Krása medzi ruinami

Krása medzi ruinami
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503362/bmid_krasa-medzi-ruinami-Gw1-503362.jpg 4 5 5

V najnovšom Ciesielskej ľúbostnom románe sa americká dedička ocitne počas prvej svetovej vojny v Škótsku a zranený lord musí čeliť minulosti a žene, ktorá mu znenazdajky vstúpi do života. Americká prominentka Lily Durhamová je známa tým, že si život užíva plnými dúškami a nemyslí na dôsledky svojho konania. Lenže keď ju rodičia pošlú do Anglicka, aby sa naučila zodpovednosti, vypukne vojna a všetko sa obráti hore nohami. Lily sa so sesternicou vyberie opatrovať vojakov do zotavovne v divokom Škótsku, ktorá vznikla v rozpadávajúcom sa hrade istého mrzutého lorda. Alec MacGregor zasvätil celý život hradu Kinclavoch, ale panstvo je zadlžené, a tak musí kúsok po kúsku rozpredávať rodinné dedičstvo. Hoci ho ľudia vnímajú ako zbabelca, lebo pre staré zranenie sa nepridal ku krajanom v boji proti nepriateľovi, prispel svojou troškou a vlastný domov poskytol vojakom. On sám však zostáva v ústraní. O útočisko v temných zákutiach však príde, keď sa prirúti nová americká ošetrovateľka, ktorá prinesie do hradu záplavu svetla.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , i527.net

Beauty Among Ruins

evineckY
14.03.2024 5 z 5

Z prominentní divoké americké holky se kvůli první sv. válce stane skvělá
a zodpovědná ošetřovatelka a skotský, chladný lord pookřeje.
Pěkný román, dobře napsaný, jen ten konec a rozuzlení bylo
pro mně až moc harlequinovské.

zipporah
06.04.2023 1 z 5

Tie otázky na konci ma dojali, ešte som nezažila taký interaktívny dotyk spisovateľa s čitateľom, ktorý umocňuje táto povrchná, zrýchlená doba. Dokonca ani... v klasickej literatúre. Íhá! Priznám sa, že som si ju požičala z knižnice pre pekný obal:) Oceňujem autorkin príležitostný humor.

vierak
26.02.2023 4 z 5

Americká kráska, jediná dcéra bohatého podnikateľa, Lili Durhamová si užíva hedonistický život. Aby ju rodičia donútili dospieť, pošlú ju k príbuzným do Škótska. Začne sa však I.sv. vojna a každý sa snaží prispieť svojou troškou k spoločnému úsiliu. Takto sa Lili spolu so sesternicou dostáva do zotavovne narýchlo umiestnenej v hrade Kinclavoch. Jej majiteľovi, Alecovi MacGregorovi, sa len s vypätím všetkých síl darí udržať dedičstvo nad vodou. Kvôli otcovým dlhom je nútený rozpredávať rodinný majetok, čím klesá vo vlastných očiach.
Snaha nájsť cestu životom, postaviť sa na vlastné nohy a zvládnuť rany osudu privádza Lili a Aleca stále bližšie k sebe.
Nič oslnivé som pri čítaní nezažila, ale bola to celkom milá čitateľná kniha.

Skotsko

2021  80%Prominentka