Krakonošův rok

Krakonošův rok https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456590/krakonosuv-rokY3Uo6P-Ff1-.png 4 7 3

Rok na krkonošských horách v lidové poudačce, pořekadle a písni Krakonošův rok podává na pozadí měsíčního běhu žití v Krkonoších široký obraz místní lidové tradice. Autorky dokládají mnohotvárnost zdejšího života výběrem nejtypičtějších útvarů krkonošského folkloru, jež zapsaly při osobním kontaktu s posledními pamětníky přesně ve chvíli, kdy se už i v těchto odlehlých končinách začal projevovat postupný proces rozpadu ústní lidové slovesnosti. Knížku ilustrovala Zdeňka Kabátová-Táborská, zároveň je doplněna fotografiemi předmětů lidového umění ze sbírek Krkonošského muzea v Jilemnici.... celý text

alishek
12.11.2022 4 z 5

Milá knížka s příběhy z Krkonoš, bohužel krkonošské nářečí mi tedy dávalo hodně zabrat a některá slova jsem nedokázala odhadnout, jinak hezké a člověk se poučí.

martineden
11.06.2021 5 z 5

Nádherná knížka! Nemám slov. A mám ji i s podpisem paní Kubátové.

witiko
27.03.2017 5 z 5

Skutečná pokladnice lidové slovesnosti z oblasti Podkrkonoší, navíc ozdobená nádhernými ilustracemi a dokonalou grafickou úpravou. Na lidové nářečí si rychle zvyknete a budete překvapeni chytrým humorem, zemitou moudrostí i vypravěčským uměním.

Krkonoše

Autoři knihy