Kraniosakrální jóga

Kraniosakrální jóga https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474546/bmid_kraniosakralni-joga-tWS-474546.jpg 3 3 2

Originální kniha české lektorky Lucie Uhlířové seznamuje čtenáře s kraniosakrální jógou. Tato metoda vychází z osteopatie a věnuje se rozvoji funkční síly, ohebnosti, uvolnění fascií, rovnováze, tekutosti a dechu. Čtenáři se seznámí s cviky a doporučeními pro jednotlivá roční období. Kniha obsahuje četné barevné fotografie a nákresy. Jedná se o jedinou knihu věnovanou tomutu tématu v češtině.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Sport , Zdraví

Vydáno: , Alferia
více info...

Komentáře (2)

Komentáře 2 Recenze 0

brizaaborovice
brizaaborovice
26.07.2021 5 z 5

Mě kniha zaujala hlavně svým zaměřením na různá sezónní cvičení prodle ročních období a množstvím praktických tipů. Autorka kromě jógy vychází i z osteopatie a thajských masáží. Ze své praxe vycházející z různých zdrojů včetně jógy sestavila sadu cviků a aktivit uzpůsobenou koloběhu roku. Knížka mi přijde jako dobrá pomůcka k uvědomění si sezónnosti a cykličnosti jednotlivých aspektů vlastní praxe.

cubeice
cubeice
20.07.2021 1 z 5

Na první pohled velmi pěkně zpracovaná kniha o józe, na druhý pohled (prolistovaní a přečtení úryvků) opět pěkně zpracovaná kniha, která snad i ví něco o józe, na třetí pohled a začtení se do úvodních kapitol zatím poměrně zklamání. Už u prvního cvičení jsem ani po opakovaném přečtení nepochopil, jak správně je mám provádět, o co v něm vlastně jde, nějaké pumpování rukama v jakékoliv pozici, kde jsou ruce volné? Ani z přiložených fotek jsem nepochopil jakou částí rukou a jakým způsobem mám pumpovat, ač to přináší naprosto zázračné účinky. Škoda no, možná jsem ale jen nechápavý. Vždyť je tu odkaz na to, že autorka navazuje na učení Eduarda Tomáše, tak to je přece záruka kvality (mírná skepse a ironie v mém hlase). Ani pojem kraniosakrální jóga mi nebyl na počátku nějak pochopitelně vysvětlen, obsahuje sice pár informací, ale velmi kusých, které nám nechápavým, snad jógově pomalejším, o tomto směru opravdu příliš nenapovídá. Ale třeba je to někde dál a já jen nebyl od počátku dost trpělivý, nebo je kniha určena zkušenějším kraniosakralním jogínům. Ještě jí tedy úplně nezavrhuji a hodlám jí prozkoumávat dál, nemohu se ale pod vlivem výše popsaného zbavit jisté nedůvěry a obavy, že slovo jóga v názvu i přes jistý přehled autorky, je použit (jako ostatně u většiny takto zaměřené literatury už nějaký čas vydávané a to ve značném množství) pouze jako obchodní značka a podpora prezentace vlastního směru autorky.


Štítky knihy

jóga

Autorovy knížky

2021  53%Kraniosakrální jóga

Kniha Kraniosakrální jóga je v

Právě čtených3x
Přečtených3x
Doporučených1x
Knihotéce5x
Chystám se číst10x
Chci si koupit8x