Království stínu

Legendy vypráví o dávno ztraceném městu jménem Ureh, jenž mnozí považovali za bránu do Nebeských Výšin. Věří se, že každé dva tisíce let, když dojde ke konjunkci těch správných planet a na ruiny padne stín hory Nymyru, Ureh se vrátí – a s ním i všechny ztracené poklady, jichž se ti, kdo v sobě naleznou dost odvahy, mohou pokusit ... celý text

Legendy vypráví o dávno ztraceném městu jménem Ureh, jenž mnozí považovali za bránu do Nebeských Výšin. Věří se, že každé dva tisíce let, když dojde ke konjunkci těch správných planet a na ruiny padne stín hory Nymyru, Ureh se vrátí – a s ním i všechny ztracené poklady, jichž se ti, kdo v sobě naleznou dost odvahy, mohou pokusit zmocnit.

Poté, co strávil téměř celý život výzkumem a složitými výpočty, přišel vizjereiský čaroděj Quov Tsin, aby byl sám svědkem znovuzrození Urehu. To, co Tsina a jeho družinu najatých žoldáků čeká, však s jejich vysněnými představami nemá zhola nic společného. Sen o svatém Urehu se pomalu mění ve strašlivou noční můru, která je nakonec všechny pohltí.

Od počátku všeho času mezi sebou válčí andělští obyvatelé Nebeských Výšin a démonické hordy Planoucích Pekel o vládu nad tím, co bylo stvořeno. Nyní však tento boj zasáhl i svět smrtelníků… a ani člověk, démon nebo anděl nebudou ušetřeni… méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/397/diablo-kralovstvi-stinu.jpg 4.3121

Diablo (2.)

The Kingdom of Shadow (2002)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Gordonlord

Diablo patří mezi moje nejoblíbenější herní série. Proto samozřejmě na knihy z tohoto světa musím nahlížet trochu růžovější optikou než běžný čtenář. Ale stejně - postavy zde obsažené sice nejsou generické, ale taky vcelku ničím zajímavé ani poutavé, takže se mi k nim nijak extra nepodařilo přilnout.

Příběh je od začátku takový nezáživný, herní, což se změní po té, co se zjeví Království Stínu v celé své plné "kráse". Celou dobu jsem nevěděl, co přesně mi na tom království nesedí, cítil jsem, že něco je špatně, ale nedokázal jsem to pojmenovat...takový pocit silného neklidu z jeho obyvatel. Nevím, jestli to byl Knaakův záměr, ale tenhle prvek knihy mě skutečně dostal a k ději opravdu připoutal. Nutno dodat, že kostra děje a hlavní zápletka je vcelku slušně vymyšlená a originální, stejně jako v prvním díle téhle knižní série. Jak se vyvine Kentrilova láska ke králově dceři, co zlého o království ve stínu hory Zayl a Humbartova lebka vypátrají...tohle mě bavilo.

Ovšem ve chvíli, kdy se ke konci knihy pravda odhalila a karty byly definitivně rozdány, mi celé finále přišlo už naprosto zbytečné, předem určené, nudné a do jeho čtení jsem se musel horko těžko nutit.

Suma sumárum - průměrně dobré fantasy. Jo - a potěšilo, že se zde na chvíli mihl i samotný Diablo !

MinaHawke

Velmi dobré fantasy, moc mě bavil Zayl se svým kosťou Humbartem.

CharlesWard
06.12.2016

Příjemné fantasy, které jako celek splňuje účel ale při podrobnějším průzkumu, působí poněkud lacině.

rael0482
24.06.2016

Perfektní fantasy. Neustále se v příběhu něco děje. To je prostě celý R. A. Knaak. Hru Diablo mám rád a knížky snad ještě raději. Od pana Knaaka jsem četl všechny knihy, které mají nějakou souvislost s Blizzardem, ale jeho styl psaní mě dostal natolik, že se pustím i do dalších knih, mimo Blizzarďáckou auru.

Ashen-Shugar
22.02.2016

Skvělé, akorát jsem z toho měl vždycky chvíli po čtení mírné deprese.

MartinSt
13.01.2016

Jakožto milovník série her Diabla jsem to musel zkusit (i když jsem se bál, že to bude brak), ale musím říct, že jak Dědictví krve, tak Království stínu mě neskutečně bavilo, Království teda o nějakých 10% více :) postava Zayla a humorného kostěného společníka je top :)

Etelea
11.09.2015

Zaprvé - koci.utd, velmi závidím, že můžete číst v pohybujícím se dopravním prostředku. Já mám bohužel okamžitě kinetózu :-(
Ale ke knížce - úžasná a moje fantazie jen jede a vytváří obrazy, jako bych byla přímo "tam".

koci.utd
05.08.2015

Jakožto čtenář Knaakem nepoblíben, jsem z knihy nadšený. Skvělý společník do MHD.

LavinaVRovine
30.06.2014

Příliš, příliš průhledné

SiuxBeast
17.04.2014

Tohle se mi líbilo ještě víc než Dědictví krve a skvělý Zayl s Humbartem....

Bublushka
29.10.2013

Moc dobrá kniha. Knaak opět předvedl jak je skvělý. Samostaný dobře fungující příběh, který se skvěle čte. To je Království stínů. Celou dobou jsem byla napjatá a konec mě překvapil. Kniha se čte jedna báseň a fungoval by i mimo kulisy Diabla. Vřele doporučuji je to něco skvělého.

yank3e
13.01.2013

Podobně jako u prvního dílu kvalita stojí a padá na prostředí Diabla, tady ji ale přeci jen pozvedává postava Zayla. :)

Fruitix

Čte se to jak film, perfektní obrázky a imaginární chytáky, některé mě fakt dostaly.