Král, jenž byl a bude: Béowulf

VEŠKERÉ LEGENDY A MÝTY... JSOU PRAVDIVÉ. Bridgette s Duncanem se sice podařilo zabránit Artušovi v tom, aby získal svatý grál, avšak nemrtvý britský král osnuje další plány, jak se dostat k moci a zmocnit se vlády nad světem. Příběh legendy byl změněn a říše Zásvětí upadla do chaosu, z něhož se nečekaně vynořují nové bájné postavy – a s nimi další potíže. Ve chvíli, kdy je z Britské knihovny uloupen pradávný rukopis, musí Bridgette s Duncanem čelit dalšímu z pradávných hrdinů Béowulfovi a spolu s ním také prozatím největší výzvě......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470787/big_beowulf-fSt-470787.jpg 4.420

Král, jenž byl a bude 2.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Comics Centrum

Old English, 2020

Kniha Král, jenž byl a bude: Béowulf

het2
05.12.2021

U jedničky jsem komentář zakončil slovy: "Ale nevím, další díl si asi nechám ujít...". No a nakonec nenechal a dal jsem tomu ještě šanci. A já prostě nevím, co na tom všichni vidí a odkud se berou ta pozitivní hodnocení. S mytologií to dle mého pracuje stylem hollywoodského braku, což by samo o sobě vlastně nevadilo, ale hlášky jsou suché, příběh jednoduchoučký, napětí nula a je to celé vlastně jedna velká nuda zabalená v líbivé kresbě a vychytaných barvách (to se tomu upřít nedá, ale je to zatraceně málo). Takže tentokrát komentář zakončím takhle: "A já už vím, další díl si už určitě nechám ujít." 2,5*

GoodGames
04.12.2021

Král, jenž byl a bude 2: Béowulf je poriadne akčná krvavá jazda v tom najlepšom duchu fantasy hororov z 80. rokov! Keď babča Bridgette zobrala na prerastené monštrum motorovú pílu, bol som presvedčený o tom, že je to jedna z najlepších sérií, aké tu vychádzajú. K tomu perfektná kresba a úchvatné farby. Za mňa maximálna spokojnosť a odporúčam každému, kto sa chce predovšetkým u komiksu baviť.

RaptoR
22.11.2021

Je to vtipné, rychlé, drsné, se spoustou suchých britských hlášek. Zároveň je to moderní, čtivé, s důrazem na legendy a jejich zkostnatělou podstatu dotaženou ad absurdum.
Více v recenzích.

DennisMoore
18.11.2021

Takže první díl nebyla náhoda, a já, ať dělám, co dělám, jsem si zamiloval zase jednu sérii. Kieron Gillen servíruje další porci úžasného mytologického guláše, tentokrát zahuštěného legendou o Béowulfovi a vším, co k němu patří. Bavil jsem se ještě víc než minule (to protože minule na místo činu nedorazila taková policie jako teď) a byl pořád zvědavý, kam to celé směřuje. Epilog mě zase nalákal na příští knihu s tím, to bude zase něco. P.S. A taky jsem se konečně podíval na to další, co Kieron Gillen napsal, a zjistil jsem, že většinu z toho jsem četl a že to bylo pokaždé super. Divím se? Ani ne.

Lenka.Vílka
23.10.2021

Druhý díl nelze komentovat jinak než: Wow!

Artuš byla jízda, která mi trochu zamotala hlavu především tím, kam chce autor s příběhem jít. A tady to bylo ještě lepší. Navíc tentokrát bylo fajn vůbec nevědět, co bude následovat. Protože já toho vo Béowulfovi moc nevím. Teda "moc" jsem použila, protože to zní líp než "nic". Takže jo, nevěděla jsem, co se stane, když umře :D jsem barbar, co? :D a to jsme byli teprv na začátku knihy!

Celý příběh je najendou mnohem komplexnější dohromady i s prvním dílem. Hned od začátku plný akce. A vážně hodněkrát jsem se pořádně nasmála. A babča s motorovkou zabodovala.

Kresba Dana Mory jako vždy úchvatná a navíc tady se Tamra Bonvillain s barvama rozjela ještě víc než v jedničce a já jenom koukala. Vážně jsem se bavila. Moje očička si užívala.

Na další díl se samozřejmě těším. Vážně, tohle budu řadit mezi oblíbené série  :)

trudoš
10.10.2021

Krasojízda anglickou mytologií pokračuje – poté, co se ukázalo, že král Artuš má krapet pifku na všechny Sasy světa a Merlin má blíže k ďáblovi, než k dobrému staříkovi, co to s národem myslí upřímně, před naší nesourodou dvojicí hrdinů vyvstává další problém. Někdo doslova oživil legendu o Béowulfovi, takže proslulými mokřady se začne potloukat monstrum, jež rádo lidské masíčko. A kdo jiný si s ním má poradit, než Bridgette s Duncanem? Tedy hned poté, co dořeší své vlastní rodinné neshody…
Král, jenž byl a bude není právě sérií, která by hýřila originalitou, ale staré osvědčené motivy zpracovává neortodoxním způsobem, přičemž neváhá sem tam sáhnout po důmyslných vtípcích pro fanoušky filmového či literárního braku. Ostatně, scéna s Jednotkou příliš rychlého nasazení je toho jasným důkazem. Naneštěstí se po vzoru úspěšných cyklů i Kieron Gillen snaží konec oddálit na maximum, a tak se zápletka spíš tříští, než že by nabírala směr ke konkrétnímu cíli. Ještě ale není všem dnům konec.