Královská vánoční pohádka

Královská vánoční pohádka https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496471/bmid_kralovska-vanocni-pohadka-gG2-496471.jpg 4 101 32

Kouzelné městečko, hrad jako z pohádky, královský ples a pohledný princ, to je to poslední, co by newyorská reportérka Kaylie Karlyleová čekala, když zamířila za pracovním úkolem do Evropy. Až na místě ji čekalo překvapení: cílem její výpravy se stal malý státeček Tolvánie a hostitelem samotná královská rodina! Nejvíc ji ale zaskočila žádost svérázné panovnice Isabelly: má pro její vnučku, princezničku Annu, napsat vánoční pohádku. A ještě k tomu musí Kaylie snášet nerudného prince Alexandra, který dostal od královny za úkol seznámit cizinku s rodinnými svátečními zvyky. Jediné, na čem se americká investigativní reportérka a tolvánský princ aspoň trochu shodnou, je to, že si na všechnu tu pompu kolem Vánoc nepotrpí. A co se stane, když Kaylie nevědomky odhalí temné a přísně střežené tajemství královské koruny? Dokáže kouzlo Vánoc překonat všechny rozpory a přinést šťastný konec všem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

A Royal Christmas Fairy Tale , 2021

LaBobule
11.01.2023 5 z 5

Tak tohle mi sedlo. Vanoce na kazde strance a pohadka jeste k tomu. Pribeh jsem si moc uzila. Paradni cteni v dobe vanoc. Je to ctive a tak krasne popsane, ze mate pocit jako byste tam byli.

Marfuška89
08.01.2023 5 z 5

S touto autorkou opravdu nesáhnete vedle. Pokud máte radí vánoce, tak se vám její knihy vážně budou líbit.

Miluju královnu, miluji princeznu,... miluju všechno... Doporučuju.

Slůník
02.01.2023 4 z 5

Obsah přesně odpovídá názvu :-)

petulkapeta
27.12.2022 5 z 5

Byla to vážně taková ta Vánoční pohádka, kde polibek je, takový pohadkově symbolicky. Jinak pěkný příběh a nechybí ani recept na konci jak jsme u autorky zvykli. a podobnost to ma i s netflixovým Vánočním princem kde autorka psala scenař, kde tento příběh se mi líbí daleko daleko víc.

kristy.books
26.12.2022 4 z 5

Poznáte tie typické vianočné romantické filmy, čo teraz neustále vysielajú na TV Doma (a podobných TV programoch)? Tak presne medzi také by som zaradila aj knihu Královská vánoční pohádka. Prostredie malého kráľovstva, pokroková kráľovná, očarujúci (aj keď trochu uhundraný) princ, rozkošná princezná a jej psík, priateľskí obyvatelia, obdobie vianočných sviatkov... čo viac si priať? Jednoducho jeden z tých príbehov, ktorý vás zahreje pri srdci a naladí na vianočnú atmosféru.

Od autorky som čítala všetky knihy, ktoré jej doposiaľ vyšli v češtine, píše také "poriadne" vianočné príbehy so všetkým, čo k tomu patrí. Je pravda, že keby ich čítam napríklad v lete, asi by som ich nedokázala až tak oceniť, ale teraz v decembri si ich viem maximálne užiť. Ešte k tomu majú všetky nádherné obálky.

Kaylie žije pre svoju prácu redaktorky, na osobný život jej neostáva žiadny čas. Keď ju vyhodia z práce, pre ktorú sa toľko nadrela, je z toho nešťastná, takže keď dostane ponuku napísať článok o vianočných tradíciách jednej rodiny, súhlasí, hoci Vianoce moc nemusí. Táto práca je však obklopená takým množstvom tajomstiev, že keď konečne dorazí na miesto jej konania, čaká ju nejedno prekvapenie...

Princa Alexa dosť zmenila strata jeho veľkej lásky, matky jeho dcérky. Radšej sa obklopil množstvom práce, aby na to všetko nemusel myslieť. Tento jeho odstup sa však prejavil aj na jeho dcére, ktorá akoby predčasne dospela a už si nedokázala užívať veci ako ostatné deti. Anna bola zlatíčko, taká malá mudrlantka, ktorú si nejde neobľúbiť.

Romantická linka bola príjemná. Kaylie a Alex sa najskôr moc nemuseli, no postupne si k sebe našli čas a navzájom ovplyvnili svoje životy. Obaja si uvedomili, že práca nie je tá najdôležitejšia vec v živote a že oveľa dôležitejšia je rodina. Trochu bolo vtipné, že si po celý čas vykali, ale nebol to zasa až taký veľký problém.

Páčilo sa mi, že nešlo o konzervatívne kráľovstvo, kde by si prísne potrpeli na protokol, práve naopak, kráľovná bola dosť pokroková, vďaka čomu som si ju hneď obľúbila. Prostredie Tolvánie bolo naozaj krásne a vládla v ňom priateľská a dobrosrdečná atmosféra.

Autorka má príjemný štýl, jej knihy sa mi vždy čítajú ľahko a rýchlo. Za seba môžem jej knihy odporučiť, skvelo sa hodia k vianočnému obdobiu.

PeťulaV.
23.12.2022 5 z 5

Tak tohle bylo opravdové pohlazení po duši. I pro mě se knížky Karen Schaler jisto jistě staly tradicí v předvánočním čase a musím říct, vždycky je mi po jejich přečtení krásně. Autorka podle všeho miluje Vánoce, miluje tradice a z každé její knihy je to cítit. Všechno jsou to nádherné pohádkové vánoční příběhy plné lásky a i když pro někoho třeba až moc preslazené, za mě právě tohle k těm Vánocům patří. A v téhle smutné divné době, by jich takových bylo potřeba víc. Přečtené mám všechny čtyři její knihy a každá z nich mi vykouzlila nejen úsměv na tváři, ale i mě zahřála u srdíčka. První jsem četla "Vánoční tábor" a naprosto jsem si ho zamilovala. Druhá knížka "Jak si zamilovat Vánoce" mě uchvátila stejně. Třetí "Láska k Vánocům" byla alespoň za mě malilinko slabší, moc se tam toho opakovalo a přišlo mi, jakoby už sama autorka nevěděla o čem psát a třetí příběh byl jakýmsi spojením těch dvou předešlých. Trochu jsem se i bála, že čtvrtý bude to samé, ale není a moc mile mě překvapil. Zase jsem si zamilovala úplně všechny postavy a tentokrát mi bylo až líto, že už knížka končí, četla bych dál. Já si čtení opravdu užila, mně se tahle knížka líbila moc a určitě ji moc a moc doporučuji. Ve vánočním čase na nabuzení té pravé vánoční atmosféry naprosto skvělá volba :o)

Knižní střípky
23.12.2022 5 z 5

Tady se musí roztopit i to sebezmrzlejší srdce. Prostředí vánočně vyzdobeného hradu, královské rodiny, nádherného prostředí a všech těch vánočních tradic, to byla kombinace, ze které by se GRINCH pomátl. Ale já se tetelila blahem. Princeznička Anna, maďarský ohař Blixen, moudrá královna a hluboce zraněný, ale velice charismatický Alexandr, to vše bylo pro Kaylie naprosto neuvěřitelné, připadala si jako v pohádce, a ona to vlastně pohádka byla. Krásná vánoční pohádka to byla...A jelikož je někdy v životě těch pohádek s dobrým koncem potřeba, tak já jsem dostala přesně to, co jsem chtěla.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Šánka
22.12.2022 4 z 5

Již čtvrtým rokem patří příběhy Karen Schaler k mému předvánočnímu čtení a stává se z toho taková příjemná vánoční tradice. V této Královské vánoční pohádce se dokonce setkáme i s královnou, princem i malou princeznou a budeme si spolu s nimi užívat to kouzlo, které k nám přichází o Vánocích.
Milý příběh, sladký jako maminčino cukroví, třpytivý jako ten nejvíce kýčovitý, přezdobený vánoční stromeček. Ale k tomuto období takové příběhy patří, příběhy plné lásky, vánočního kouzla, pohádek, světýlek a šťastných konců.
Tak šťastné a veselé všem!

Andynka
21.12.2022 5 z 5

Ani tentokrát autorka nezklamala. Po dočtení jsem dokonce přemýšlela, kde už jsem tenhle příběh jenom slyšela. A pak mi docvaklo, že jsem v loni videla film na Netflixu, který byl natočen podle této knihy. Ale kniha má určitě víc to osobité kouzlo vánoc. Takže za mě vyhrává na plné čáře.

Danago
16.12.2022 5 z 5

Romantická vánoční knížka, jak se dalo očekávat . Autorky znám četla jsem její knihu minulou a moc mě nezaujala. Takže jsem nic moc nečekala. A asi právě proto mě tato poměrně nadchla. Zabrousit do královské rodiny bylo moc příjemné. Kromě romantiky především vánoční je zde ale i trochu jiný pohled na Vánoce jako takové. Moudrá královna mně přirostla nejvíce k srdci. Prvek malé princezny s pejskem dělal knihu jemnější, citlivější a dojemnou. Krásný pohádkový konec se dal očekávat přesto přesně takový jsem neodhadla. Mě knížka bavila, potěšila, a přivodila mi Vánoční atmosféru.

Lofda
15.12.2022 2 z 5

Cíleně jsem v tomto období sáhla po romantické knize s vánoční tématikou. No, byla to sladká, spíš totálně přeslazená, vánoční pohádka. Dočetla jsem, ale byla to fuška..

Gabetka
28.11.2022 3 z 5

Opravdu to byla sladká nereálná pohádka o tom, jak novinářka ke štěstí přišla. Všichni byli milí, hodní, štědří, celá Tolvánie byla v podstatě vánoční vesnička s hradem a královskou rodinou. Na autorce je vidět, že má Vánoce a různorodé tradice ráda. A před Vánoci je to přesně můj šálek kávy, v jiný čas bych takovou slaďárnu asi úplně neocenila. Na konci bych místo receptů raději viděla tu pohádku. A hodně mi vadila časová nereálnost. Některé věci by nebylo možné stíhat. Zato chválím vánoční obálku.

Vánoce romantika

Karen Schaler