Korisť

Korisť https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/457219/bmid_korist-tqL-457219.jpg 4 114 24

Keď teraz už bývalý vyšetrovateľ Sam Berger otvorí oči, vôbec netuší, kde je. Všetko okolo neho splýva do beztvarej bieloby- sveta pokrytého nekonečným snehom. Po svojom boku má Molly Blomovú, skúsenú tajnú vyšetrovateľku. Sam si spočiatku na nič nespomína, no veľmi rýchlo zisťuje, že z lovca sa ako šibnutím čarovného prútika stala korisť. Uteká pred zákonom a s vrahom, ktorý mu ukradol identitu a chladnokrvne zabíja mladé mamičky, rozohráva hru na život a na smrť. Celá situácia sa ešte viac zamotá, keď jeho bývalá detektívna partnerka Deer Rosenkvistová dostane záhadný list, ktorý bol napísaný v stave úplného zúfalstva a paranoje. V liste sú spomenuté detaily dávno zabudnutej vraždy, ktoré mohol poznať len vrah alebo niekto, kto na prípade pracoval. Sam sa rozhodne zistiť, kto je ten záhadný pisateľ a čo sa mu snaží naznačiť. Musí však konať rýchlo, pretože tajomný vrah je mu na stope. ..... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Inland , 2017

Arsi007
10.02.2018 4 z 5

Stejně jako u prvního dílu byl i tady začátek poněkud zmatečný. Vše ale nabralo po pár kapitolách neuvěřitelný spád, který se s dalšími stránkami stupňoval až k samotnému závěru. Jen škoda, že zde nebyl víc připomenut interní případ táhnoucí se přes oba díly. Už si ho totiž moc nepamatuju takže mi úplný konec zase tak šokující nepřišel. Už se ale stejně nemůžu dočkat dalšího dílu. Snad bude série dál překládána.

bgott
27.01.2018 4 z 5

Šest krát dva jsem četla v návaznosti na první díl a líbilo se mi to víc. Určitě to bylo dáno i tím, že během prvního dílu jsem si zvykla na autorův styl a vystavění příběhu. Finále opět velmi napínavé, pokračování nebudu netrpělivě vyhlížet, ale ráda si ho přečtu.

astra3
26.01.2018 3 z 5

Při četbě této knihy mně vadilo, že jsem první díl četla už dávno a některé souvislosti jsem už zapomněla. A do řešení případu se motala tajná policie a zájmy dalších jedinců. Místy překombinované.

adaba
14.01.2018 5 z 5

Opět skvělé a hodně napínavé čtení, stejně jako první díl. Arne Dahl se zařadil mezi mé oblíbené autory. Konec zůstal otevřený, tak snad bude brzy pokračování.