Krev mé krve

Krev mé krve https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80860/krev-me-krve-80860.jpg 4 133 49

Prostým jazykem vyprávěný příběh Mary Williamsové a jejích čtyř tak rozdílných dětí, které miluje navzdory tomu, jaké jsou a čeho se dopustily.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Mothers Cry , 1930

Alma-Nacida
04.10.2015 4 z 5

Dojemná, smutná výpověď o bezmoci. Drsné potvrzení toho, že jenom láska nestačí k tomu, aby z dětí vyrostli dobří lidé, a to je děsivé zjištění.

Janka7
05.08.2015 4 z 5

Silný příběh ženy o síle mateřské lásky... čte se jedním dechem.

tisha8409
05.08.2015 2 z 5

Mne ten zmetek taky rozčiloval ..... nejsem pro pravidlo "udržet rodinu za každou cenu", proto bych věděla, jak problém v jeho podobě vyřešit.

felix6338
03.07.2014 odpad!

pro mě jako zastánce bezdětného života je tohle kniha spíš o plýtvání citu. Takové dítě bych nikomu nepřál, ale jako člověk s rozumem bych takovou zrůdu agresivní už odmala milovat prostě nemohl. Nikdy. Natož po tom,co udělal.
Pro mě je tato bezbřehá láska hloupostí a člověk, nechávající si takového člověka ve svém životě ničí ten život nejen sobě, ale hlavně těm okolo. Těm, kteří za nic nemůžou, ale musí trpět jen proto, že tomu matka chce.
absence interpunkce mi přijde víc než rušivá.

Konvalinka64
18.02.2014 5 z 5

Jedna z mojich nejmilejších...knížka co se mi nikdy nevymaže z hlavy...je to o síle mateřské lásky..

Janek
12.07.2013 5 z 5

"...Nemohla jsem to snést když tak hlasitě naříkal a šla jsem k němu a pohladila jsem ho po vlasech a on vstal a vzal mne do náruče a tak jsme tam oba stáli a plakali jsme dohromady a nevěděla jsem co je jeho pláč a co je můj pláč protože tu chvíli jsme byli jedno tělo a jedno srdce a měli jsme jedny oči kterýma jsme plakali. Ale jeho pláč byl horší, protože jeho pláč byl mladší a on si ještě nepřivykl plakat..."
Vskutku výjimečná kniha plná soucitu, nostalgie a idealismu střetávajícím se s realitou života.
Kniha, při jejímž čtení jsem prožila katarzi.
Kniha o Ženě.
"A já jsem zápasila a trpěla a byla jsem bohatá na zápas a utrpení a byla jsem bohatá tak i na život."
Kéž to také umím. Amen.

kamilen
19.02.2013 5 z 5

Tahle kniha je pro mě srdcová záležitost.
Četla jsem ji poprvé ještě jako dorostenka v knihovně rodičů. Dnes ji vyhledávám ve všech tzv. "hrabácích" v knihovnách a antikvariátech a s chutí ji předávám dál, většinou kamarádkám, jako dárek. Přečtete ji rychleji, než ohřejete párek.

em54
26.08.2012 5 z 5

Pro mne to bylo první intenzivní setkání s pocity ženy - milenky, ženy - rodičky, ženy - matky. Na klíčové okamžiky knihy (a života hrdinky knihy) nezapomínám dodnes - a že už je to let, co jsem knížku naposledy mel v ruce... I film mě zaujal, jenže knížka se mi zdála lepší. A co mě ještě fascinovalo: ta forma vyprávění slovníkem prosté ženy... chvíli se člověk brání, ale pak, když ho to pohltí, je to dokonalé... tak trochu podobně jako u knížky Malý velký muž...

hortenzie
18.08.2012 5 z 5

Většina matek miluje své děti, ať jsou hodné či zlobivé, ať jsou malé, nebo již dospělé. Jak se ale vyrovnat s tím, když dítě není úspěšné v životě - když zabije? Má ho matka zavrhnout? Knihu jsem četla před mnoha lety, ještě jsem nebyla mámou, ale příběh této matky mne velice zasáhl. Po letech jsem si tuto knihu koupila pod jiným názvem - PRVNÍ BYL VRAH.