Kouzlo všité do šatů

Kouzlo všité do šatů https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502273/bmid_kouzlo-vsite-do-satu-SRr-502273.jpg 4 123 39

Soline je expertkou na šťastné konce. Její rodina provozuje svatební salon, kde se do šatů všívají kouzla. Nevěstu, jež se vdává v šatech od Rousselových, čeká spokojené manželství. Sama Soline však příliš štěstí nezažívá. O desítky let později se žena jménem Rory rozhodne naplnit svůj sen a otevřít si galerii – čirou náhodou právě v domě Soline.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

The Keeper of Happy Endings , 2021

Zuzkanka
09.03.2023 3 z 5

Takový typický románek pro ženy.. Zhruba od poloviny mi bylo jasné, jak se bude děj dál vyvíjet a jelikož mám ráda překvapivé konce, tak tady mi to zkazilo celý dojem z knihy.. Nápad pěkný, nicméně kniha přeslazená, že mám obavy, aby se mi nezkazily zuby.. Nelíbil se mi hovorový jazyk, který používala Rory. Nicméně na čtivosti to neubralo, jen škoda toho předvídatelného a utopického konce.

Kaja1
09.03.2023 3 z 5

Co na to napsat, pěkný příběh, až na ten přeslazený konec. Nějak tomu nemůžu uvěřit, ale co já vím, třeba se někdy, někde, někomu tenhle život udál.

Šánka
05.03.2023 5 z 5

Nádherný román, který je v mnohém skladbou přiběhu podobný jiným, ale tolik se vymyká! Moc se mi líbil a po dlouhé době jsem musela knihu dočíst i přes pokročilou noční dobu.
Příběh vyprávěný ve dvou časových linkách, které od sebe dělí pouhých 40 let! Minulost se odehrává v okupované Paříži a druhá linka nás přenese přes oceán do Bostonu do roku1985. Tentokrát ta současnost je ten nosný příběh, v němž se spojí i rozpletou všechny nitky tohoto kouzelného, dojemného příběhu. A takový závěr jsem vůbec nečekala, no, možná něco málo ano, ale překvapil.
Romantičkám nezbývá nic jiného, než si tuto knihu přečíst a užít si ji...

Klímuška
16.02.2023 5 z 5

Soline Rousselová patří do rodiny čarodějek, která v Paříži provozuje svatební salon, kde do šatů všívají kouzla. Nevěstu v takových šatech čeká šťastné manželství. Když však vypukne válka život Soline se ocitá v troskách a s krabicí svých čarovných vzpomínek opouští Paříž i svou největší lásku.
Rory se snaží vyrovnat s ranami osudu.
Její snoubenec Hux odjel jako lékař bez hranic, byl unesen a nikdo o něm neví. Z letargie se Rory snaží vytáhnout Huxovým nápadem otevřít si galerii. Uchvátí jí dům v Bostonu, v němž měla jistá Soline Rousselová svatební salon. Ten bohužel nedávno vyhořel. Rory se pustí do oprav a najde krabici vzpomínek. Tu se rozhodne majitelce vrátit, i když ta tajemná žena nerada vychází z domu. Přesto Soline souhlasí a odhalí Rory svou minulost. Stanou se z nich přítelkyně a Rory se rozhodne sehnat fotografii Solinina milovaného muže. Její pátrání odkryje šokující pravdu a zjistí, že i ona do tohoto příběhu zapadá.
Čtyřicet osm kapitol čtenáře pohltí, přenáší z válečných let do roku 1985
a uhání svižným tempem. Kniha je psána z pohledu Soline ich-formou a z pohledu Rory er-formou. Hlavní hrdinky si zamilujete. Soline vám zlomí srdce a Rory se vzájemně pochopí
se svou matkou Camille což prospěje jejich vztahu. Camille je prostě na ránu, ale i ona má tajemství co ji tíží. Autorčin styl psaní vás přenese lehko z místa na místo. Chvilku běháte po Paříží a najednou procházíte galerií
v Bostonu. Krásné, milé čtení se zajímavým rozuzlením stojí za přečtení.

bookcase
22.01.2023 5 z 5

Tak to byla naprosto úžasná kniha, přestože jsem hned na něco přišla (to se mi úspěšně daří u romantiky, u detektivek se nechytám), vůbec to nevadilo. Nádherný, dojemný příběh, o mnoho procent předčil Poslední měsíční dívku, která také stála za to, takže jsem už teď zvědavá na další knížku autorky.

Danago
17.01.2023 5 z 5

Naprosto nádherná knížka, která mě nenechala spát. Krásně vymyšlený příběh, kde se současnost propojuje s minulostí. Dvě ženy , každá si nese svůj příběh s tragickým trápením . Moc se mi líbilo, že příběh z minulosti nezastiňuje současnost a dokázala jsem se vžít do obou žen a jejích utrpení. Ale i do jejich snahy překonat překážky a jít si za svým snem.
Příběh se odehrává v 80 letech dvacátého století a do toho se promítá příběh z období druhé světové války, ovšem vše je velice elegantně a citlivě propojeno a i když konec se nemusí každému líbit, já jsem z něj byla nadšená.

Četla jsem i předchozí autorčinu knihu a líbila se mi hodně, přesto tato se mi líbila víc.

Kni-holka
17.01.2023 3 z 5

Říká se jim tkadleny kouzel. Jsou to kouzelnice, čarodějky, které svými šikovnými prsty a magickým nadáním všívají kouzlo do šatů nevěsty. A to kouzlo se splní.

Dojemný, smutný, ale bohatě vystavěný příběh knihy Kouzlo všité do šatů, vypráví příběh prolínající se s minulostí, s osudem jedné dívky, tkadleny, událostí druhé světové války a sahající až do současnosti, tedy do 80. let minulého století a do příběhu jiné mladé dívky. Nitky času, a možná i kouzel, se nakonec rozmotají a propletou ve šťastný konec, po kterém všichni tak toužíme.

spencer
15.01.2023 4 z 5

Kouzlo všité do šatů vypráví příběh dvou žen, jejichž životy se nečekaně zkříží. Když Rory Grantová začne renovovat vyhořelý dům, za účelem udělat z něj galerii, narazí na krabici se starými svatebními šaty a dopisy patřící Soline Rousselové, předešlé majitelce. Před mnoha lety v oné budově provozovala její matka svatební salon, ve kterém do šatů všívala kouzla. Druhá světová válka vše nicméně změnila a způsobila jí mnoho trápení. Soline nakonec se setkáním s Rory souhlasí a brzy obě zjistí, že toho mají přes čtyřicetiletý věkový rozdíl společného víc, než by čekaly.

Děj alternuje mezi rokem 1985 a 40. lety 20. století. Skvěle vystihuje atmosféru té doby a pocity mnoha Francouzů snažících se přežít nelehké období války. Na příběh nahlížíme s pohledu obou žen, díky čemuž je máme možnost zblízka poznat. Obsahuje mnoho emocí a skvěle dohromady funguje. Osobně se mi líbila otázka osudu a jak se člověk může ze svých chyb ponaučit.
Jediný problém jsem měla s koncem, který mi přišel oproti zbytku knihy uspěchaný.

Pokud máte rádi střídající se časové linky, určitě si knížku přečtěte. Odehrává se sice opět během války, což už je dosti opakovaný motiv, avšak autorka jej obohatila o dost novosti. Bylo to vskutku příjemné čtení, u kterého se jak pobavíte, tak i zamyslíte:)

Jenny46
12.01.2023 5 z 5

Od autorky druhá kniha příjemné překvapení, okamžitě vtáhne čtenáře a pomalu splétá zajímavý příběh až magický i emoční.....
Můžu jen doporučit!!! NÁDHERA!!!

Raislin
12.01.2023 5 z 5

Já jsem se zamilovala! Nádherná kniha. Tento příběh mě naprosto pohltil. Řadím knihu jako jednu z mých nejoblíbenějších. Rozhodně se ke knize vrátím. Víc takových příběhů, jako je tento.

eva3992
11.01.2023 4 z 5

Paříž a móda patří neodmyslitelně k sobě. Když k tomu přidáme špetku magie, svatební šaty od švadlen Rousselových, můžou nevěstě přinést jen šťastné manželství. To funguje ale pouze do doby, než přijde druhá světová válka. Soline musí salón uzavřít a zapomenout na něj.
O čtyřicet let později potkáváme Rory. Ženu, která se rozhodne otevřít galerii v domě, který náhodou patří Soline. Obě ženy postupně zjišťují, že je dohromady svedl osud a že toho mají společného víc, než si myslí.

Toto byl, doslova a do písmene, kouzelný příběh. Myslela jsem si, že kouzla a magie budou v knize jen obrazně, ale ne, skutečně tam byla. Ale ne nijak přehnaně, ale uvěřitelně a bylo to v příběhu moc příjemné.

Knihy z období druhé světové války mám moc ráda, tady o ní byla zhruba třetina knihy, ale i tak to bylo smutné a těžké. V příběhu ze současnosti autorka zpracovala spoustu závažných témat, jako rodinné vztahy, lásku, zodpovědnost a spoustu dalšího. Běžné věci, co mohou trápit i nás.

Kniha byla neskutečně čtivá, nemohla jsem ji vůbec odložit. Chtěla jsem vědět, jak to bude dál se Soline i Rory. Ač jsem tušila, jakým směrem se to bude ubírat, i tak autorka překvapila. Ke konci už na mě bylo v knize dost náhod a pro mě nereálných situací, ale to nezabránilo tomu, abych poslední část probrečela. Autorka dokázala vytvořit skvělou atmosféru, že jsem poslední stránky prožívala společně s hlavními hrdinkami, jako kdybych byla v knize s nimi.

Krásná dojemná a odpočinková kniha, která Vás potěší.

Ilsa2
07.01.2023 5 z 5

Krásný dojemný příběh.

alexis818
01.01.2023 5 z 5

S velikou radosti dávám plný počet,ta knížka byla překrásná.Ja si ji neskutečně užila byla to úžasná četba.Doporucuji všem.

mira399
30.12.2022 4 z 5

Hezká knížka, ale čekala jsem nějak asi víc, protože se po jejím přečtení nedostavilo takové nadšení, jaké jsem očekávala. Připomínalo mi to Dopisy, které nikdo nečetl a to je podle mě mnohem hezčí, víc se mi příběh dostal pod kůži. Tady jsem tomu nějak úplně nevěřila. Ke konci moc náhod, ale život někdy může překvapit to je fakt. Jen mě to neoslovilo tak jak jsem čekala.

zuzana2599
29.12.2022 5 z 5

Tuto knížku z mého oblíbeného vydavatelství s překrásně tajemnou, magickou obálkou jsem si vybrala ke čtení záměrně - na čas vánoční, na čas splněných přání a snů...
A myslím, že jsem si vybrala dobře. Celý příběh má hezkou, kouzelnou atmosféru, dýchá touhou po lásce, po rodinném štěstí, po radosti a pohodě. Příběh se odehrává převážně v současnosti, ale v menší části knihy se rozvíjí i kratší příběh z okupované Paříže. Když se potkají dívka Rory a starší dáma Soline, zdá se, že to bude jenom náhoda. Ale v jejich životech se objevují jisté shody a nakonec čtenář prožije kouzelné i stěží uvěřitelné setkání, a to nejenom v oblasti lásky, ale i v oblasti rodinné.
Dějová linka ze života Soline v Paříži, ta by se mi líbila ještě víc rozpracovanější, ale i takto to bylo moc pěkné čtení !!

Ahmose
03.12.2022 4 z 5

Strážkyňa šťastných koncov je kúzelný príbeh otvárajúci viacero tém týkajúcich sa medziľudských vzťahov. Sú to predovšetkým vzťahy rodičov a detí, tráum z minulosti a tiež téma nešťastnej lásky. Je to prvá kniha, ktorú som od autorky čítal a musím povedať, že sa čítala veľmi príjemne. Čitateľ má možnosť spoznať obe hlavné postavy dosť dopodrobna a tak pochopiť ich konanie. Myslím, že každý či už bude chcieť alebo nie, si aspoň jednu z nich obľúbi. Čo sa týka rozloženia deja, za ten strhávam jednu hviezdu. Dej je rozdelený na dve dejové linky. Linka odohrávajúca sa počas druhej svetovej vojny mi prišla trochu nevyvážená. Zo začiatku bola pomalá. Autorka sa dosť rozpísala a následná druhá polovica mi prišla ako z rýchlika. Hlavne časť, kde sa Soline stretá s Maddym až extrémne krátka a pritom to bol veľmi významný okamih jej života. Inak si myslím, že je kniha veľmi vydarená a vďaka štipke mágie, ktorá sa v príbehu nachádza si na svoje prídu aj trochu náročnejší čitatelia. Zvlášť odporúčam fanúšikom Lucindy Riley a knihy Ženy zo zámku La Fayette.

Ivuska.09
23.11.2022 5 z 5

Krásný příběh, který by mohl uspokojit i náročnější čtenářky. Několik postav, více časových rovin, nečekaná zápletka (alespoň pro mě), zkrátka kniha stojí za přečtení.

zimolka
15.11.2022 5 z 5

Neskutečně nádherný příběh.

Vknihách
12.10.2022

Toto bola jedna zo zvláštnych kníh, ktoré som čítala…. V dobrom, ba priam najlepšom zmysle slova. Príbeh, v ktorom sa mágia všívala do ručne šitých svadobných šiat vyvolených neviest, pre šťastné a naplnené manželstvo. Príbeh, v ktorom úraduje vojna. Príbeh, v ktorom sa prelieva smútok zo strany na stranu ako láva. Príbeh, pri ktorom budete dúfať v šťastný koniec.
Davis je u nás už známa autorka vďaka knihe Posledná žena z rodu Moonovcov, Strážkyňou som si jej tvorbu preklepla ja a nemám námietky… Vrelo odporúčam ďalej.
Štýl autorky je príjemný, zvolila prítomnosť, rok 1985 v Bostone a minulosť v časoch 2.sv. vojny v Paríži. Hlavnými hrdinkami dvoch dejových línií sú Soline, ktorej mama bola krajčírka alebo čarodejnica s ihlou,ako ju prezývali spokojné nevesty. Mágiu dedili všetky ženy v rode spolu s prekliatím zlomeného srdca. Z Paríža nás autorka prenesie na striedačku do Bostonu, kde žije zlomená Aurora/Rory. Jej milovaný snúbenec je nezvestný po tom, ako šiel na misiu do vojnovej oblasti ako lekár. Ako sa presnú životy týchto dvoch žien? To si musíte prečítať, ale varujem vás, bez vreckoviek čítajte len na vlastnú zodpovednosť.
Príbeh nie je nepredvídateľný, ale myslím si, že to ani nebolo zámerom Barbary. Sama nám dáva vodítka, aby sme predvídali, čo sa udeje. V tejto knihe však nejde o cieľ, ale samotnú cestu, akou sa k cieľu dopracujú hrdinky príbehu. Tá cesta je riadne kľukatá, život sa najmä so Soline nemaznal. Spôsobil jej hlboké jazvy nielen na duši, ale aj na tele, a tým ju pripravil o to, čo milovala, čo jej ako jediná útecha v živote zostala-práca. Mala som pocit, že Soline v súčasnosti nežije, iba hybernuje a čaká na smrť. V živote sa zasekla aj Aurora do momentu, kedy si zaumienila, že sen svojho snúbenca pre ňu, v podobe vlastnej galérie, uskutoční. A tak sa pustila do práce, aby sa neutápala v žiali.
Kniha má krásnu obálku, veľa nádherných myšlienok, mágiu decentne vtkanú medzi riadky a srdcobôľny príbeh o sile puta a lásky. Proste skvelé!