Křídla nad oceánem

Křídla nad oceánem https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240998/bmid_kridla-nad-oceanem-Qb9-240998.jpg 5 2 1

Vzdušné dobývání severního Atlantiku. Od jeho počátků - nad snahami novým způsobem - letecky - překlenout oceán dělící Evropu od Ameriky a sblížit tím Starý a Nový svět. Všechny velké dopravní spojnice světa mají svou dramatickou historii. A severoatlantická letecká magistrála patří k těm největším.

terimila
25.06.2020 4 z 5

Poctivě odvedenej kus autorské práce. Autoři poctivě sledují pokusy a příběhy nadšenců, bláznů i lidí pragmatických a statečných, od prvních pokusů na strojích, co se ve vzduchu držely "on a wing and a prayer", až po luxus concordů. V knížce najdete nejen notoricky známé příběhy Lindbergha, Earhartové nebo Alcocka s Whitten-Brownem, ale i silné osudy těch, co doletěli až jako několikátí nebo nedoletěli vůbec. Knížka je nabitá příběhy, jmény, daty, stroji, místy je čtivá více, jinde méně (já ji měla rozečtenou snad dva roky, což je extrém)... ale pro nás letecké nadšence to rozhodně je zajímavý souhrn hodný přečtení.

Autoři knihy

Stanislav Bártl