Kostky jsou vrženy

Kostky jsou vrženy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17840/bmid_kostky-jsou-vrzeny-KrI-17840.jpg 4 22 5

Sbírka těch nejlepších povídek ze světa her na hrdiny. Vážné i parodické, hrozící strašlivou smrtí ve spárech lítých bestií… i ještě strašlivějším životem ve spárech cílevědomých manželek… Obsah:•Rigor Mortis - Dobro vítězí •Miroslav Žamboch - Dole v dole •Jitka Svobodová - Hrdinové v nesnázích •Konstantin Šindelář - Mrtvý les •Lucie Lukačovičová - Pán osudu •Karel Novák - Elf hraničář Xaxy a jeho dobrodružství •Vlado Ríša - Pás démonů •Leonard Medek - A mezky své tupohlavé... •Lady Candar - Dva psi •Martin D. Antonín - Těžký život sférozpytce •Pavel Renčín - Na křídlech zlatých drak... celý text

cziss
21.01.2024 4 z 5

Přiznám se, že první povídka mě málem odradila od dalšího čtení. Nicméně další dojem napravily. Většina povídek je tedy povedených, asi 2 méně a ta první je hrozná.

NemmamSlov
25.08.2019 4 z 5

Vydarená zbierka poviedok. Obvzlášť musím spomenúť poviedku Mrtvý les a poviedku Na křídlech zlatých draků. Tieto dve diela boli najlepšie, pri ktorých nechýbalo veľa a aj nejakú slzu by som vyronil, keby to bolo o niečo dlhšie. Sklamal ma trošku Miroslav Žamboch, jeho diela sa mi zdajú ako cez kopirák, všetko od neho mi pripomína Baklyho, alebo Koniáša. Celkové hodnotenie je však pozitívne, fanúšikovia fantasy si prídia na svoje.

RyonMathrin
01.07.2018 4 z 5

Dobrý výběr od známých i méně známých autorů. Musím říci, že každá povídka se mi líbila. Některé měly moc pěknou, nečekanou pointu. Všem doporučuji. Samozřejmě více asi ocení ti, kteří hráli DrD nebo jiné hry na hrdiny.
Musím vyzdvihnout zejména povídku "Těžký život sférozpytce". Úžasně zábavná věc.

Ruxandra
21.11.2013 4 z 5

Pěkná fantasy sbírka povídek, každý si v knize něco najde.

Eslem
28.06.2013

Různorodé a z větší části čtivé, humorně lazené a prodchnuté atmosférou Dračího doupěte. Výjimečný čtenářský zážitek to není, ale oddechovka slušná. 50%