Kouzelníkův únik z reality

Kouzelníkův únik z reality https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324560/bmid_kouzelnikuv-unik-z-reality-noS-324560.jpg 4 224 68

Může magický les změnit domýšlivého kouzelníka? Po všech stránkách neúspěšný profesionální kouzelník Anton zabloudí v národním parku Tiveden mezi nadpřirozené bytosti a jako trest za to, že odmítl pomoci víle, je označen znamením smrti. Ochránci parku mu radí splnit tři úkoly, aby se prokletí zbavil a přestaly ho stíhat nehody, které ho mají dohnat k sebevraždě. Anton však ničemu z toho nevěří a ani přes očividné důkazy ze sebe nehodlá dělat hlupáka, poskakovat nahý okolo májky a ládovat se tajemnou malinovou roládou. Nakonec se do světa kouzelného lesa nechá vtáhnout, jen aby vzápětí zjistil, že kdyby zmizel, nikomu by nechyběl, a že je ještě větší ztroskotanec, než si o sobě myslel. Má dvě možnosti — buď se bude chovat tak jako dosud, nebo se pokusí splnit úkoly, zbavit se znamení smrti a svůj život změnit...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Den stora verklighetsflykten , 2016

lilites
22.04.2017 4 z 5

Zajímavý příběh jedné zajímavé knihy.
Realita protkaná magií a pohádkovými tvory.
Neboli... jak se může jednomu člověku změnit celý život po střetu auta a červené sedačky?
Hodně!

PS: Nebuď protivnej a sobeckej, nebo si pro tebe přijde uplakánek.

Pett
06.04.2017 4 z 5

Abrakadabra simsalabim... máme tu zase něco jiného... neokoukaného... ideální jako takové to milé "čtení na deku" ... sarkastický a věčně nespokojený Anton mě nejednou rozesmál... tivedenský les a jeho osazenstvo mě bavilo... rozhodně si dám teď v lese bacha na podivný holčičky a ufňukaný starce... a kdyby náhodou, je tu pořád ještě malinová roláda v chlebníku ;)
A polenta je jasná: nebuďme ufňukaní a zapšklí sobci, ať nám má kdo zazpívat k narozeninám! Ámen!

kneslova
01.04.2017 4 z 5

Tak trochu jiná, ale zajímavá kniha..

Nikola99
19.03.2017 5 z 5

Opravdu jedna z nejoriginálnějších knih poslední doby. Místy pohádka, místy z reálného života, tyhle dva světy se začínají vzájemně prolínat. Sympatizuji s hlavním hrdinou, jak od samého začátku až do konce můžeme sledovat jeho myšlenkové pochody. Jak se vyvíjí a začíná chápat, že svět není zase úplně tak zlé místo :).
Při čtení se vám chce smát a někdy i brečet, knihu si hodlám v budoucnu přečíst znovu :).

dencuska
18.03.2017 4 z 5

Táto kniha bola pre mňa príjemným prekvapením. Nakoľko nie som veľký fanúšik fantasy literatúry, nevedela som, čo môžem od tejto knihy očakávať. Dala som jej však šancu a rozhodne neľutujem. V niektorých momentoch mi to prišlo ako rozprávka. Počas čítania sa z príbehu nevytráca magická iskra, kúzla, zaujímavé bytosti. Rozhodne odporúčam milovníkom fantasy literatúry, ale aj tým, čo majú radi severských autorov. V tejto knihe sa skĺbil severský humor spolu s groteskou. :)

Sandruše
10.03.2017 5 z 5

Asi mi ten bláznivej Anton bude chybět. Asi mi bude smutno po Gretě i Gunnarovi. Asi jsem všechny ty jinotvory, skřítky a Hnojanu měla ráda.

" Když potkáte někoho, koho jste hodně let neviděli, buď cítíte, že jste se vzdálili, nebo je to jako stisknout play po době, kdy váš vztah měl pauzu."

murray
09.03.2017 5 z 5

Opravdu se skvěle bavím při čtení této knihy. Paráda!

FiliaNoctis
12.02.2017 4 z 5

Táto kniha v sebe nesie niečo zvláštne, švédske kúzlo, šarm a vtip, ale najviac ma na kúzelníkovi bavilo magické klbko, ktoré sa celým príbehom vinie ...