Král a lazebnice

Král a lazebnice https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107148/kral-a-lazebnice-107148.jpg 4 8 5

Jako unikát ve světovém písemnictví proslula gotická bible Václava IV.: posvátný text je v ní po okrajích provázen bohatstvím kontrastních obrázků, které velice opovážlivě líčí královy pletky se sličnou lazebnicí. Historikové ovšem tyhle středověké comicsy umravňují: jde prý jen o symboliku, o legendu, která se nestala. Ať se udála či nikoli, jeví se půvabnější než skutečnost - její hříšnost dodnes okouzluje a svádí k hravým variacím.... celý text

666Jitka
14.10.2021 4 z 5

Kniha je krásně zpracovaná po grafické stránce, při jejím čtení máte pocit, jako byste v rukou drželi dobový rukopis, který nám dává na pozadí milostného příběhu nahlédnout také do politického dění té doby, intrik, které se neustále u dvora pečou, ale také do života obyčejných lidí. Byla to velice příjemná jednohubka a jsem ráda, že tato kniha zdobí mou knihovnu.

JancaMia
08.08.2021 5 z 5

Krásně zpracovaná historická romance , k jejímu čtení jsem sice musela před mnoha lety dospět ale čím jsem starší tím víc je kniha krásnější , ovšem chce to číst mezi řádky, moji drazí.

jankor
18.04.2021 5 z 5

Čtení na hodinku nedělního odpoledne, krásné zpracování. A Zdeněk Mahler, to je záruka čtenářského bonbónku. Krásný příběh, jen by si zasloužil rozkošatit a byla by to krásná komicko-erotická novela, ovšem bez happy-endu.....Požitek pro milovníky češtiny.

DraculasLady
24.01.2021 4 z 5

Knížku jsem zachránila ze skládky a určitě to nebyla chyba. Sympatický příběh, který všichni dobře známe ze školní výuky, skrytá pointa mezi řádky. Grafické zpracování mi přinášelo pocit, jako bych držela starověkou knihu psanou ještě na pergamenu. Kresbičky příjemně doplnily celý příběh. V knihovně už má své místečko.

Bája89
03.07.2020 1 z 5

Neurazilo, ale ani nenadchlo. Naštěstí to bylo rychlé čtení, které člověku nezabralo mnoho času. Zajímavé zpracování, na čtení ne úplně přívětivé, ale snaha se cení.

mýty a legendy Václav IV.

Zdeněk Mahler
česká, 1963
1992  94%Slavní koně
1995  80%Člověk a kůň
2006  80%Král a lazebnice
1996  0%Rozpravy o řízení
2009  80%Pocta koním

Kniha Král a lazebnice je v