Krása nesmírná

Krása nesmírná https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154745/bmid_krasa-nesmirna-S8r-154745.jpg 5 888 198

Soubor sedmnácti ruských lidových pohádek vychází v novém překladu

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Československý spisovatel

Ненаглядная красота (Něnagljadnaja krasota) , 1949

Sariega
22.12.2020 5 z 5

Ty pohádky mě moc bavili a knihu jsem měla přečtenou za jeden večer.

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Krásné ruské pohádky, které jsem si jako malá četla stále dokola. Velmi pěkně popsané příběhy, vyprávění, Kostěj Nesmrtelný. Jiné pohádky než české, ale měly co nabídnou a ukázaly jiný svět a jiné bytosti.

RADOST
26.11.2020 4 z 5

Pohádky mého dětství. Jak já se toho Kostěje bála!!

Laféeverte
15.11.2020 5 z 5

Jako dítě jsem tu knížku milovala, jako dospělá musím říct, že byla radost připomenout si nejen příběhy, ale taky všechny ty specifické obraty, které nejdou slovem vysloviti...možná snad jen v pohádce vyprávěti. A Vasilisa pořád funguje, pořád je tam to mrazení, když v lebkách svítí oči a Baba Jaga jede ve svém moždíři, palicí se odráží, pometlem stopu zametá. Některé pohádky jsou podobné těm z našeho prostředí, ale stále jsou osobité svým jazykem i postavami.

Damato
13.11.2020 5 z 5

Knihu jsem dostala jako malá holka k nějakému vysvědčení a proležela v ní celé prázdniny. Krásná Vasilisa by koukala, jak jsem si na ni na babiččině půdě hrála, v maminčiných svatebních šatech a lodičkách jsem byla (samozřejmě pouze v mých očích) neodolatelná carevna. Finist, jasný sokol, by mi záviděl jízdu na koni , kde koně představoval starý plot, na jehož betonovém sloupku jsem seděla a mávala švihadlem nad hlavou. Švihadlo, toť v mých dětských očích bylo lano. Babička , když mě na plotě viděla , měla málem šok z nepoznaného, ale na dobu, kdy pršelo a my společně s babičkou četli tuhle milou knihu, nikdy nezapomenu. Povídání o statečnosti, lásce, odvaze a na druhé straně o falši, která byla vždy dobrem poražena , to bylo čtení, které jsem celé prázdniny hltala a knihu mám do dnes u rodičů v knihovně. Četla jsem ji svým dětem, ale kluci milovali přece jen o něco víc Českého Honzu. A také dodnes nevím, co jsou to ty pelmeně.....

klaraj093
22.10.2020 5 z 5

Dětské čtení.. Jedna z mých prvních knih.

RoBertino27
11.10.2020 5 z 5

Pohádková klasika z let, kdy se neřešilo, že to jsou pohádky "těch Rusáků". S odstupem času se mi líbí i některé jemné narážky na ruské tradice. Ti, kteří četli o Ivanovi a nachmelené chásce, dobře vědí, co tím myslím. Společně s knihou Z ošatky carevny pohádky nezbytná část mého dětství.

jarin58
01.10.2020 5 z 5

Knížku jsem nikdy nečetl,až teď když ji čtu vnučce před spaním.Renče se moc líbí a popravdě i mě s babičkou.

Doubravka1975
31.08.2020 5 z 5

Nesmrtelná klasika ruských pohádek

gonga
25.08.2020 5 z 5

Kultovní a nádherná kniha se skvělými Bilibinovými ilustracemi ve starších vydáních, nová tak pěkně ilustrována nejsou.

ninano
24.08.2020 5 z 5

Krásné pohádky.

georginaa
06.08.2020 5 z 5

Nádherné pohádky které jsme četli ve školní družině. Knihu jsme si půjčovali a každý den po škole si četli jednu pohádku. Pěkné vzpomínky.

janina66
05.08.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha v dětství. Krásné pohádky s výbornou ilustrací. Ta byla to hlavní, co jsem v knize obdivovala jako malá.

Alfonsie
19.07.2020 5 z 5

Mám Krásu nesmírnou z 80. let. (červený obal). S nádhernými ilustracemi baby Jagy. Pro mě kultovní kniha.

Monika1717
07.06.2020 5 z 5

Baba Jaga a její 3 páry rukou, Kostěj Nesmrtelný a žabka carevna - kdo četl, nikdy nemůže zapomenout a rád se k pohádkám vrátí. Jako já.

m_martina
23.05.2020 5 z 5

Přestože jsou tyto pohádky úplně jiné, než ty naše české, líbily se mi před lety také. Předčítala jsem je dceři a tentokrát i synovi. Teď chci ale počkat, než je přečtu vnučkám, myslím si, že jsou na ně ještě trochu moc malé (jsou tři ve věku 3, 4 a 5 let).

666Jitka
20.05.2020 5 z 5

V dětství jsem tuto knihu četla - nebo spíše hltala - několikrát a byla jedna z mých nejoblíbenějších. Úžasný soubor klasických ruských pohádek, z nichž se některé spíše přibližují hororu. Knihu doprovází opravdu velmi pěkné ilustrace. Určitě se ke knize ještě vrátím...

1v8na
01.04.2020 5 z 5

Za mě má kniha úžasné ilustrace - děsně se mi líbí.
Jde o klasické ruské pohádky, přičemž z většiny plyne nějaké poučení.
Některé pohádky mi však přijdou na děti moc brutální.
Typickým hrdinou je v příbězích Ivan neboli Váňa, která se musí zasadit a vybojovat si svoje štěstí.

Mensa627
22.02.2020 5 z 5

Už jako malá jsem tuto knihu milovala, i když pro dětského čtenáře je náročná.

Bakana
05.02.2020 5 z 5

Kniha mého dětství. Klasické ruské pohádky.
Některé z nich by se daly natočit jako poměrně slušné horory, což ovšem míním jako kompliment.
Ovšem kdybych byla filmový režisér, začala bych asi českou klasikou, jednu z nejpodařenějších pohádek v tomto smyslu zapsala tuším B. Němcová a co si z ní pamatuji je princezna, co po smrti zčernala, vstávala z rakve a trhala vojáky na kusy. Zachránil ji kdosi, kdo namaloval křídou kruh na zem a musel přes noc zůstat uvnitř něj, jinak by dopadl jako ostatní. Myslím, že jako dítě jsem to vnímala jako žánr thriller :-).