Kriminální případy ze starého Písku

Kriminální případy ze starého Písku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380624/mid_kriminalni-pripady-ze-stareho-pisku-vPp-380624.jpg 3 10 4

Četnická pátračka série

O tom, že písecký spisovatel a emeritní komisař kriminální služby umí hledat v archivech a v dobovém tisku, už své čtenáře mnohokrát přesvědčil. O tom, že autor umí nalákat čtenáře už na názvy svých povídek, svědčí Děravý svědek, aneb malér recepčního Volfa z hotelu Dvořáček, Nevěrní chlapi se nevraždí, Poetické odpoledne kasaře Bartoše, Ošklivý mord v 92. policejním revíru, Nóbl případ, Muž, který v noci plakal, Profláknutá vražda, Zimní král písecké galerky či Servus, páni četníci, tak mě tu zase máte, a další.... celý text

viweb
07.10.2022 4 z 5

Kratší příběhy, sympatické postavy vyšetřovatelů a celkem předvídatelní kriminalníci. V celku příjemné čtení. Bavilo mě jak se historicky opakuje udržování dobrých vztahů s policajty způsobem donášení informací. Ovšem s grácií-třeba za krabičku zorek. Kniha mě bavila!

Marla
20.06.2021 3 z 5

Případy se odehrávají v kraji který mám ráda . To je asi tak jediné, co se o tom dá říct. Jinak je to dost nudně a nezáživně napsané.

Merlinit
13.07.2020 3 z 5

Průměrné dílko. Na páně Beranových knihách mi vadí ledacos, mimo jiné i fakt, že stejný slovník používá četnictvo, galerka, dělníci, měšťané i vyšší společnost

Marcik7
30.09.2019 4 z 5

Bylo to milé, představit si dobu 30. let na Písecku, i když ke konci už bylo pozadí pochmurné díky blížící se válce.