Královská jízda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Historický román se odehrává v 2. polovině 12. století a je epizodou ze života přemyslovského knížete Vladislava II. těsně před tím, než se stal druhým českým králem. Autor lehkým tónem líčí poměry a vztahy na dvoře Vladislava II., který po návratu z křížové výpravy do Svaté země musel soupeřit o trůn se svým bratrancem Soběslavem. Sňatek s Juditou Durynskou byl příčinou dalších bojů o vládu nad Čechami mezi přemyslovskými bratranci a díky Vladislavově lehkomyslnosti jeho vláda nad knížetstvím visela na vlásku. V poslední chvíli došlo však ke vzpouře lombardských měst a císař Fridrich Barbarossa potřeboval pro vojenské tažení Vladislavovo vojsko tak nutně, že mu za účast ve výpravě do Itálie slíbil královskou korunu. Hlavním dějem barvitého dobrodružného románu je tedy příběh tažení přemyslovského vojska přes Alpy a obléhání Milána....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94116/big_kralovska-jizda-Qug-94116.jpg 4.38
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Královská jízda

jindrich7442
31.01.2022

Krásně psaná kniha, která mi přišla do zorného pole čirou náhodou a já jsem rád, za takovéto náhody. Škoda, že se autor nezaměřoval více na takovouto tématiku. Na takové knihy bych stál frontu.

Akana
08.11.2012

Velmi příjemné překvapení. Mně zatím neznámý autor se pohybuje jistě jak na poli historických reálií tak i co se týče jejich zapojení do děje. Ten sice není třeskutě originální, ale je aspoň zručně napsaný a nenásilně propojuje vyfabulovanou milostnou zápletku se světem historických osobností poloviny 12.století. Líbí se mi jak šikovně a nenápadně autor vsunuje do příběhu různé drobné detaily z každodenního života, čímž to časově hodně vzdálené prostředí oživuje a přibližuje čtenáři. To mě na tom bavilo skoro víc než příběh samotný, i když ani ten rozhodně není nezáživný. Faktograficky by se určitě daly najít mouchy (mě se například nezdá, že by u nás v té době bylo tak běžným jevem plátové brnění), ale ty nijak hlasitě nebzučí a neobtěžují. Pro milovníky oddychové historické četby, která ze čtenáře nedělá vola, je Královská jízda ideální.