Křišťálová lebka

Křišťálová lebka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5110/bmid_kristalova-lebka-31u-5110.jpg 3 31 3

Kámen, který Stella a Kit objeví, není jen tak obyčejný. Je to křišťálová lebka v životní velikosti, zhotovená Mayi, aby zachránila svět před zkázou, safírově modrý kámen tak dokonalý a tak mocný, že lidé po staletí byli ochotni zabíjet a zabíjeli, aby se ho zmocnili či aby ho zničili. Nyní se o tom přesvědčila i Stella a někdo už se ji pokusil zabít. Stella a její partner jsou pronásledováni - ale kým? Mayské proroctví praví, že pokud se třináct lebek, které již existují, na konci časů nespojí, svět skončí 21. prosince 2012. Již čtyřikrát byl život na zemi zničen: vodou a ohněm, zemětřesením a bouří. Pátý věk má skončit destrukcí lidského tvoření a existuje jen jedna šance, jak tomu zabránit. Ale nepřítel je pevně odhodlán svět zničit. Stella a Kit se pokoušejí rozluštit staré Owenovy deníky. Jejich pátrání je zavede z akademického prostředí Cambridgeské univerzity do divoké anglické přírody, kde odpradávna stojí kamenné kruhy. Oba vědí, že čas je proti nim, a zbývá jim jen několik dní - ba hodin - aby přišli na kloub tajemství a zachránili svět.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Jota

The Crystal Skull , 2008

Sabina335
Sabina335
06.04.2020 4 z 5

Kniha s tématem "konce světa". Tento styl knížek není pro každého, každopádně mě se kniha líbila a myslím, že bych po ní v budoucnu klidně sáhla znovu.

nycol
nycol
23.07.2017 4 z 5

Skvele tema, jen misty lehce rozvlacnele, za to ta jedna hvezda dolu.

Yorika
Yorika
26.07.2014 2 z 5

Autorka využila mayského proroctví o konci světa, které ještě nedávno vyvolávalo vlnu hysterie a napsala román, jehož zápletka se zabývá právě tímto tématem.Ač měl být příběh zřejmě napínavý, výsledkem je spíše pravý opak.Mé staré kšandy byly napjatější než já, při čtení tohoto příběhu.Nesympatické postavy, fádní děj....Ke knize se už vracet nebudu.

Štítky knihy

Anglie skotská literatura Mayové sci-fi