobů vražd, která je podepsaná trochu děsivým pseudonymem. Stal se z toho jeden z největších nevyřešených zločinů americké historie. Stevie Bellová je nadšená fanynka skutečných zločinů, právě začíná studovat prvním rokem na Ellinghamově akademii a má vskutku ambiciózní plán: chce tenhle případ vyřešit. Tedy až se vyrovná s náročnými požadavky na nové škole a se svými svéráznými spolužáky. Ale stane se něco velmi podivného: zločinec se vrátí na místo činu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Truly Devious , 2018

BetyN.
29.08.2021 4 z 5

Křiváky za sebe můžu doporučit! Kdybych měla po dočtení po ruce další díl, okamžitě se do něj pustím. Knihu jsem přečetla vážně rychle, protože styl psaní, zápletka i postavy jsou skvělé. Nejvíce oceňuji popisy prostředí a části odehrávající se v minulosti. Na konci přijde velký zvrat, takže jsem napjatá, jak se to vyvine. Zatím jsme se toho moc nedozvěděla, takže se těším na pokračování. 4,5*

Selket
18.08.2021 3 z 5

Rozhodně napínavé, skvělá atmosféra, trochu mi to připomnělo Dům v růžích. Ale romantická linka mi přišla poněkud násilně vložená a fakt nesnáším otevřené konce!!

Miškus
30.07.2021 5 z 5

Kniha byla výborná. Bavila mě od začátku do konce. Celkový děj byl krásně napsaný a zápletka, která se tady nevyřešila byla super. Jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat a jak se budou vyvíjet Křiváci.

Liana
17.05.2021 5 z 5

Táto kniha sa mi veľmi páčila. Dostala som v nej všetko, čo som chcela. Napínavý príbeh, záhadu, atraktívne netradičné prostredie, ľahký štýl formou young adult, zábavu. Obzvlášť sa mi páčil začiatok knihy, kde nás autorka šikovne uviedla do prostredia akadémie tak, že som si pripadala, akoby som ja osobne nastúpila na tú školu. Od úvodného prvého dojmu z okolia, cez opis izby, intráku, zoznámenie sa so spolužiakmi, podrobnejšiu prehliadku akadémie a pravidiel na nej, zoznámenie sa s učiteľmi a študijným programom... a všetko to bolo krásne napísané s ľahkosťou, že to človeka bavilo. No a potom samozrejme samotná zápletka... som zvedavá, ako to bude pokračovať. Čo ma v knihe rušilo bolo časté zanadávanie si, resp. bratie Božieho mena ako nadávky. Celkovo ma však kniha bavila a teším sa na 2. diel.

Marbla2004
03.05.2021 3 z 5

První polovina mi ani tak nudná nepřišla, ale čekala jsem určitě víc, než mi kniha byla schopna nabídnout. S postavami jsme se neseznámili moc do hloubky. Líbila se mi bláznivost Elie a záhadnost Davida. Postavy celkově nebyly špatný, ale nijak jsem se s nimi neztotožnila a celý děj mi přišel na míle vzdálený. Zvraty mi nepřišly ani tak wow a celkově dost průměrné teda. Konec byl za mě dost zvláštní a jelikož mám druhý díl již doma, tak mu dám šanci a snad mě nezklame jako tento díl. Zuzana Bičíková si to po sobě ani nepřečetla, ach jo.

Amy05
15.04.2021 3 z 5

3⭐️/5⭐️
Upřímně, tuhle sérii jsem vůbec neplánovala číst, ne, že by mě nezaujala, ale prostě to pro mě nebylo zas tak atraktivní, nakonec si ke mě, ale stejně našla cestu. Minulé léto jsem spala u jedné kamarádky, které jsem půjčovala Smrtku a Mléko a med a ona mi řekla, jestli si já nechci půjčit něco z její knihovničky a tam mě zaujali právě Křiváci. Děj knížky se odehrává ve dvouch časových linkách, přičemž hlavní linka je ta ze současnosti, kterou doplňuji kapitoly z minulosti, těch je mnohem míň, než těch ze současnosti. Hlavní důvod proč jsem si knihu nakonec přečetla byla slibovaná detektivní linka, která mě teda celkem zklamala, čekala jsem ji tam mnohem více, což se mi bohužel nesplnilo. Postavy, většina postav mi přišlo taková plochá nebo jak bych to vysvětlila, postavy měly nějaké základní rysy + nějaké “speciální zaměření” např. hlavní hrdinka má zálibu ve zločinech. Ale ani s jednou postavou jsem nějak závratně nesympatizovala. Co se mi ale v knížce hodně líbilo, bylo popisy krajiny, jelikož se škola nachází v prostředí krásné přírody(lesy, jezírka, tajné chodby...). Měla jsem trochu problém se do knížky začíst a prostě ji vůbec číst, takže jsem se do čtení vcelku nutila. Druhý díl si určitě přečtu, protože doufám, že v druhém díle bude více detektivní linky a odhalování tajemných Křiváků. Za mě vám knížku můžu doporučit, ale upozorňuji, že první díl je hodně pomalý.

BaraSysel
06.04.2021 5 z 5

Mě tedy nebyvilo tak prvních deset, ale když se do toho začtete tak je to super kniha! :)

veru1367
04.04.2021 4 z 5

První 100 stran mě moc nebavilo. Ale jak se to začalo rozjíždět tak už to stálo za to.

Fortuna7
10.02.2021 5 z 5

První polovina knihy je celkem nuda a nic se tam neděje. Pak se to ale rozjede a je to super. Trochu mi vadila celkem uspěchaná romantická linka, ale ta druhá polovina plná zvratů a odhalení se mi fakt moc líbila, takže se těším na další díly této detektivní série.

Luc.i
22.10.2020 5 z 5

Nečekala jsem od knížky moc ale bylo to boží. Básničky jsou skvělý, zápletka je fakt zápletka vůbec jsem netušila co se bude dít. Bylo to napínavý a asi od půlky se nedalo odtrhnout od čtení. Stevie mi přišla fajn, líbí se mi jak přemýšlí. Jediné co, tak mi akorát úplně nedošlo že je to série,žila jsem v tom že další díl už se bude věnovat něčemu jinému a tohle se vyřeší ke konci knížky jsem tomu moc nevěřila. Skvělá knížka,těším se na druhý díl, 5/5*

certik003
02.10.2020 4 z 5

Velmi zajímavé prostředí, taky se mi líbilo, že se řeší zločin v obou časových rovinách, i když ten z minulosti je zajímavější a tajemnější a byla jsem hodně zvědavá na jeho rozřešení. Takže jsem na konci byla hodně naštvaná, že se to nedovím. Romantická linka se mi moc nelíbila, ale to neřeším, protože kniha je určená náctiletým, postavy jsou docela dobře vykreslené, takže si další díl ujít nenechám.

šneki
30.09.2020 3 z 5

Na můj vkus trochu moc instalove, ale prostředí pěkné, zápletka ucházející. 2,5*

tadobra
26.08.2020 2 z 5

dej zdlouhavy, nudny. nic moc se v knize nedelo, zajimavych bylo az poslednich 100 stran.
presto planuji cist druhy dil- verim, ze krivaci byla rozjezdova kniha a ze nemy vinik bude mnohem lepsi. uvidime.

oblakaknih
22.07.2020 2 z 5

2,5/5
Tohle bylo opravdové zklamání.
Knihu jsem si chtěla přečíst hlavně proto, že jsem čekala oddechovku, ale zároveň příběh nabitý tajemnem a záhadami. Bohužel jsem se celou dobu utápěla v ničem, děj byl jednotvárný a nic moc se tam nedělo.
Nadchlo mě prostředí, ve kterém se příběh odehrává a užívala jsem si, jak ho autorka popsala.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ale občas mi její chování přišlo nepochopitelné.
Mojí nejoblíbenější postavou byl rozhodně Nate! Moc se mi líbilo, jakou osobnost mu autorka přiřadila a jak se během příběhu vyvíjel.
Kniha se četla dobře a rychle, ale nesedlo mi, jak se přítomnost občas střídala s minulostí.
V příběhu mi chyběly zvraty. Vše, co se stalo jsem očekávala a ani jednou jsem nebyla překvapená.
Romantická linka mi připadala naprosto zbytečná a narušovala tu detektivní stránku knihy.
Co bych ale chtěla vyzdvihnout je obálka, ta se moc povedla.
Knihu neoznačuji za špatnou, ale do dalšího dílu se určitě nepustím.

kacka29
21.07.2020 3 z 5

Obsahuje spoiler. Zaujal mě příběh a prostředí, ale vůbec mi nesedl styl psaní. Na druhou stranu, pokud autorčiným cílem bylo, aby kniha působila jako napsaná teenagerem, tak se jí to opravdu povedlo. Jediné, co mě přimělo číst dál, byl ten nevyřešený případ. Dokážete si tedy představit mé rozčarování, když jsem na konci zjistila, že případ zůstává nevyřešen a pokud se chci dozvědět, jak to všechno bylo, tak budu muset přelouskat i další díl... :D

Ajda300
08.07.2020 5 z 5

Naprosto zbožňuju tyhle příběhy s dívkou alias vyšetřovatelkou na internátní škole. A tenhle příběh nezklamal. Bylo to čtivé, napínavé a naprosto nečekané. Prostě pecka. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

SakiG
02.07.2020 3 z 5

Asi nejsem fanoušek detektivek na pokračování.

Knížku jsem si koupila, kvůli zajímavé anotaci a celkově se mi námět zalíbil. Ze začátku byl dobře nastíněný obraz staré vraždy a nástup nového detektiva, který má předpoklady záhadu rozlousknout. Pak se....nedělo nic. Pasáže z minulosti byly pro mě rušivé, neboť se neshodovaly s děním v současnosti. Sice jsem díky nim dostala přehled o tom co se stalo ale pro děj v přítomnosti neměly žádný význam.
Popis Stevie a to, že není tak úplně normální se mi líbil. Postava, které věřím, že záhadu rozluští podobným způsobem jako doktor House (všichni lžou!).
Děj byl jinak průměrný. Ani ten zásadní "zvrat" mě nijak nepřekvapil. Chápu, že první díl má pouze nastínit situaci a napínavý konec má čtenáře donutit k touze po dalším dílu. Nebudu lhát, že to na mě nefungovalo. Další díl si určitě přečtu. Ale velké očekávání od něj nemám.

Atlantis
09.06.2020 3 z 5

Ne! NE! NE!! Takhle se nesmí psát knihy s detektivní zápletkou! Načrtneme tajemství, dokonce ve dvou časových rovinách (přičemž ta starší je mimochodem výrazně čtivější), vyladíme charaktery, přidáme zajímavé prostředí a pak to PROBOHA vyřešíme! Když se potom bude někdy v budoucnu vydávat další díl, tak se prostě vezme stejné prostředí a postavy, ale jiný příběh. Ne, že se vše doslova a do písmene usekne a čtenář se nedozví ani Ň!
Takhle rozzuřený jsem po odložení knihy dlouho nebyl. A přitom, jak vidíte, dávám tři hvězdy, takže slušná kniha a kdyby se autorka neupnula na představu, že vytvoří novou světobornou ságu a opravdu tento zajímavý a rozjetý příběh zakončila, přidal bych další, kniha se čte opravdu dobře (až na občas podivná přirovnání - měl hlas jako výpek z masa? Jakože cože?)
Unavuje mne, že současní autoři neumí psát uzavřené příběhy, vše musí mít nejméně osm dílů včetně prequelů, vedlejších povídek a převyprávění z pohledu jiné postavy. Ne, prostě ne. Ukončute svoje příběhy!

secrecy
13.05.2020

Takže... Já detektivky moc často nečtu, takže nemůžu příliš porovnávat s ostatními. To je ale nejspíš dobře, protože tahle knížka má v sobě osobité kouzlo. Hodně věcí tam je mezi sebou extrémně propletených, což se v našem životě nestává, ale o to tam jde. Abychom mohli přijít na to, kdo jsou vlastně Křiváci zač. Jinak těším se na další díl. Už aby vyšel.

Kasandra109
11.05.2020 4 z 5

Kniha má super nápad a skvělou atmosféru. Hlavní hrdinka Stevie mi byla opravdu hodně sympatická a ostatní postavy byli taky celkem hezky vykreslené. Za co ale strhávám hvězdičku je to, že na můj vkus se tam ti Křiváci objevili celkem málo, tak snad to v dalších dílech, které si rozhodně přečtu, zlepší.