Krámek s fantazií

Krámek s fantazií https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497492/bmid_kramek-s-fantazii-Y6T-497492.png 4 100 33

Vítejte v krámku s fantazií, který putuje po celém světě a nabízí starožitné cetky, jež dokážou naplnit ztracené sny, a zvláštní telefony, díky nimž se můžete spojit se svými milovanými na onom světě. Po příjezdu do malého městečka Boonah však starý obchodník s fantazií Earlatidge Hubert Umbrey zjišťuje, že umírá a že co nejrychleji musí najít svého nástupce, protože i v malém Boonahu je řada těch, kterým by jeho kouzla pomohla. Například Enochovi – desetiletému chlapci, jenž oplakává svého otce a provinile skrývá jakési tajemství. Nebo Ann, která do města přicestovala za umírající babičkou, a přesto s lítostí myslí především na jednoho muže. Ovšem i samotnému panu Earlatidgeovi připraví krámek během jeho posledních dní na zemi obchod v podobě, v jaké jej nikdy dřív nepoznal – a dokáže tak čelit svému osudu. Nenechte si ujít poutavý magický román o fantastickém krámku, který přináší útěchu, klid a naději těm, kteří to potřebují.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

The Emporium of Imagination , 2021

Marekh
28.06.2023 5 z 5

Po dlouhé době kniha od australské spisovatelky. Nalákal mě přebal knihy, který je nádherný a zároveň anotace.

Krámek s fantazií cestuje po celém světě a nabízí starožitné předměty a také kouzelné telefony, díky nimž se můžete spojit se svými zemřelými. Strážce krámku EARLATIDGE HUBERT UMBREY zjišťuje, že mu do konce života zbývá 21 dní a během této doby musí najít nového strážce krámku a také prodejce. Líbila se mi také kočka, která doprovázela hlavního hrdinu. Earlatidge se seznamuje s desetiletým klukem ENOCHEM a mladou ženou ANN.

Kniha je vyprávěna z různých úhlů pohledů hlavních postav.

Děj je zpočátku trochu zamotaný, ale postupně autorka všechno vysvětlila a dávalo to smysl. Kniha je nabitá emocemi a nutí člověka k zamyšlení.

Zamyslel jsem se nad Krámkem s fantazií a rád bych tento Krámek navštívil, pokud by to bylo možné. Bylo by fajn zavolat si se zemřelými a vyříkat si věci, omluvit se nebo říci dotyčnému člověku, že jsem ho měl rád. Opětovně slyšet jejich hlasy. V tomto je Krámek úžasný, že tuto možnost nabízí a také další věci.

Aneleh
30.04.2023 5 z 5

Krámek s fantazií je kniha, která se mi nesmazatelně vryje do paměti. Vsadila jsem na úžasnou obálku a byla hodně obohacena. Z příběhu je cítit spousta citu, lásky a smutku, s kterými se jeho prostřednictvím spisovatelka smiřuje se smrtí svojí milované babičky. A opravdu se jí to povedlo!
Však záleží jen na nás, jaký fantastický krámek si vystavíme ve své mysli a jak jeho prostřednictvím můžeme mnoho věcí a vztahů vzkřísit stejně jako zbořit. Láskyplná objetí vás čekají na každé stránce a navíc vynikající muffiny na dobrou noc. Fakt si ten recept zkuste!
Kresba magické kočky odpočítává každou kapitolu, aby vás dovedla na nutný konec, ale také na úplně nový začátek. Jako milovnice koček samozřejmě vím, že nikdo by neměl být bez kočky. Ale až nyní jsem pochopila, proč se ta moje chlupatá spřízněná duše, která tu vedle mně přede, tváří, jako by znala odpověď na všechny záhady vesmíru. :-)

CarolineR.
13.04.2023 5 z 5

Nádherný a okouzlující příběh o putovním krámku, jenž nabízí možnost naplnit ztracené sny či spojit se s milovanou osobou, která již není mezi živými. Nedlouho po dalším přesunu krámku však jeho strážce zjišťuje, že umírá a bude muset urychleně najít svého nástupce. V australském městečku Boonah je řada těch, kterým kouzla krámku jistě pomohou vyrovnat se s nepřízní osudu. Otázkou ale zůstává, kdo z nich je onen vyvolený?
Tento magický román je doslova oxymóron v praxi, či chcete-li koktejl smutku a radosti smíchaný v poměru 1:1. Slzy dojetí, hřejivé objetí a spoustu krásných myšlenek, to vše Vám Krámek s fantazií poskytne. A možná ještě mnohem víc ...

Nina
03.04.2023 3 z 5

Asi nejsem ta pravá cílovka pro tuto knihu, sympatičtější mi je obchod Nezbytné věci od Kinga, ten není tak prvoplánově přeslazený a ultra pozitivní. Téměř už povinné zařazení LGBTQ vsuvek bylo taky do příběhu dost uměle naroubované.

Mojepočteníčko
29.03.2023 5 z 5

Někdy to stojí hodně svírání a objímání, než dokážeme pustit toho, koho máme moc rádi.

Příběh, kterej voní po mátovým čaji, karamelovým pocornu a banánových muffinech na dobrou noc (Jo, ty si fakt můžete upéct, je tam totiž recept.)

Příběh, kde se maličký krámek stává bezpečným útočištěm pro všechny, kteří v sobě nosí nějaký zármutek kvůli nesplněným snům, ztrátě někoho blízkého, svárům v rodině. Stačí jen zmáčknout kliku a vejít dovnitř.

Zase jsem se přesvědčila o tom, že psaní je jednou z nejlepších terapií na světe. A je jedno, jestli si pravidelně vedete deník nebo se rozhodnete z momentálního popudu svěřit svoje myšlenky třeba účtence od nákupu.

Enoch, Ann, Earlatidge to byla láska na první dobrou, přitom jsem v jejich životech pobyla jen pár dní. Dokud jsem neotočila úplně poslední stránku.

Bylo to vyprávění smutný, veselý, kouzelný i nadějeplný. A pokud i vy sami cítíte, že byste ve svým životě rádi něco změnili, napravili nebo se vydali za starými sny, možná k tomu všemu právě teď nastal ten správný čas.

Mám krásně zlomený srdce. A v poličce těch nejmilovanějších příběhů zase o jeden kousek navíc.

Shaxx
27.03.2023 5 z 5

Čarokrásně a citlivě napsaná kniha o žalu, dojemná a plná útěchy s kapkou magie.
Nevěřila bych, jak moc hezky a něžně může být napsaná kniha o bolesti, ztrátě svých blízkých, stejně tak o ztrátě ideálů a snů. S nadějí, že na splnění některých snů není pozdě ani v pokročilém věku. Brnká to na citlivou strunu, ale nijak násilně, ba naopak, vše působí přirozeně. Zrzavá kočka Nakládaná cibulka je už jen třešničkou na dortu. Moc hezké čtení.

mysterygirl
26.03.2023 4 z 5

Krásny příběh, ale něco mi tam chybělo.

zupri
25.03.2023 5 z 5

Nádherně dojemný příběh, který do sebe zapadá, jak skládačka. Pro mě to bylo "buldozeří objetí".

pajaroh
12.03.2023 4 z 5

Mám ráda knihy, které plynou tak nějak přirozeně a na nic si nehrají. A u této knihy platí, že co vidíte, to dostanete. Milý příběh, kouzla, smutek i laskavost. A to vše velmi pěkně odvyprávěno.

cathyblack
12.03.2023 4 z 5

Navzdory všem prolitým slzám jsem se místy neubránila úsměvu. Tohle emotivní, milé čtení prožije podobně nejspíš každý, kdo v životě o někoho či něco přišel. Nemusí jít nutně o babičku, či pejska, ona jedna promarněná přiležitost napáchá na duši člověka škod, až to bolí. Podle autorky člověk nepotřebuje protilék na zármutek, musí jen najít způsob, jak si jím projít. Svým tempem, ať to trvá, jak dlouho chce. A nejspíš ví o čem mluví, protože jí samotné psaní této knihy pomohlo vypořádat se se ztrátou milované babičky. Do knihy promítla mnohé ze svého žalu, což je znát na každé stránce. Prostřednictvím tří hlavních a dojemných příběhů popisuje velmi krásným a čtivým způsobem, jaké je to spadnout do zrádných vod jménem starostlivost. Jak je v nich nebezpečno, protože starost o druhé bolí jako čert. Jak se místo, ve kterém žijete, mění v muzeum všech, které jste milovali. A jak moc to bolí, když si smrt příjde pro někoho, koho milujeme. Veškerý ten smutek nám autorka servíruje prostřednictvím otce, který přišel o syna. Malého kluka, který přišel o svého tatínka. A dospělé ženy, která přišla jak o babičku, tak o lásku svého života. Všechny příběhy se na konci nádherně spojí a ukáží, že každý z nás by potřeboval alespoň jednou navštívit krámek s fantazií, což je kouzelné místo, které přináší útěchu, radost a naději a potěší každého, kdo nepřestal snít. A může se v něm lehce stát, že zavolá někdo, jehož hlas potřebujete slyšet. Jemuž jste zapomněli nebo nestihli něco důležitého říct. Přinejmenším si myslím, že by si každý z nás zasloužil jednu volnou stránku v knize "Vlastníkův průvodce truchlením." Nedržme žal v sobě, ale nechme námi tím důkazem, že jsme milovali, cloumat jak je zapotřebí. Sama jsem před lety prožila podobně silnou ztrátu jako autorka a o to víc musím zdůraznit, jak důležité poselství v sobě tahle maličká kniha skrývá.
A navíc v sobě nese jeden chlupatý odkaz: Kočky se tváří tak, jako by znaly odpověď na všechny záhady vesmíru. A že by každý měl alespoň jednu mít...

5tužka
25.02.2023 5 z 5

Dokonalá kniha, úplně jsem pobrečela polštář při čtení - takhle skvělý nápad na knihu obdivuji a dávám 1000%,. Doporučuji všem.

Mona-Lisa
16.02.2023 5 z 5

Tak toto byla esence smutku a ztráty. Na přebalu knížky by měla být varující nálepka, že ji nemáte číst na veřejnosti, jak vám budou téct slzy.
Neskutečně krásný a bolavý čtenářský zážitek, který tě rozebere na kousíčky a potom zase složí dohromady. Tento krámek z názvu je putující. Objeví se, kde je ho potřeba. Přesně v takových obchodech uvěříš, ze někde čeká zakopaný poklad. Obchod, který ti pomůže vyrovnat se se zármutkem.
Ale pozor nedokáže otevřít oči těm, kteří je záměrně zavírají. Kdo nevěří v zázraky, ten je neprožije.
Prodavačem je často člověk, který zapomněl věřit v nemožné, komu by prospělo začíst se znovu do pohádek.
Než budu pokračovat!: připravte si ke čtení kapesníky. Fakt, věřte mi. Ale nebojte, dojemné pasáže jsou protknuty i vtipem. Vkusným milým, který důstojně doprovází ty srdceryvné části.
No nic, jsme v Austrálii.
A jsme svědky různých pohledů lidi, kteří mají v sobě díru po ztrátě a je potřeba ji zaplnit.
Ač se téma může zdát pohádkové přímočaré, vůbec tomu tak není. Mockrát jsem byla zmatená a svedená ze zdánlivě jasného směřování děje.
Tak jako hlavním úkolem krámku je pomoc lidem se ztrátou, vidím tuto moc i v této knížce. Pokud potřebujete zahojit, jděte do ní.
A jako zarytý pejskař jsem tu každou stránku sympatizovala s kočkou, fakt, tak magická je to knížka.

DreamerX9
07.02.2023 4 z 5

Tohle byla přesně ta kniha o které se patří říct, že zahřála u srdce! Vážně měla své kouzlo a byla čtivě napsaná. Téma postav nebylo jednoduché ale zato plné porozumění a skvělých myšlenek. Celkový příběh se mi líbil už jenom proto že dříve nebo později každý z nás něco podobného prožije a je jen na nás jak to budeme zvládat a proč ne zrovna s kouzelným krámkem?

starožitnosti úmrtí v rodině

Autorovy knížky