Kráva a kretén

Kráva a kretén https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517972/bmid_krava-a-kreten-Mvp-517972.jpg 4 60 60

Když se setká kráva s kreténem, nastává válečný stav! Klára (kráva) v plné palbě poznává, jak výbušné může mít následky první tvrdé setkání s neznámým chlapíkem. Adam (kretén) je srážkou s krávou vykolejený. Kdekoli se ti dva setkají, nastává chřestění slovními zbraněmi, až létají jiskry. Vanesa je Klářina nejlepší kamarádka, která způsobí, že na sebe Klára a Adam po čase začnou pohlížet jinak. Láska? Tak určitě Když se zdá být vše zalité zářivým sluncem, náhlé zklamání šeredně zamíchá kartami zdánlivě dobře rozehrané partie. Za každou špatnou věc se však platí. Adam i Vanesa zaplatí dvojnásob, ale nikdo si nemůže být jistý, kdo nakonec ze všeho vyjde jako skutečný vítěz.... celý text

mischa5364
28.07.2023 3 z 5

Jojo další jednohubka na jeden den.
Upřímně mám z knihy zvláštní pocit. Některé scény mi přišly zvláštní, úspěchené a ani mi moc nedávaly smysl.
Na druhou stranu tu byly stránky, které jsem hltala a těšila se na další.
Co se mi fakt nelíbilo bylo, jak hlavní hrdince Furt říkali Klárko. U konce mě to už strašně vytáčelo. Jinak jsem měla Kláru jako postavu ráda. Ani Adam mi nevadil. Jejich scény jsem zbožňovala a těšila se na další.
Kdo mě vadil byla ovšem kamarádka Vanesa. Ta mi nesedla od začátku a celou dobu jsem tušila kam kniha povede. A je pravda, že jsem teda u konce byla zklamaná i z Adama.
Konec mě dostal asi jako každého a i slza ukápla.

petulkapeta
26.07.2023 4 z 5

Obalka je povedena i přiběh se mi libil a ani by mi nevadilo kdyby byl i trošku delší..Vanesa takova kapitola sama o sobě, docela mě dostala opilecka noc i řešení jejiho problemu. Klara byla super holka a i Adama jsem si oblibila.

NicaCola
26.07.2023 3 z 5

Ke knize jsem se dostala díky štafetě. Zaujala mě svoji obálkou, která je podle mě hrozně povedená. První polovina knihy už tak povedená ale nebyla. Postavy byly nudné, příběh běžel moc rychle a bylo to celé takové... zvláštní. Od druhé poloviny knihy se to zlepšilo. Pak přišel konec a ten mě docela zaujal, i když jsem skoro od začátku tušila, že to takhle skončí

lucie.svobodova
09.07.2023 5 z 5

Po dlouhé době je to knížka, u které jsem se smála, nahlas se rozčilovala a v závěru i plakala, jelikož ne vždy je vše tak, jak to na první pohled vypadá.. A ne vždy každý dělá šťastná rozhodnutí, i když tím chce druhého chránit..
Jedním slovem je to jízda na letní chill u bazénu ..

Krom toho je knížka neskutečně čtivá, nedá se od ní jen tak odejít, kapitoly jsou dlouhé (krátké) tak akorát, ale je to vlastně úplně jedno, protože máš chuť číst další a další..

Z postav jsem si tam našla hodně rychle oblíbence:
Klárka - hlavní postava, která je trošku skeptická, po tom co si zažila, ale skrývá se v ní divoženka (a tak trochu kráva )
Adam - tak trochu kretén, pak super chlap, zase kretén a zase tak moc ne, ale to pochopíš, až si knihu přečteš
Vans - nejlepší kamarádka Kláry a prostě lovkyně hadů
Pepíno - kolega Kláry, kterého by měl v zaměstnání mít každý

Každá holka by chtěla mít v životě určitě alespoň jednu svoji Vans.. i když ne vždy to tak může vypadat.

Po přečtení knížky budu mít deprese, kde mi v 80 budou končit prsa, budu ráda, že už nemusím hledat kladivo na čarodějnice a určitě nikdy nebudu nosit zvířátkový overal ..

tereza9371
05.07.2023 4 z 5

Kniha mě zaujala svou anotací a také krásně barevnou obálkou. No a ani název nemá chybu.

Překvapilo mě, jak čtivě je napsaná. Chtěla jsem jen nahlédnout a nakonec ne a ne se odtrhnout. Od autorky si budu muset zase něco přečíst, protože její styl mi krásně sedl.

Hlavní postavy byly fajn, přestože mám radši, když jsou více propracované a osobité. Velký problém to pro mě ale nebyl, svou "jednoduchostí" držely krok s příběhem.

Příběh je poměrně svižně napsaný, někdy až krapánek moc. Působí hodně optimisticky a častokrát jsem se musela usmívat. Chválím že není zbytečně přehnaný ani nijak nerealistický. A ten závěr! Čekala jsem nějakou jobovku, ale tohle... Přiznám se, že jsem bulela jak želva.

Když to shrnu, kniha je milá jednohubka na letní odpočinkové čtení, kterou vám s radostí doporučuji.

IG: vesnicka_knihomolka

Jaruš71
29.06.2023 5 z 5

Odpočinkové čtení ze života. Ukázka toho co jsme ochotni udělat pro milovaného člověka, abychom ho ušetřili bolesti. Některá rozhodnutí jsou pěkně hloupá a ublíží stejně jako pravda kterou chceme skrýt.

romantika

Jana Slaninová