Křídla radosti

Křídla radosti https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181958/bmid_kridla-radosti-181958.jpg 4 13 3

Život naplněný štěstím je nejpřirozenejším přáním každého z nás. Kde je však pramen, k němuž bychom se mohli kdykoli uchýlit a získat vždy nová křídla své radosti ?

Žánr:
Literatura světová , Duchovní literatura , Literatura naučná

Vydáno: , Madal Bal
Originální název:

The wings of Joy


více info...

Komentáře (3)


vejnar
vejnar
10.11.2022 4 z 5

Velmi pěkná kniha, kterou jsem si přečetl díky meditačnímu centru v Praze u Kritarthy Brady, který moc hezky vypráví o životě a meditaci.. Pasáže, co mě zaujaly nejvíce:

Bojujeme, protože hluboko uvnitř nás je nesoulad, strach, úzkost a obavy. Dokud nebudeme mít mír hluboko uvnitř sebe, nemůžeme nikdy doufat v mír ve vnějším světě. Když budete mít mír vy, já, on i ona, přirozeně zasvitne univerzální mír. Když budeme mít mír, radost, dokonalost a naplnění, nebudeme válčit.

Neúspěch pokládáme za opak našeho očekávání, avšak neúspěch je něco, co nás pohání kupředu. Jde o část procesu zkušenosti.

Pokora znamená jednotu se zbytkem světa. Pýcha rozděluje, pokora sjednocuje. Pokora je v nejčistším smyslu slova schopnost přijímat. Svou pravou pokoru ukazujeme, když dáme ostatním pocítit, že jsou stejně důležití nebo důležitější.

Během hluboké meditace působí pouze srdce, činnost mysli je zcela utišena. Tak jako máte v kapse peníze, můžete mít ve svém srdci mír. Váš vnitřní mír dokáže snadno pohltit podráždění, které způsobil někdo druhý.

Představte si, že vaše mysl je nádoba. Nejprve jí vyprázdněte a potom počkejte až sestoupí mír, světlo a blaženost. Pokud ji nevyprázdníte od strachu, nemohou vejít. Nenajdeš-li mír ve svém vlastním srdci, nenajdeš ho nikde jinde na zemi.

Modlitba a meditace jsou jako dvě strany jedné mince. Když se modlím, já hovořím a Bůh naslouchá. Když medituji, Bůh hovoří a já naslouchám. Když se modlíme, jdeme vzhůru k Bohu. Když meditujeme, Bůh přichází dolů k nám. Nakonec je to jedno a to samé.

Simončelí07
Simončelí07
03.03.2017 3 z 5

Dle mého názoru je to takový tahák do kapsy jak být šťastný.


3nitka
3nitka
31.12.2015

Inšpiratívne.