Královnin nápadník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když mladičká Margaret náhle osiří, zdědí obrovské panství a s ním spoustu starostí, jak je řádně spravovat. To však není jediné, co ji trápí. Strachuje se o osud své přítelkyně Amy, která se zamilovala do pohledného šlechtice Roberta. Toho vžene ctižádost do víru politických intrik a až na královský dvůr, kde si získá srdce samotné královny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22257/kralovnin-napadnik-22257.jpg 3.733
Žánr
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno, Alpress
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Královnin nápadník

Přidat komentář
haki34
02.08.2019

ou...červená knihovna v historickém šatu...bohužel jsem čekala víc historična a dostala víc slaďárny..když po stranu 130 Markéta z Fellbryggenu furt dokola řešila, zda Amy nedělá sňatkem s hezkým Robertem chybu a nebyla na ni ušitá bouda, tak jsem zbystřila, že moc času do konce knížky k nápravě situace už nezbývá.... ale dočetla jsem...Amyn příběh tragický, Markétin ideální, připoměli jsme si Krvavou Mary, její sestru Alžbětu, kalkulující rodinu Dudleyů - v závěru autorka objasní, že podklady románu jsou opravdu kousky historie a Amy Robesartová opravdu žila - to jediné mě snad potěšilo..jinak celkově velmi velmi nenáročný román v historických kulisách...jako oddechovka neurazí...půjde dál knihobudkou někoho potěšit...

knihovnička007
07.01.2018

Líbí se mi kombinace historie a románu. Hodně povedená kniha nejen o historických postavách zasazených v období panování Tudorovců-od Edvarda VI. do začátků panování Elisabeth I.
Opět jsem se dozvěděla něco nového, ač jsem viděla dokument o úmrtí Amy.

Určitě doporučuji a těším se na další knihu této spisovatelky.


alnahu
26.07.2016

V knize nám autorka připomíná příběh Amy Robsartové mladé křehké dívky,která se v životě dopustila jediné chyby-zamilovala se do toho nepravého a zaplatila za to cenu nejvyšší .Kniha plná intrik ,která stojí za přečtení.

Kamiliana
18.10.2013

Jsem ráda, že si autorka opět našla téma, které není tak známé, tj. že příběh předchází již tolikrát zpracovaný vztah mezi královnou Alžbětou I. a Dudleym. Je zde totiž popisováno jeho první manželství. Zajímavý je rovněž odkaz na české kořeny hlavní ženské postavy v podobě královny Anny a její české dvorní dámy. Škoda jen opakujících se slovních spojení, což je u autorky obecně celkem časté.

Radkab.
30.08.2012

Povedená knížka, stejně jako všechny ostatní od Hany Whitton.

Doporučujeme

Jednooký král Václav I.
Jednooký král Václav I.
Zrádci
Zrádci
Paměti kata Mydláře
Paměti kata Mydláře
Mlýn na mumie
Mlýn na mumie